Başlangıç Haber Chrome 92 ile İnternet Artık Daha Güvenli

Chrome 92 ile İnternet Artık Daha Güvenli

0

Google, dünyanın en popüler internet tarayıcısı Chrome için yenilikler peşinde. Chrome 92 sürümü ile faydalı özellikler sunan Google, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için güvenlik seviyesini arttırdı.

Chrome 92 sürümü geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Önbellek temizleme özelliği sayesinde bu sürümü kullananlar, müthiş bir hız deneyimi yaşayacak. Chrome 92 tarayıcısında sayfalar daha hızlı yükleniyor. Dün açıklanan son bilgilere göre, Chrome 92 sürümüne geçen kullanıcıların, interneti artık çok daha güvenli olacak.

Kimlik avı saldırılarını türevlerine göre daha hızlı tespit edip engelleyebilen Chrome’un son sürümü, başka önemli güvenlik tedbirleri de sunuyor.

Kimlik avı saldırıları büyük bir güvenlik riskidir. Chrome’un diğer sürümlerinde de bu saldırılar engelleniyordu, ancak en son sürümü bu tip saldırıları engellerken 50 kat daha hızlı!

Salı günü yayınlanan Google Chrome’un son sürümü Chrome 92, kimlik avı saldırılarını çok kısa bir süre içinde engellerken, bu süreçte daha az pil gücü kullanıyor.

Kişisel verilerinizi toplamak için tasarlanan sahte kimlik avı web sitelerini tespit eden Chrome tarayıcısı, son sürümü sayesinde artık bu işlemi 1.8 saniyede değil, saniyenin onda biri kadar sürede tamamlıyor. Bu da şifrenizin hırsızların eline geçme olasılığını tamamen ortadan kaldırıyor.

Herhangi bir web sitesine kameranızı, mikrofonunuzu veya konum verilerinizi kullanma izni verdiğinizde bunu kontrol etmek eskiye göre daha kolay. Android’de Chrome kullanan kişiler bu izinleri değiştirmenin yeni bir yöntemi ile karşılaşacak. Chrome 92 güncellemesiyle, adres çubuğunun sol tarafındaki kilit simgesine dokunmak, izinleri görmenizi ve değiştirmenizi sağlayan bir panel açılacak. Yakında çıkacak yeni bir sürüm ise, o web sitesini tarama geçmişinizden silmenize izin verecek.

Chrome 92, yeni güvenlik kontrolleri ile interneti çok daha güvenli bir hale getiriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!