Başlangıç Haber Instagram, Yeni Fotoğraf ve Video Yükleme Özelliğini Duyurdu

Instagram, Yeni Fotoğraf ve Video Yükleme Özelliğini Duyurdu

0

Instagram, kullanıcılarını hayli heyecanlandıracak yeni bir özelliğini duyurdu. Kullanıcılar bundan böyle Instagram hesabına bilgisayardan da fotoğraf ve video yükleyebilecek. İşte detaylar!

Instagram İçerikleri Artık PC’den de Paylaşılabilecek

Feed ve Reels yani akış gönderileri ve Reels videoları artık masaüstü bir cihazdan da yüklenebilecek. Yeni işbirliği özelliği, içerik oluşturuculara büyük bir katkı sağlayacak.

Üstelik bir gönderiyi iki kullanıcı birlikte oluşturup yayınlayabilecek. Paylaşılan gönderide her iki kullanıcının da adı başlıkta görünecek. İki kullanıcının da takipçileri bu paylaşımı görecek, beğenip yorum yapabilecek.

Reels bölümüne ise yeni müzik odaklı efektler eklenecek. Instagram’ın tüm bu özellikleri önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak. Instagram, masaüstünden fotoğraflar ve 60 saniyeden kısa videolar gönderme özelliğini yakın zamanda başlatacak. Ayrıca, yeni Collabs – İşbirliği özelliği ile iki içerik oluşturucusu kendi adlarını etiketleyerek tek bir gönderi paylaşabilecek.

İlgili İçerik: Instagram Akışı Düzenleniyor: Favoriler Özelliği Geliyor

Reels videolarında Superbeat ve Dynamic Lyrics adlı iki müzik tabanlı özelliğin de uygulamaya geçeceği bildiriliyor. Kullanıcılar, şarkının ritmine göre özel efektler ekleyebilecek ve video sırasında şarkı sözlerini 3D olarak görebilecek.

İlgili İçerik: Instagram Video Özelliği Geliyor; IGTV Dönemi Bitiyor

Instagram Uzun Hikâyeler Özelliğini de Test Ediyor

Tüm bu haberlere ek olarak, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yeni bir Bağış Toplama aracı da oluşturuluyor.

Dün gelen bir habere göre, popüler sosyal medya uygulaması son olarak da uzun hikâyeler özelliğini test etmeye başladı.

Instagram, 30 saniyeden uzun videoları tek parça halinde hikâyede paylaşmaya müsaade etmiyordu. Yeni “Caption” özelliği ile artık hikâyelere yazı yazmak yerine konuşmak yeterli olacak. Bu uygulamayla artık ağzımızdan çıkacak sözler hikâyede yazıya dökülecek.

Yeni Story Caption özelliği, şu an için ABD’de sınırlı sayıda kullanıcı için aktif hâle geldi. Şu an test aşamasında olan caption özelliğinin de yakında Türkiye’de kullanıma açılması bekleniyor.

İlk yorumu sen yap!

Ne düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version