iOS, iPadOS ve macOS Güncellemesi Yayınlandı

Apple, cihazlarındaki önemli bir güvenlik sorununu düzeltmek için iOS 15.3.1 ve iPadOS 15.3.1’i yayınladı. Ayrıca, akıllı saatleri için de watchOS 8.4.2 güncellemesini yayınladı. İşte tüm yenilikler!

Apple’dan art arda güncellemeler geldi

Apple, iOS 15.3 güncellemesini yayınladıktan sonra Safari tarayıcısında görülen önemli bir gizlilik hatasını düzeltme kararı aldı. iPhone ve iPad kullanıcılarını gizlilik sorunundan kurtarmak için, iOS 15.3.1 ve iPadOS 15.3.1’i yayınladı. Son güncelleme cihazlara indirilmeye hazır ve önemli bir güvenlik düzeltmesi içeriyor.

Yayınlanan en son iOS ve iPadOS güncellemesiyle Braille ekranlarının yanıt vermemesine neden olabilecek bir sorun da çözüldü. ABD’li teknoloji devi, Apple Watch Series 3 ve daha yeni akıllı saatleri için de hata düzeltmelerini içeren watchOS 8.4.2‘yi yayınladı.

iOS 15.3.1, iPadOS 15.3.1: Yeni ne var?

En son güncelleme, Safari, Mail, App Store ve bazı Linux uygulamalarında kullanılan Web tarayıcı motoru olan WebKit ile ilgili önemli bir güvenlik açığı için bir düzeltme içeriyor. Webkit’te kötü amaçlı içeriklerin oluşturulması, saldırgan ve trojanların bilgisayarda ve tarayıcıda kod işlemesi gibi siber güvenlik açıkları söz konusuydu. iPhone sahipleri cihazlarını son yayınlanan iOS 15.3.1‘e güncelleyerek bu sorundan kurtulabilir. iPad içinse iPadOS 15.3.1 güncellemesi yayında.

iPhone 6s ve sonraki modeller, iPod touch (7. nesil) cihazlar iOS güncellemesine kavuştu. Hem Safari ve Webkit güvenlik sorunu, hem Braille ekran sorunu hem de Google hesap bilgileri güvenlik sorunu düzeltildi. iPad Air 2, iPad mini 4, iPad Pro ve iPad 5. nesil ve sonraki modeller, en son iPadOS 15.3.1 güncellemesini alabilir.

İlgili İçerik: Apple Watch’lardaki Hatalar Düzeltilecek: watchOS 8.4.1 Yayında!

watchOS 8.4.2: Yeni ne var?

Apple, bazı üçüncü taraf şarj cihazlarının düzgün çalışmasını engelleyen Apple Watch Series 4 ve daha yeni modeller için bir hata düzeltmesiyle watchOS 8.4.1 güncellemesini 1 Şubat’ta yayınladı. Aradan iki hafta geçmeden watchOS 8.4.2 güncellemesi yayınlandı. Apple Watch Series 3 ve daha yeni modeller için gelen güncelleme, bir öncekiyle aynı özellikleri taşıyor ancak daha fazla akıllı saat modelini kapsıyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın