Haber, Sosyal Medya

Instagram, Videolu Hikayelerin Süresini 60 Saniyeye Çıkaracak

Instagram’da videolu bir hikaye yayınlamak mümkün, ancak en fazla 15 saniyelik video hikayelere izin veriliyor. Sosyal medya devi, şu sıralar yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Artık hikaye süresi 60 saniyeye kadar çıkabilir. İşte detaylar!

Instagram 60 Saniyelik Hikayelere İzin Verecek

Instagram, Hikayeler bölümünde 60 saniyelik videolu hikaye yayınlanmasına imkan tanıyacak büyük bir güncellemeyi test etmeye başladı. Bu özellik, Türkiye’de bir Instagram kullanıcısı tarafından fark edildi. Şu anda, 15 saniyeden uzun olan herhangi bir video, yayınlandığında otomatik olarak hikayelerimiz birden fazla hikayeye bölünerek paylaşılıyor.

Uzun süreli bir videonuz var ve bunu hikayenizde bölüm bölüm yerine tek bir hikayede paylaşmak istiyorsunuz değil mi? Üstelik takipçileriniz sadece ilk bölümü izleyip hikayenin geri kalanını göremiyor olabilir. Hikayenin diğer bölümlerinde etiket, link, çıkartma vs gibi önemli bilgiler paylaştıysanız da, ilk hikayeyi görüp sıradakine geçmeyenler bunları fark etmiyor bile.

Instagram en büyük rakipleri Snapchat ve TikTok platformlarında var olan uzun hikaye paylaşımı özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Instagram başka hangi yenilikleri getirdi?

Instagram yakın zamanda yeni tanıttığı Link Sticker özelliğini özel metin ve renk seçenekleri ekleyerek iyileştirmişti. Artık Hikayelerde bağlantı paylaşmak isteyen kullanıcılar, Instagram Hikayelerinde yalnızca bir URL paylaşmak yerine bu çıkartmalar aracılığıyla kişiselleştirilmiş metinler yazabilir.

İlgili İçerik: Instagram, Yorumlara Reels ile Yanıt Verme Özelliğini Duyurdu

Gönderi yorumlarına Reels videolar ile görsel yanıt verme özelliği henüz birkaç gün önce duyuruldu. 2022’de gelecek bir diğer özellik, akışın kronolojik olarak sıralanması ve istenen gönderilerin gizlenmesi olacak. Yeni güvenlik önlemleri ve pek çok yeni özelliğin uygulamaya eklenmesiyle, milyonlarca kullanıcı memnun edilmek isteniyor.

Peki siz, Instagram’ın hangi özelliklerini beğeniyor veya eleştiriyorsunuz? Yeni eklenmesini istediğiniz belli bir özellik var mı?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.