Başlangıç Önerilen Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1

Kulaklık alırken nelere dikkat edilmelidir? Müzik, ruhun gıdasıdır derler ve öyledir de. Müzik dinlemeyi gerçekten seviyorsanız eğer müziğinizi hoparlör eşliğinde her yerde dinlemeniz çok zor. Zor olmasından da öte bazı hoparlörler de ses kalitesini kulaklık kadar verememektedir.

Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kulaklığı tek müzik dinlemek için kullanmayız. Bununla birlikte yeri gelir telefon görüşmesi yaparız, yeri gelir film izleriz ve yeri gelir radyo kullanmak için de kullanırız. Tabi şu an da radyosu kulaklık ile çalışan telefon kalmadı da denilebilir.

Kulaklık kullanımı bu denli önemli haldeyken de doğru kulaklık seçimi sizlere daha kaliteli ve daha verimli bir işlev sağlayacaktır. Bilindik üzere dört çeşit kulaklık mevcuttur. Her kulaklık modeli de farklı tasarım ve özelliklere sahiptir. Peki nedir bu kulaklık çeşitleri?

Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? – Kulaklık Çeşitleri

Kulak İçi Kablolu Kulaklıklar

İlk modelimiz de kulak içi kablolu kulaklıklardır. Bu model kulaklıklar adı üstünde kabloludurlar. Telefonunuzun kutusundan çıkan telefon kulakları da bu modele örnektir. Bazı kulaklıklar çok kaliteli ses deneyimi sunsa da bazı ucuz fiyata aldığınız kablolu kulaklıklar sizlere iyi bir deneyim sunamayabilir.

Önerilen İçerik: iPhone Kulaklık Ayarı

Hem müzik dinleme kaliteniz de eksiklik olabilir hem de telefon görüşmelerinde yapacağınız zaman da kablolu kulaklık mikrofonunuzdan cızırtılı bir ses veya daha boğuk ses çıkma ihtimali de yüksektir. Unutmamak gerekir ki diğer kulaklık modellerini şarj etmeniz gerekmektedir.

Örnek verecek olursak eğer sabah işe veya okula giderken uzun bir yolculuk geçiriyorsanız eğer eve geri dönüşte kulaklığınızın şarjı olmayabilir veya şarkınızın tam ortasında sizi yarı yolda bırakabilir.

Kulak Üstü Kulaklıklar

Kulağınızı kaplar bir yapıya sahiptir. Ses kaliteleri daha yüksektir. Ses performansı ne kadar yüksek olursa olsun, sesi dışarıya çok az vermektedir. Kablolarla uğraşma gereğine kalmaksızın telefonunuzun bluetooth bağlantısı ile müziklerinizi dinleyebilirsiniz.

Kulak üstü kulaklıkların da bir mikrofonu bulunmaktadır. Bu mikrofonlar sayesinde de telefon görüşmeleri yapabilmektesiniz. Kulak içi kablolu kulaklıktan farkları ise: büyük boyutlu olması, kablosuz çalışmaları, bluetooth ile çalışmaları gibi özellikleri mevcuttur.

Şarj ömürleri ise markadan markaya değişmekle birlikte ortalama ömrü ise 4 saat de diyebiliriz.

Spor Kulaklığı
Spor Kulaklığı

Spor Kulaklığı

Günlük rutin halinde spor yapanların bir numaralı tercihi olan bu tip kulaklık sizlere spor esnasında daha faydalı ve kaliteli bir deneyim sunmaktadır. Spor esnasında kablo sorunu yaşanmaması adına kablosuz olarak üretilmiş ve bluetooth ile çalışmaktadır. Şarj sayesinde çalışmaktadır. Birçok türü olması nedeniyle en kaliteli spor kulaklığı sizlere 4 saat gibi bir müzik ömrü sunmaktadır.

Etrafınızda ani bir gürültü olduğunda müzik seviyenizi kısarak etrafınızdaki olan olayı duymanızı sağlamaktadır ama her spor kulaklığında da bu özellik bulunmadığını söylemekte fayda vardır.

Alacağınız zaman mağaza danışmanına bu özelliği de danışmanızı tavsiye edilir. Bu kulaklıkların bir özelliği de çağrı geldiği zaman telefonunuzu elinize almadan çağrıya yanıt vermenizdir. Kulağınızdan düşme problemi yaşamamanız için de özel olarak tasarlanmıştır.

Kulaklık alırken nelere dikkat edilmelidir? Sorusunun yanıtını bu yazıda sizlere aktardık. Görüş veya sorularınızı bize iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!