Haber, Windows

Microsoft, Windows 10 Arama Çubuğuna Karanlık Modu Getirdi

Windows 11’e odaklanan Microsoft, Windows 10’u da unutmadı. Windows 10 işletim sisteminde zaten pek çok uygulamada var olan Karanlık Mod, şimdi de Arama özelliğine getirildi.

İçerik Haritası

Windows 10 Arama Çubuğu Karanlık Moda Geçti

Arka plan rengi olarak zaten koyu ve açık temalar arasında geçiş yapılıyordu. Karanlık tema, yerel uygulamalar, görev çubuğu, bildirim merkezi, dosya gezgini ve menülerde aktif ediliyordu.

Şu ana dek Windows 10’da karanlık mod sadece Arama bölümünde aktif değildi. Arama çubuğu beyaz bir arka plana sahipti. Microsoft, Windows Search için karanlık mod desteğini yeni bir güncelleme yayınlayarak etkinleştirdi. Artık Windows Arama sonuçları koyu bir arka planda görünebilecek.

Bu özelliğin, 2004 ve sonraki Windows 10 sürümlerine geldiğini belirtelim. Windows Arama penceresi, arama panelindeki menüler ve Bing web aramalar bölümü de siyah arka plana kavuştu. Windows 10’un Arama özelliği, Windows 11’e özel olan yuvarlatılmış köşelere ve WinUI bileşenlerine sahip değil. Karanlık mod dünyadaki en büyük değişiklik olmasa da, şirketin geçen yıl verdiği sözü tuttuğunu görüyoruz.

Windows 10 kullanıcıları, Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler menüsünden Koyu rengi seçerek Arama çubuğunu karanlık moda dönüştürebilir.

Bu güncelleme hala aşamalı olarak sunuluyor, ilk etapta tüm cihazlarda görünmeyebilir. Windows güncellemelerini elle kontrol edebilirsiniz. Karanlık mod özelliği otomatik olarak bilgisayarlara indirilip yüklenecektir.

İlgili İçerik: Windows 11, Uyumluluk Sorunlarını Çözen İlk Güncellemesini Sundu

Windows 11’deki Uyumluluk Sorunları da Çözüldü

Geçtiğimiz haftalarda Windows 11 işletim sistemi yayınlandıktan kısa bir süre sonra, sistemdeki uyumluluk sorunlarını çözen ilk güncelleme de geldi.

Windows 11 KB5006674 güncellemesi ile yeni işletim sistemindeki performans sorunları düzeltildi. Web sitelerinin daha hızlı yüklenmesi gibi önemli iyileştirmeler yapıldı. Ancak halen Windows 11 uyumluluk sorunlarından bazıları devam ediyor. Bu konuda, Microsoft’un üzerine düşeni yapması bekleniyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.