Haber, Teknoloji

Apple Watch’lardaki Hatalar Düzeltilecek: watchOS 8.4.1 Yayında!

ABD’li teknoloji devi, watchOS 8.4.1 güncellemesini yayınladı. Apple Watch Series 4 ve daha yeni modeller için yayınlanan güncelleme, pek çok hata düzeltmesini içeriyor. İşte, watchOS 8.4.1 ile gelen yenilikler!

İçerik Haritası

watchOS 8.4.1 Yayında!

ABD’li şirket, watchOS 8.4’ü piyasaya sürmesinden bir hafta sonra watchOS 8.4.1 güncellemesini Apple Watch kullanıcılarına sunuyor. En son güncelleme yalnızca Apple Watch Series 4 ve daha yeni akıllı saatler için geçerli olacak. Apple’ın web sitesi, watchOS 8.4.1’in güvenlik düzeltmeleri içermediğini, ancak önemli hata düzeltmeleri içerdiğini ortaya koyuyor.

26 Ocak’ta iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 ile birlikte kullanıma sunulan watchOS 8.4’ün bir parçası olarak da önemli güvenlik ve hata düzeltmeleri yayınlanmıştı.

watchOS 8.4.1: Yenilikler neler?

Teknoloji devi, 1 Şubat’ta 19S550 yapı numarasıyla watchOS 8.4.1’in dağıtımına başladı. Güncelleme Apple Watch Series 4 ve sonra çıkan tüm Apple Watch serilerini kapsıyor. 71,6 MB boyutundaki güncelleme, uyumlu Apple Watch modelleri için hata düzeltmeleri içeriyor ancak hangi hataların düzeltildiği henüz açıklanmadı.

Kullanıcıların güncellemeyi yüklemek için akıllı saatlerini en az yüzde 50 şarjda tutmaları ve internete bağlı bir iPhone’un yakınında tutmaları gerekiyor.

İlgili İçerik: Yeni Apple Watch Modelleri, Optik Sensörlere Geçiş Yapacak!

Apple, watchOS 8.4 güncellemesiyle bazı üçüncü taraf şarj cihazlarının Apple Watch modelleriyle çalışmasını engelleyen bir sorunu düzeltti. Önceki güncelleme ayrıca ColorSync, Crash Reporter, iCloud, WebKit, WebKit depolama ve watchOS çekirdeği dahil Apple Watch Series 3 ve daha yeni modellerdeki güvenlik sorunları için düzeltmeler içeriyordu.

Bu arada Apple, iOS 15.4 beta ile birlikte gelmesi planlanan en son watchOS 8.5 beta sürümünü de test ediyor. iPhone 12 ve daha yeni akıllı telefonların iOS 15.4 güncellemesiyle Face ID‘yi bir maske ile (Apple Watch olmadan) kullanma yeteneği kazanacağı bildirilirken, 9to5Mac tarafından hazırlanan bir rapora göre watchOS 8.5’in kayda değer bir özelliği yok gibi görünüyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.