Başlangıç Haber iOS için WhatsApp, profil resimlerini bildirimlerde gösterecek

iOS için WhatsApp, profil resimlerini bildirimlerde gösterecek

0

WhatsApp, gizlilik konusunda yeni ve radikal bir adım atıyor. iOS sürümüne profil resmiyle ilgili yepyeni bir özellik getiriyor. İşte, iPhone sahiplerini ilgilendiren yeni WhatsApp özelliği…

WhatsApp profil resmi bildirimleri iOS sürümüne geliyor…

WhatsApp, kısa süre önce bilinmeyen kişilerin bir kullanıcının son görülme ve çevrimiçi durumunu görmesini önlemek için yeni bir gizlilik güncellemesi getirdi. Yeni iOS özelliği şöyle… Kullanıcılar, sohbetlerden ve gruplardan yeni mesajlar aldığında, sistem bildirimlerinde profil resimlerini görecek.

Profil resimlerini görüntüleme özelliği yeni mesaj geldiği anda devreye girecek. Ve şimdilik sadece iOS sürümünde aktif olacak. iOS 15 ve WhatsApp 2.22.1.1 sürümlerinde çalışacak olan yeni özellik, iOS beta testindeki kullanıcılara ulaşmaya başladı.

Bu özellik, bildirimlerde bir kişinin profil resmini gösterecek ve hem bireysel hem de grup WhatsApp sohbetleri için bildirimlerde DP’ler görülecek. Bu arada şirket, bilinmeyen kişilerin bir kullanıcının son görülme ve çevrimiçi durumunu görmesini önlemek için yakın zamanda yeni bir gizlilik güncellemesi getirdi.

Bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının son görülme anını ve durum güncellemelerini kimlerden nasıl gizleyeceğini rahatça seçmelerini sağlıyor. Bu yeni özelliğin hem Android hem de iOS özellikli cihazlar için kullanıma sunulduğu bildiriliyor.

İlgili İçerik: WhatsApp Web Giriş Sitesi ve Telefon Bağlama

Son WhatsApp özellikleri…

2021’in son günlerinde WhatsApp durum güncellemesi medya yükleme özelliğini duymuştuk. Kullanıcılar mesajlaşma sırasında gönderilen medyayı o anda durumuna yükleyebilecek. Uygulamanın durum gizliliği ve medyaları durumda paylaşma gibi yenilikleri, kısa sürede yoğun ilgi gördü.

Bir diğer yeni özelliği konuma göre işletmeleri sıralama özelliği olmuştu. İşletme rehberi hizmeti de kullanıcılarının bulundukları yere yakın olan işletmeleri kategorisine göre listeleyecek. Restoran, benzinci, market, mağaza gibi işletmeler, kullanıcının konumuna göre uygulamadan bulunabilecek. Bunun için telefonların konum özelliği açık olmalı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!