Başlangıç Haber Instagram’a “Mola Ver” Özelliği Geliyor! İşte Detaylar

Instagram’a “Mola Ver” Özelliği Geliyor! İşte Detaylar

0

Instagram, gençleri zararlı içeriklerden uzak tutmak için yeni bir uygulama geliştiriyor. Uygulamada uzun süre vakit geçiren kullanıcılar, ‘Mola Ver’ bildirimini alacak. İşte detaylar!

Instagram Mola Ver Özelliği

ABD Senatosu, Facebook ve Instagram’ın gençlerin zihinsel sağlığını olumsuz yönde etkilediğini belirtmiş, bu durum global çapta büyük bir kriz haline gelmişti. Sosyal medya devi Facebook, bu konuda dev bir adım atma kararı aldı. Facebook ve Instagram’da uzun süre vakit geçirenler ‘Mola Ver’ uyarısı ile karşılaşacak. Burada amaç, özellikle gençleri zararlı içeriklerden uzaklaştırmak.

Facebook tarafından sağlanacak yeni algoritmalar sayesinde, Instagram’da sürekli aynı içeriklere bakan kullanıcılara bir tür yönlendirme yapılacak. Gençlerin Instagram kullanımına ara vermelerini isteyen bu uyarı bildirimi, çok yakında tüm Instagram kullanıcıları için aktif olacak.

Çocukların ve gençlerin platforma bağımlı hale gelmesi ve her türden kötü içeriğe maruz kalmasını önlemek adına ebeveynlerin içini rahatlatacak açıklama dün geldi. Facebook’un Küresel İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Clegg’in CNN’e verdiği demeçte, Mola Ver uygulamasından detaylı bir şekilde bahsetti.

İlgili İçerik: Instagram, Çocuklara Yönelik Yeni Güvenlik Önlemleri Yayınladı

Sosyal medya uygulamalarının, gizlilik yasaları ve rekabet politikasını güncellemesi ve ve teknoloji şirketlerinin algoritmalarını daha şeffaf hale getirmesi elzem gibi görünüyor. Facebook’un ergenlik çağındaki çocuklara yönelik Instagram Kids uygulaması şimdilik askıya alındı. Yetişkinlerin çocuklarını denetlemesi için yeni isteğe bağlı kontroller getirilmişti.

Instagram Çöktüğü Zaman Bildirim Gönderecek!

Sosyal medya uygulamaları son zamanlarda kısa veya uzun süreli olarak erişime kapanıyor. Instagram çöktü mü?” diye soranlar yanıtı arama motorunda ve Twitter’da arıyor. Ancak bundan böyle Instagram çöktüğü anda kullanıcılarına bir bildirim gönderecek. Bu özellik bir ay içinde kullanıma sunulacak. Dünya çapında bir kesinti yaşandığı vakit, uygulamanın “Hareketler” sayfasından bilgi alınabilecek.

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version