Haber, WhatsApp

WhatsApp Konuma Göre Yakın İşletmeleri Listeleyecek!

WhatsApp, kullanıcılarının bulundukları yere yakın marketler ve restoranlar gibi işletmeleri aramasını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. İşte WhatsApp işletme rehberi özelliğinin detayları…

İçerik Haritası

WhatsApp’a İşletme Rehberi Geliyor!

WhatsApp, platformuna bir dizi yeni özellik eklemeyi planlıyor. Meta’ya ait mesajlaşma uygulamasının, kullanıcılarının bir sohbette paylaşılan medyayı Durum güncellemesi olarak yayınlamasına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalıştığını zaten biliyoruz.

Şimdi de, kullanıcılarının bulundukları yere yakın işletmeleri aramasına izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WhatsApp, kullanıcıların yalnızca marketleri değil, yakındaki restoranlar ve giyim mağazaları gibi diğer işletmeleri de aramasına izin verecek.

Uygulama içinden telefonunun konumu açık olan herkes, Arama özelliğini kullanarak “Yakındaki İşletmeler” adlı yeni bölüme girebilecek. Kullanıcıya en yakın işletmeler burada listelenecek. İşletmeler farklı kategorilerde görünecek (Market, mağaza, restoran, benzin istasyonu vb).

WhatsApp’ın bu özelliği Sao Paulo’daki bazı Android kullanıcıları için kısa süre önce kullanıma sunduğu öğrenildi. Şirketin şu an bu özelliği Android cihazlara getirmesi, ilerleyen dönemlerde iOS’a da eklemesi bekleniyor. Ayrıca, özelliğin tüm dünyadaki kullanıcılara ulaşacağı tahmin ediliyor.

İlgili İçerik: WhatsApp Web Giriş Sitesi ve Telefon Bağlama

WhatsApp’ta İşletmeler nasıl aranır?

Şirkete göre kullanıcılar mevcut konumlarını paylaşabilir de, bunu elle seçerek konumunu gizleyebilir de. İşletmeler rehberinde 3 ana kategori çıkıyor. Özellik aktif olduğunda şu şekilde kullanılabilecek:

  • Adım 1: Bölgenizdeki işletmeleri keşfetmek için WhatsApp işletme dizinine girin.
  • Adım 2: WhatsApp’ı açın, ardından Yakındaki İşletmeleri Bul seçeneğine dokunun.
  • Adım 3: Ardından, konum paylaşma tercihinizi seçin. Buradan bir yer seçin. “Konum Kullanımına İzin Ver” seçeneği mutlaka işaretli olsun.
  • Adım 4: Şimdi keşfetmek istediğiniz işletme kategorisine dokunun. Bunu yaptığınızda, tercihinize göre işletmelerin bir listesini göreceksiniz.
  • Adım 5: İşletme açıklamasını görüntülemek için bir işletmeye dokunun.
  • Adım 6: İşletmeyle bir sohbet açmak için SOHBET’e veya işletme profilini görüntülemek için PROFİLİ GÖRÜNTÜLE’ye dokunun.
Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.