Başlangıç Haber Microsoft Edge, Pil Tasarruflu Verimlilik Modunu Başlatıyor!

Microsoft Edge, Pil Tasarruflu Verimlilik Modunu Başlatıyor!

0

Windows’un internet tarayıcısı Microsoft Edge‘de yeni bir dönem başlıyor. Edge, birtakım iyileştirmeler aldı. Verimlilik modu ve çok daha fazla özellik geliyor. İşte tüm detaylar!

Microsoft Edge, 3 Yeni Özellik Sunuyor!

Microsoft Edge, kullanıcıların Web’de gezinirken bilgilerini korumak amacıyla üç yeni özellik alıyor. Böylece Edge kullanıcılarına çok daha iyi bir tarayıcı deneyimi sunulacak.

İlk özellik, sızdırılmış bir şifrenin değiştirilme sürecini otomatikleştirecek. İkinci özellik, bir tür verimlilik modu olacak. Cihaz pil gücüyle çalışırken pilden tasarruf edilecek. Üçüncü özellik, Edge alışveriş kısmında kullanıcılar online indirimlerden ve fiyat takibinden haberdar edilecek.

Microsoft, Edge tarayıcısı için Parola Sağlığı Panosu ve Parola İzleyicisini güncelledi. Güvenliği ihlal edilmiş parolalar artık hızlı bir şekilde güncellenebilecek. Yeni kolay parola güncelleme özelliği, şifrelerin sızdırıldığı sitelerden tek bir tıklama ile parolamızı kaldıracak. Bunun için Edge tarayıcısında üç noktalı menüye tıklandıktan sonra;

Ayarlar > Microsoft Edge’deki Parolalar menüsüne girip Değiştir butonuna tıklayarak söz konusu parolalar değiştirilebilir.

Microsoft tarafından duyurulan ikinci özellik, Edge’de yerleşik olarak bulunacak ve kullanıcıların Web’de gezinirken görüntüledikleri ürünlerin fiyat takibini yapacak. Fiyat takip özelliği sayesinde sonradan fiyatı değişen ürünler ve indirime giren ürünler hakkında uyarı görülecek.

Microsoft mağazası, Edge mağazası ve tüm alışveriş siteleri için indirimler ve kuponlar takibe alınacak. Hem Android hem de masaüstü tarayıcılarında indirim uyarıları kullanıcıya bildirilecek. İsteyenler bu özelliği tarayıcıda devre dışı bırakabilir.

İlgili İçerik: Microsoft, Windows 10 Arama Çubuğuna Karanlık Modu Getirdi

Edge tarayıcısının son sürprizi verimlilik modu oldu. Prize takılı olmayan bir dizüstü bilgisayarda, hele ki birkaç sekme birden açıksa yoğun bir pil gücü gerekir. Şarjın bu işlemlerde çok çabuk azaldığını görürüz. Verimlilik modu özelliği, tam da bu noktada devreye girecek. Edge kullanıcıları, CPU ve RAM gibi sistem kaynaklarının kullanımını azaltacak ve pilden tasarruf edecek verimlilik modu ile tanışıyor.

Pilden tasarruf edilen makinelerde, kaynak kullanımı azalacağı için müthiş bir performans artışı görülecek. Şarja takılı cihazlarda ise durum değişmeyecek. Bu özellik sadece prize takılı olmayan pil gücüyle çalışan cihazlar için geçerli.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!