Başlangıç Haber Instagram Hikayelerine Link Eklenebilecek!

Instagram Hikayelerine Link Eklenebilecek!

0

Instagram link etiketleri, artık tüm kullanıcılar için etkinleştirilecek. Instagram’ın yeni özelliği, Hikayeler’e Link Ekleme nasıl kullanılır? Ne gibi avantajları var? İşte tüm detaylar!

Instagram Hikayeler Link Ekleme Özelliğine Kavuşuyor!

İşletmeler, içerik üreticileri, satıcılar ve diğer tüm kullanıcılar yakında yeni bir Instagram özelliğinden faydalanmaya başlayacak. Hikayeler’e link ekleme özelliği, takipçi sayısına bakılmaksızın herkesin kullanımına açılacak. Böylece artık hikayelerde harici bir URL bağlantısı paylaşılabilecek.

Instagram Link Etiketleri, kullanıcıların Hikayeler’e çıkartmalar şeklinde hyperlink etiketlemesine imkân tanıyor. Popüler sosyal medya platformu, yeni link ekleme özelliğini Twitter hesabından duyurdu.

Instagram, Haziran ayında link çıkartmalarını test etmeye başlamıştı. Şu ana dek bu özellik, doğrulanmış hesaplar ve çok sayıda takipçisi olan hesaplarla sınırlıydı. Instagram, takipçileriyle etkileşim kurmak için herkesin bağlantı paylaşımından yararlanabileceğini belirtti.

Ek bir bilgi daha verelim. Facebook’un aldığı kararla, Instagram’da sürekli yanlış bilgi ve nefret söylemleri paylaşan hesaplar askıya alınacak.

İlgili İçerik: Instagram, Yeni Fotoğraf ve Video Yükleme Özelliğini Duyurdu

Instagram Link çıkartmaları yalnızda Hikayeler bölümünde aktif olacak. Ana sayfa akışı, gönderiler ve diğer bölümlerde bu özellik yer almayacak. Hikayeler’de görülen bu linklere tıklanarak, farklı web sayfalarına doğrudan bağlanılabilecek. Hikayeler, yukarı kaydırma özelliğini de yakın zamanda duyurmuştu. Link özelliği gelince, yukarı kaydırma özelliğine gerek kalmayacak.

Instagram Yukarı Kaydırma Özelliği, yalnızca doğrulanmış hesaplarda veya 10.000’den fazla takipçisi olan hesaplarda mevcut olan bir özellikti. Link Çıkartmaları, tüm kullanıcılar için geliyor ve yukarı kaydırma özelliğinin yerini alacak gibi görünüyor.

Instagram Hikayelerine Bağlantı Etiketi Nasıl Eklenir?

Yeni bir Hikaye oluşturmak için ilgili içeriği yükledikten sonra, üst gezinme çubuğundan çıkartma aracına gidin.

Bağlantı (Link) etiketine dokunun ve paylaşmak istediğiniz URL‘yi girin.

Oluşturulan Link Etiketini Hikayenizde istediğiniz yerde konumlandırıp boyutunu değiştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!