iPhone – Apple Satın Alma Tarihi Öğrenme Yöntemi ✔️ 2023

Apple üzerinden yaptığınız satın almalarla ilgili verilere ulaşmak için Apple satın alma tarihi öğrenme işinizi kolaylaştıracaktır. Satın alınan uygulamalar, filmler, şarkılar, şovlar, kitap ya da aklınıza gelen diğer tüm içerik için bilgilere ihtiyacınız olabilir.

Apple Satın Alma Tarihi Öğrenme
Apple Satın Alma Tarihi Öğrenme

Satın Alma Tarihi Neden Gereklidir?

App Store ya da iTunes üzerinden satın aldığınız tüm bu içerikler için satın alma detayları kayıtları tutulmaktadır. Buralarda Apple kimliği oluşturularak satın alma işlemleri yapılır. Satın aldığınız içerikleri diğer uyumlu cihazlarda da kullanmaya devam edebilirsiniz.

Satın aldığınız tüm öğeleri App Store ya da iTunes üzerinden liste halinde görebilirsiniz. Bu sayede satın almalarınız için faturalandırmaları görebilir, ödemelerinizi takip edebilirsiniz. Faturalarınızı e posta ile alabilir kaydını tutabilirsiniz. Satın aldığınız içeriklerle ilgili sorunları bildirip çözüm isteyebilirsiniz. Üyelik varsa ne zaman sona ereceğini göreceksiniz.

Apple - Satın Alma Tarihi Öğrenmenin Yolları
Apple – Satın Alma Tarihi Öğrenmenin Yolları

Satın Alma Tarihi Öğrenme Yolları

Apple satın alma tarihi öğrenme için birkaç yol mevcuttur. Bu yöntemler kullandığınız cihaza göre farklılık gösterir.

 1. iPhone, iPad, iPod gibi Apple cihazlar için geçerli olan yöntemi anlatalım. Şu adımları takip edebilirsiniz:
 • Apple cihazınızdan ayarlara girin.
 • Adınızı seçin.
 • iTunes ve App Store seçeneğini seçin.
 • Apple kimliği ve sonrasında Apple Kimliğini Göster seçeneklerini seçin.
 • Bu aşamada kimlik doğrulaması istenecektir. Aile paylaşımı kullanan üyeler satın alma geçmişinde sadece kendi aldıkları öğeleri görecektir. Aile üyelerininki gösterilmez. Bu yüzden satın alma geçmişini görmek istediğiniz kişinin üyeliğini açmalısınız.
 • Kimlik doğrulamadan sonra sayfanın yukarısına çıkın ve Satın Alma Geçmişi seçin.
 • Satın alma geçmişinde daha önce satın aldıklarınız ödeme tarihine göre sıralanır. En üstte ödemesi yapılmayanlar yer alırken en alta doğru en eski ödeme tarihli olanlar sıralanır.
 • Otomatik olarak sadece son 90 gündeki satın almalar gösterilir. Daha fazlası için sayfanın üstüne çıkın ve bu seçeneği değiştirin. Bu şekilde tüm satın almaları görebileceksiniz.
iPhone, iPad ve Diğer Apple Ürünlerinin Satın Alım Tarihini Ayarlardan Kontrol Edin!
iPhone, iPad ve Diğer Apple Ürünlerinin Satın Alım Tarihini Ayarlardan Kontrol Edin!
 1. Eğer Apple Mac veya PC üzerinden satın almalarınızı görmek istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz:
 • iTunes’e Apple kimliğiniz ile giriş yapın.
 • Satın alma geçmişini görmek istediğiniz aile üyesi ya da kendi üyeliğiniz ile giriş yapabilirsiniz.
 • Ekran ya da iTunes üzerinden Hesap sayfanıza girin.
 • Hesabımı görüntüle diyerek açın. Hesabınızdan geçmiş satın almalarınızı görerek devam edebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Apple iPhone iPad Satın Alma Faturalarını Görme

Yukarıdaki şekilde Apple satın alma tarihi öğrenme işlemi yaptıysanız artık istediğiniz satın almayı seçerek detaylara ulaşabilirsiniz. Bir faturanın detaylarını görmek için faturalanan tutarın sağındaki > simgesine dokunun. Bu şekilde detayları görebilirsiniz. İsterseniz de faturayı e posta ile kendinize göndererek inceleyebilir, kaydedebilirsiniz.

Faturalarda satın akma tarihi, faturalandırma tarihleri, satın alma yapılan aygıtın adı gibi detayları görebilirsiniz. Eğer bu detaylarda bir sorun görürseniz sorun bildir seçeneği ile çözüm arayabilirsiniz.

Apple satın alma tarihi öğrenme için bu adımları takip etmeniz yeterlidir. Geçmişi görüntülediğiniz takdirde ilk satın alma tarihine kadar ilerleyebilir ve aradığınız veriye ulaşırsınız.

Yorum yapın