Başlangıç Haber iPhone 14 Pro, 2TB’a Kadar Depolama Alanı Sunabilir

iPhone 14 Pro, 2TB’a Kadar Depolama Alanı Sunabilir

0

Apple, bu yıl piyasaya çıkardığı iPhone 13’lerde maksimum depolama seçeneğini 1TB’a kadar çıkardı. iPhone 14 Pro modellerinde ise yeni bir rekor kırarak 2 TB’a kadar depolama alanı sunmayı planlıyor. İşte, iPhone 14 Pro ile ilgili son detaylar!

iPhone 14 Pro, 2 TB Depolama Alanı Sunabilir

iPhone 14 serisinin tanıtımına daha bir yıl var, ancak şimdiden seriye dair bilgiler sızdırılmaya başlandı. MyDrivers tarafından hazırlanan bir rapora göre, iPhone 14’ler 2 TB depolama seçeneğine sahip olabilir.

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen iPhone 13 serisinde mevcut depolama kapasitesi bir önceki seriye göre tam iki katına çıkarılmıştı. 1 TB’a kadar depolama alanı sunan iPhone 13 serisinden sonra, iPhone 14 Pro modelleri de 2 TB’a kadar farklı depolama seçenekleri ile gelebilir. Şimdilik yalnızca Pro modelleri için bu durum söz konusu.

iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinde iPhone 13’teki gibi 1 TB depolama alanı sunulabilir. iPhone 14 Pro’da ise bu kapasite 2 TB’a kadar çıkacak.

2 TB’lık depolama alanı bir akıllı telefon için çok fazla gibi görünür. Ancak seneye çıkacak yeni iPhone serisinde yer alacak kamera özellikleri, ek depolama alanı gerektirebilir.

Örneğin mevcut iPhone 13 Pro serisi, 256 GB ve üzeri modellerde yalnızca 30 fps’de 4K ProRes çekim yapılmasına müsaade ediyor. 128 GB iPhone 13 Pro modelleri ise, 30 fps’de 1080p ProRes çekimlerle sınırlı. iPhone 14’ün de yepyeni bir tasarım ve boyut seçeneklerine sahip olması bekleniyor.

İlgili İçerik: iPhone 14 Modellerinin Tasarım Detayları Açıklandı

iPhone 14 Modellerinin Tasarım Detayları Açıklandı

ABD’li teknoloji devi Apple, seneye piyasaya süreceği iPhone 14 serisini sır gibi saklasa da, seriye dair bazı detaylar sızdırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, yeni iPhone serisinin tasarım detayları ortaya çıkmıştı.

Apple analisti Kuo’nun açıklamaları dahil pek çok kaynağa göre, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde ekran çentiğinin değişeceği belirtildi. Yeni serinin ‘eksiksiz ve yepyeni bir tasarım’ ile gelmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!