Başlangıç Haber Netflix, Öncelikli Olarak Mobil Oyun Üretecek

Netflix, Öncelikli Olarak Mobil Oyun Üretecek

0

Geçtiğimiz hafta Netflix Oyun Stüdyosu Kuruyor haberimizde Netflix’in oyun üreteceği konusunda ilk bilgileri sizler ile paylaşmıştık. Şimdi ise bu haber resmiyet kazandı. Netflix mobil oyun ile ilgili detaylar haberimizin devamında…

netflix-mobil-oyun-min

Dünyanın en fazla aboneye sahip video akış platformlarından birisi olan Netflix, geçtiğimiz haftalarda oyun sektörüne girdiğini yönünde haberler ile gündeme gelmişti. Bu haberler, bugün itibari ile resmiyet kazandı. Netflix tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, öncelikli olarak mobil oyun üretecek.

Netflix, yeni kurduğu oyun geliştirme stüdyosu ile birlikte önce mobil oyun üretecek. Henüz net bir oyun duyurusu ya da oyunların detayları ile ilgili bilgi bulunmuyor. Ancak Netflix bu hareketi ile oyun sektörü ve oyuncu kitlesi ile bir ön bilgi toplamayı hedefliyor olabilir.

Bunların yanında Netflix, ürettiği oyunları aboneleri için ücretsiz olarak sunacak. Bu ayrım, Google Play Store ve Apple Store içerisinde nasıl olacak henüz bilinmiyor ancak muhtemelen aboneler için özel kodlar bulunacaktır. Bu gelişme ile birlikte Netflix abonelik ücreti içerisinde bir değişiklik olup olmayacağı bilinmiyor.

netflix-mobil-oyun-2

Şirket tarafından yayınlanacak olan ilk oyunun en erken 2022 yılında görülebileceği düşünülüyor. Ancak oyuna ve çıkış tarihine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Mobil oyunlar ile başlayan serüven, ilerleyen dönemlerde çok daha büyük bütçeli oyunlar ile devam edebilir. Nitekim Netflix, bu tür bütçeleri karşılayabilir.

İnternet üzerinde yapılan yorumlara bakıldığında çoğunluklu olan kesim Netflix’in hikaye tabanlı oyunlara ağırlık vereceği yönünde. Dizi, film, belgesel gibi içerikleri seri üretim gibi çıkarmayı başaran bir platform, hikaye bazlı oyunlarda daha başarılı olacaktır gibi gözüküyor.

Peki siz Netflix’in oyun sektörüne girmesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!