Başlangıç Haber Microsoft SwiftKey Klavyesi, Kopyala Yapıştır Özelliğini Sunacak

Microsoft SwiftKey Klavyesi, Kopyala Yapıştır Özelliğini Sunacak

0

Microsoft’un SwiftKey Klavyesi, Android ve Windows arasında kopyala-yapıştır yapılabilmesini sağlayacak. SwiftKey kullanıcıları bu özelliği nasıl etkinleştirebilir, kullanımı nasıldır? İşte tüm detaylar!

SwiftKey ile Android-Windows Arasında Kopyala-Yapıştır Yapılabilecek

Microsoft yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. SwiftKey klavye uygulaması, kullanıcıların Android ve Windows arasında metin kopyalayıp yapıştırmasına olanak tanıyan yeni bir Bulut Panosu özelliğini alıyor.

Microsoft, SwiftKey Klavyesini 7.9.0.5 sürümüyle güncelledi. En son sürüm yüklendikten sonra, kullanıcılar metni Android akıllı telefonlarına veya tablet panosuna kopyalayabilir ve Windows PC’lerine yapıştırabilir. Aynı şekilde bunun tersini de yapabilir. Kısacası, kullanıcılar açısından oldukça işlevsel bir özellik SwiftKey klavyesine eklendi.

Yeni Copy/Paste işlevinin kullanılabilmesi için SwiftKey klavyesi, Android cihazlarda birincil klavye olarak ayarlanmalıdır. Ayrıca Windows 10 işletim sistemini çalıştıran bir bilgisayar gerekiyor. Bu arada, Microsoft SwiftKey 7.9.0.5 güncellemesi Google Play üzerinden indirilebilir. Bulut tabanlı senkronizasyon özelliği, şimdilik yalnızca Android için geldi.

Microsoft SwiftKey Bulut Panosu: Nasıl Etkinleştirilir?

Bulut Panosu özelliği SwiftKey uygulamasında Rich Input (Zengin giriş) > Clipboard (Pano) > Sync Clipboard (Pano geçmişini buluta senkronize et) seçeneğine gidilerek etkinleştirilebilir.

Aynı özellik Windows 10 PC’de, Ayarlar > Sistem > Pano > Pano geçmişi geçiş açık > Cihazlar arasında eşitlemeyi aç şeklinde etkinleştirilebilir.

Her iki adımda da, kullanıcılardan Microsoft Hesabına giriş yapmaları veya henüz bir hesapları yoksa bir hesap oluşturmaları istenecektir.

İlgili İçerik: Hızlı Yazmak İçin Kullanabileceğiniz 11 Android Klavye Uygulaması

Bulut işlevi aracılığıyla kopyala yapıştır işleminin 1 saat içinde yapılması gerekir. 1 saatin sonunda kopyalanan içerik otomatik olarak kaybolacaktır. Ayrıca SwiftKey araç çubuğunda yalnızca en son kopyalanan içerik görüntülenecektir. Microsoft SwiftKey’in Bulut Panosu özelliği yalnızca bir Microsoft Hesabı – Outlook.com veya Hotmail.com ile kullanılabilir.

SwiftKey Nedir?

SwiftKey uygulaması, Temmuz 2010’da Android’de ilk çıkışını yaptı ve Eylül 2014’te iOS cihazlarına ulaştı. Şu anda 400’den fazla dil desteğine sahip. Aynı anda 5 dile kadar etkinleştirilebilir. SwiftKey ayrıca renkli klavye temaları ile özelleştirme seçenekleri, emoji, GIF ve çıkartmalar sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!