Instagram Beğeni Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?
Sosyal Medya, Haber

Instagram Beğeni Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2022

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, her geçen gün platforma entegre edilen güncellemelerle farklı özellikleri kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Hikayeler, mesaj silme ve son olarak emojiyle yanıt verme gibi özellikleri kullanıma sunan Instagram üzerinde, Instagram beğeni gizleme işlemlerinin nasıl yapıldığını bu içerikte öğreniyor olacağız.

Instagram, uzun zamandır test aşamasında olan beğeni gizleme özelliğini şimdilerde tüm kullanıcılar için aktif etmiş durumda. Instagram beğeni gizleme özelliği sayesinde fotoğraflarınızın ve videolarınızın kaç beğeni aldığını yalnızca siz görebiliyorken takipçilerinizin bu durumu fark etmemesini sağlıyorsunuz. İşte, Instagram beğeni gizleme işlemleri için mutlaka takip edilmesi gereken adımlar.

Instagram Beğeni Gizleme Adımları

Instagram platformu, şimdilerde diğer kişilere gönderi beğeni sayısının gizlenmesinin yanı sıra bu özelliğin nasıl kullanılabileceğini de tüm teknoloji severlerle paylaştı. Platform yetkililerinden alınan son bilgilere göre oldukça kolay olan Instagram beğeni gizleme adımları, şimdilerde tüm kullanıcılar için aktif hale geldi.

Beğenilerinizi gizlemek ve göstermek için aynı ayarları uygulayabilirsiniz. Sadece son adımdaki aç kapa butonu amacınıza uygun konumda olmalıdır. Beğenileri göstermek ve gizlemek için 2 farklı ayar bulunur. Bu ayarlardan biri gönderileri paylaşırken beğenileri kontrol etmekle ilgilidir. Diğeri ise paylaşacağınız ve paylaştığınız tüm gönderiler için beğeniyi gizlemekle ilgilidir.

Hesabınızdaki tüm gönderiler için beğeni gizleme ayarı yapmak istediğinizde şu işlemleri yapmanız gerekir:

 1. Instagram beğeni sayısını kapatma adımları için öncelikle ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapıyoruz.
  instagram begeni gizleme 1
 2. Daha sonra ‘’Gizlilik’’ seçeneğine tıklayarak ‘’Gönderiler’’ alanına erişim sağlıyoruz.
  instagram begeni gizleme 2
 3. Burada tüm kullanıcılara açık şekilde görülen ‘’Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle’’ sekmesini bulmamız gerekiyor.
  instagram begeni gizleme 3
 4. ‘’Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle’’ seçeneğinin yanındaki tik işaretini etkin hale getirerek gönderilerinize gelen beğenilerin sadece sizler tarafından ulaşılabilir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bu özelliği açık tuttuğunuz sürece sizin de diğer kişilerin beğeni ve görüntülenme bilgilerine erişim sağlayamazsınız.

Gönderi Paylaşırken Gelen Beğenileri Kapatma

Instagram platformuna gelen beğeni gizleme özelliği, şimdilerde eski gönderiler için kullanılabildiği gibi ilk defa paylaşılan gönderiler için de kullanılabiliyor. Bu durum, yine Instagram platformunu geliştirmekte olan uzmanlar tarafından detaylı bir şekilde tüm kullanıcılarla paylaşıldı. İşte, yeni paylaşacağınız bir gönderide görüntülenme ve beğeni bilgilerini kapatabilmek için mutlaka izlemeniz gereken adımlar;

 1. Yeni paylaşacağınız gönderilerde beğeni gösterim özelliğinin kapalı olmasını istiyorsanız öncelikle paylaşım yapacağınız medyayı hazırlamanız gerekiyor.
 2. Medya dosyanızı yükleyip filtre vs. ekledikten sonra açıklama ve etiket, konum gibi özellikleri belirlediğiniz sayfada en aşağıya inin.
  Instagram paylaşım gelişmiş ayarlar
 3. ‘’Gelişmiş Ayarlar’’ seçeneğine giriş yapın.
  instagram paylaşımlarında beğenmeleri kapatma
 4. Bu sekmede aynı eski gönderilerinizin beğeni sayısını gizlemek için kullandığınız ‘’Beğenme ve Görüntülenme Sayısını Gizle’’ seçeneğini göreceksiniz.
 5. İlgili seçeneğin yanındaki butonu aktif hale getirerek paylaştığınız gönderilere gelen beğenileri başkalarının görmemesini kolayca sağlayabilirsiniz.

Instagram beğenileri gizleme ayarları hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu sayfanın sonundaki yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Benzeri soruları olan kullanıcılarımızın soruları ve yanıtlarını bu alanda bulabilirsiniz.

Instagram’ın Güncel Uygulamalarını İndir

Pek çok sorun ve hata güncel olmayan Instagram uygulaması kullanımından kaynaklanır. Kendi telefonunuz için güncel Instagram uygulamalarını indirmenizi tavsiye ederiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’da beğenileri gizlemek için sorulan bazı soruları ve yanıtları bu alanda bulabilirsiniz.

Instagram beğeni gizleme çalışmıyor ne yapmalıyım?

Instagram’ın bu özelliğinin çalışmaması telefonunuzda ya da uygulamanızda sorun olduğunu gösterebilir. Eğer gönderinizin gizlilik ayarlarını düzenleyemiyor iseniz Instagram uygulamanızı güncelleyin.

Instagram beğeni gizleme iPhone’da nasıl yapılır?

Instagram’da video ve fotoğraf paylaşırken beğenileri gizlemek istiyorsanız ve iPhone kullanıyorsanız bu içerikteki adımları izleyebilirsiniz.

Instagram beğeni gizleme Android’de nasıl yapılır?

Instagram’da video ve fotoğraf paylaşırken beğenileri gizlemek istiyorsanız ve Android kullanıyorsanız bu içerikteki adımları izleyebilirsiniz.

Instagram beğenileri açma nasıl yapılır?

Instagram’da beğenileri gizlemenin ve kapatmanın nasıl yapıldığını sizinle bu içerikte paylaştık. Bu işlemleri tekrar ederek aynı şekilde ayarları tersine çevirebilirsiniz. Hem beğenileri açma hem de kapatma yöntemi aynıdır.

Instagram video beğeni gizleme nasıl yapılır?

Beğenilerinizi gizlemek istediğiniz videoları ve fotoğrafları paylaşırken beğeni gizleme işlemini yapabilirsiniz. Hesap ayarlarından ve gönderi paylaşırken bu ayarları kontrol edebilirsiniz.

Instagram beğeni sayısı gözükmüyor ne yapmalıyım?

Beğeni sayılarınız görünmüyor ise beğeni sayılarınızı gizlemiş olabilirsiniz. İçeriğimizde Instagram beğeni sayılarını açma ve kapatma için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Instagram beğeni sayısı gösterme nasıl yapılır?

Beğeni sayılarınızı göstermekle gizlemek aynı ayarlar ile yapılmaktadır. Beğeni sayılarınızı göstermek için içeriğimizdeki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.