Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?
Güvenlik, Windows

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Wifi şifresi nasıl değiştirilir? Eğer wifi şifrenizin güvenli olmadığını ya da yabancı kişilerin sizin ağınıza izinsiz bir biçimde bağlandığını düşünüyorsanız birkaç basit adımda wifi şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?
Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Modern çağın bize getirilerinden biride hiç kuşkusuz internet ve sağladığı faydalardır. Bireyler evlerinde, okullarında ya da işyerlerinde devam eden günlük yaşamları esnasında internet ve onun sağladığı birçok faydadan yaralanırlar. Tüm bu işlemlerini gerçekleştirirken bireyler daima güvenliklerini ön plana alırlar.

İçerik Haritası

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir? Detaylar

Wifi de bireyler tarafından internet erişimi için sıklıkla kullanılan yollardan birisidir. Herhangi bir güvenlik zafiyeti oluşmaması açısından ağa bağlanma aşamasında şifre korumasına sahiptir. Sizde aşağıda belirttiğimiz yönergeleri takip ederek wifi şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Wifi Nedir?

Günümüzde gündelik hayatımızda wifi olarak sıklıkla duyduğumuz cihaz bireylerin kablosuz bir şekilde mobil ya da masaüstü cihazlarından sorunsuz ve güvenli bir şekilde internete erişebilmelerini sağlar. Bu güvenliği sağladığı internet ağını şifreleyerek yapar. Dilediğiniz takdirde güvenliğinizden endişe ettiğiniz takdirde wifi parola değiştirme işlemi yapabilirsiniz

Wifi ile kablosuz internet hizmetini alabilmeniz amacıyla internet sağlayıcınız tarafında sizlere verilen modem kullanılır. Modemler belirli bir internet altyapısına bağlı kalarak sizlerin ihtiyaç duyduğu kablosuz internet hizmeti sunarlar.

Önerilen İçerik: Şifre Kırma Yöntemleri

Servis sağlayıcılarınızdan temin ettiğiniz modemin alt kısmında wifi ağına erişebilmeniz için bir şifre bulunur. Bu sizin wifi ağınıza girebilmeniz için size yöneltilen parola alanına yazarak güvenlik onayından geçmenizi ve dolayısıyla internet ağına bağlanmanızı sağlar. Eğer ağ güvenliğinizle ilgili endişeniz varsa gelin wifi şifresi değiştirme nasıl yapılır size kısaca anlatalım.

Wifi Şifresi Değiştirme

  • Öncelikle wifi bağlantınızın açık olduğundan emin olmalısınız.
  • Kullandığınız herhangi bir internet tarayıcınızı açın
  • Adres çubuğuna modeminizin arkasında bulunan marka ve modelini yazıp aratarak modem arayüzü sayfasına girin.
  • Modem arayüzü sayfasında sizden kullanıcı adı ve parola isteyen güvenlik sistemi karşılayacak. Bu bilgileri internet servis sağlayıcınızla görüşerek öğrenebilirsiniz.
  • Sizden istenen bilgileri girdikten sonra açılan sayfada menü bölümünden kablosuz ağ ayarları seçeneğine tıklayın
  • Buradan ağ şifreleme bölümüne girin.
  • Önünüze gelen sayfada wifi şifresini istediğiniz şekilde değiştirip kaydedebilirsiniz.

Wifi şifresi nasıl değiştirilir? Sorusunun yanıtını sizlere aktardık. Yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.