Başlangıç Oyun League of Legends Başlangıç Rehberi

League of Legends Başlangıç Rehberi

0

League of Legends başlangıç rehberi ve oyun hakkında bilgiler yazımızda yer almaktadır.  League of Legends 27 Ekim 2009 tarihinde Riot Games tarafından piyasaya çıkarılan strateji içerikli bir takım oyunudur. Oyunun içerisinde yaklaşık 150 adet karakter bulunmakta ve bu karakterlerin her birinin yetenekleri birbirinden farklıdır.

League of Legends Başlangıç Rehberi
League of Legends Başlangıç Rehberi

League of Legends Başlangıç Rehberi Detaylar

Oyundaki Amaç Nedir?

Oyunda 3 adet koridor bulunmakta ve her koridorda 3 adet kule bulunmaktadır. Oyunda 3 adet kulenin ardından her bir koridor için 1 tane olmak üzere toplam 3 adet inhibitör gelir. Her takımda bir adet ana kule bulunmakta ve ana kuleyi koruyan 2 adet kule bulunmaktadır. Oyun toplam 22 kuleden 6 inhibitörden 2 adet ana kuleden oluşur. Her oyuncu oynadığı karaktere göre kendi özel stratejisini belirlemiştir ve bu stratejiye göre rakip takımın ana kulesini yok etmeye çalışmaktadır.

Oyundaki Derece Sistemi Nasıl Çalışır?

Oyuna üye olduğunuzda sizi eğitim görevlerine yönlendiriyor ve oyun içi botlarla karakter mekaniklerini ve oyundaki amacı sizlere öğretiyor ve yaptığınız görevlerden size bir miktar seviye kazandırıyor yaklaşık 3. Seviye olana kadar bu görevleri yapıyorsunuz. Yaptığınız görevlerden birkaç tane ücretsiz karakter açıyorsunuz ve 3. Seviye olduğunuzda gerçek kullanıcılara karşı oyunu oynamaya başlayabiliyorsunuz.

3.Seviyeden 30. Seviyeye kadar yalnızca normal oyun oynayabiliyorsunuz. 30. Seviyeden sonra dereceli maçlara katılabiliyorsunuz. Dereceli maçlara yeni başlayan bir oyuncu ilk olarak 10 adet dereceli maç oynadıktan sonra bir rütbeye atanıyor.

Önerilen İçerik: Lol oturum açılamıyor sorunu

Bir rütbeye atanmış oyuncu oynadığı her maçtan derece puanı(LP)alır ortalama maç başı 20 derece puanı kazanırsınız ve 100 derece puanına ulaştığınızda bir sonraki rütbeye geçme hakkı kazanırsınız ve sizi 3 adet maç yapmanızı ister eğer bu 3 maçın 2 tanesini yenerseniz dereceniz bir sonraki seviyeye yükseltilir eğer 3 maçın 2 tanesini kaybederseniz dereceniz ve derece puanınız bir miktar düşer ve bir sonraki yapacağınız 3 Maçta 1 maçı kazanmış olarak gösterir ve rütbenizin yükselmesi için yapacağınız 2 maçtan 1 tanesini kazanmanız gerekmektedir.

Oyundaki dereceleri kötüden iyiye sıralayacak olursak Demir-Bronz-Gümüş-Altın-Platin-Diamond-Master- Challenger şeklinde sıralanır.

Oyundaki Şikayet Sistemi Nasıl Çalışır?

Oyunda rapor sistemiyle ilgilenen çok iyi bir ekip var oyun son dönemde en çok rapor sisteminin üstüne düşmeye başladı artık şampiyon seçiminde bile insanları raporlayabiliyorsunuz. Yapılan raporlamalar küfür ve maçı terk etme hariç hesabın ilk raporuysa 15 günlük oyundan uzaklaştırma alır ikincisinde doğrudan hesabı kapatılır.

Küfür olarak raporlama ise örneğin 5 dk da ya da 10 dk da bi chatten insanlara bir şeyler yazabilirsiniz. Oyundan kasten çıkmada ise eğer ilk defa yapıyorsanız sizden bir daha yapmayacağınıza dair bir sözleşmeyi kabul etmeniz istenir daha sonra her yaptığınızda 5dk-10dk-15dk-20dk şeklinde her bir yapışınızda 5 dk fazla ban yersiniz ve maksimum 20 dk ban yersiniz yediğiniz banlar 5 maç geçerli şeklindedir örneğin 5 dakika banınız var maçı başlattığınızda size 5 dakika boyunca oyun bulmuyor 5 dakikanın sonunda oyun buluyor.

League of Legends Rehberi

Oyundaki Karakter Kostümleri Nasıl Alınır?

Oyuna yeni başladığınızda bazı karakterleri ücretsiz veriyor ve bunun yanında bazı kostümleri de ücretsiz veriyor. Oyunda iki türlü şampiyon kostümlerine sahip olabilirsiniz ya oyuna para yatırarak Riot Pointsle alabilirsiniz ya da oynadığınız maçlardan kasa ve anahtar düşürerek kostümlere ücretsiz sahip olabilirsiniz. Kostüm fiyatlarını eğer ucuza almak istiyorsanız bazen size özel mağaza etkinlikleri oluyor ve şansınıza bağlı olarak 5 kostüm indirime giriyor.

Oyunda Şampiyon Nasıl Alınır?

Oyunda her seviye atladığınızda size şampiyon kutusu gelir ve bu şampiyon kutusundan size şampiyonalar çıkar. İster çıkan şampiyonaları mavi öze dönüştürür mağazadan istediğiniz şampiyonu açarsınız isterseniz kendi mavi özünüzle mağazadan daha uyguna çıkan şampiyonu açabilirsiniz veya oyuna para yatırarak Riot Pointsle şampiyon alabilirsiniz.

League of Legends başlangıç rehberi ve oyun hakkında bilgilerimiz burada sona eriyor. Sizlerinde merak ettiği noktalar varsa bize yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!