Başlangıç Haber OPPO ColorOS 12 Tanıtıldı; İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri

OPPO ColorOS 12 Tanıtıldı; İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri

0

OPPO ColorOS 12, Oppo Reno 6 Serisinden başlayarak Kasım ayında piyasaya sürülecek. Oppo’nun yeni işletim sisteminin özellikleri haberimizin devamında…

OPPO ColorOS 12 Özellikleri

Oppo ColorOs 12 işletim sistemi tanıtıldı. Global sürümü fazlasıyla iddialı geliyor. Yeniden tasarlanmış kullanıcı arayüzü, geliştirilmiş gizlilik ögeleri ile pek çok değişiklik ve özellikle geliyor. OPPO, ilk olarak Eylül ayında Çin’e özel işletim sistemi sürümünü açıklamıştı. Android 12 tabanlı özel ROM’u ColorOS 12’nin global sürümü de geçtiğimiz gün tanıtıldı.

Oppo’nun yeni işletim sistemi, Kasım ayında Hindistan’da piyasaya sürülecek. ColorOS 12, 54 farklı dili destekleyecek. Android 12 tabanlı ColorOS 12, Material You gibi Android özelliklerini içerecek. Oppo Find X3 Pro, ColorOS 12 beta güncellemesini alan ilk telefon olacak. ColorOS 12 ayrıca, yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü ile birlikte birçok gizlilik, güvenlik ve üretkenlik özelliğini sunacak.

Android 12 tabanlı ColorOS 12 global sürümü, Oppo ve OnePlus için kullanıma sunulacak. Oppo ColorOS 12 güncellemesini alacak telefonlar şunlar olacak;

  • OnePlus Modelleri
  • Oppo Find X3 Pro
  • Oppo Reno 6
  • Oppo Reno 6 Pro
  • Oppo Reno 6 Pro Diwali Edition

2022’nin ikinci yarısına kadar markanın diğer akıllı telefon modelleri de bu güncellemeye kavuşacak. Ayrıca, Asya pazarı dışında küresel pazarda da ColorOS 12 güncellemesi yayınlanacak. Oppo, yeni ColorOS 12 işletim sistemini 110’dan fazla cihaza ve 150 milyon kullanıcıya sunmayı planlıyor.

İlgili İçerik: Android 12 Alacak Oppo ve OnePlus Modelleri Belli Oldu

Oppo ColorOS 12’nin global sürümünde daha yumuşak simgeler ve animasyonlar yer alıyor. Oppo’nun sonsuz tasarım konseptinden ilham alındı. Android 12’nin duvar kağıdı ve tema sistemi Material You ile birleştirildi. Yeni işletim sistemine ultra sabit video çekimi, HDR, süper geniş açı ve HyperBoost gibi ücretsiz kamera özelliklerini ekledi. Artık, ColorOS 12 için geliştirici dostu diyebiliriz.

Yeni gizlilik özelliklerinin ePrivacy ve ISO27001 sertifikasıyla eklendi. Gizlilik panoları, konum paylaşımı, mikrofon ve kamera göstergeleri, özel kasa, uygulama kilidi ve pek çok gizlilik özelliği geldi. Google Lens için üç parmakla çeviri özelliği ve özel bir Telefon Yöneticisi de özellikler arasında yer aldı.

OPPO tarafından geliştirilen ColorOS 12 işletim sistemi, yüzde 30 bellek tasarrufu ve yüzde 20 pil tasarrufu sağlayacak. Peki, siz yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!