Telegram’a Katıldı Bildirimi Kimlere Gider? ✔️ 2023

Telegram’a katıldı bildirimi kimlere gider diyen kullanıcılar için sorunuzu yanıtlıyoruz.  Whatsapp yeni sözleşme kurallarındaki güvenlik zafiyetlerinden sonra kullanıcılar diğer mesajlaşma uygulamalarına yönelmeye başladı. Whatsapp’ın verileri paylaşma kararı alması kullanıcılara tedirginliğe neden oldu.

telegrama katıldı bildirimi kimlere gider
telegrama katıldı bildirimi kimlere gider

Whatsapp’tan sonra en çok talep gören uygulama ise Telegram oldu. Çok daha fazla özellik barındırması sayesinde kullanıcılara konforlu bir deneyim sunuyor. Telefonunuza uygulamayı indirmeniz halinde diğer Telegram kullanıcılarına Telegrama katıldı bildirimi gidecektir. Bu bildirim kimlere gider, özelleştirme seçeneği var mıdır gibi soruları sizin için yanıtlıyoruz.

Telegram’a Katılınca Kimlere Bildirim Gider?

Telegram uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra hesap açarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Sadece uygulamayı indirme halinde diğer kullanıcılara bildirim gitmez. İndirdiğiniz uygulamada telefon numarası ile hesap açmanız gerekir. Hesap açtıktan sonra rehberinizde kayıtlı olan ve Telegram kullanan kişilere bildirim gidecektir.

Yani Telegram uygulamasını sizden önce indirmiş ve kullanmakta olan kişilere bildirim gidecektir. Bu nedenle isim isim kimlere bildirim gideceğini bilmek mümkün değildir. Bunun için kimlerin Telegram kullandığını bilmeniz gerekir. Daha önceden telegram kullanıcısı olan kişilere “X kişisi telegrama katıldı” şeklinde bildirim gidecektir.

Telegram’a katıldı bildirimi kimlere gider diyenler için sizden önce telefonunuzda Telegram yüklü olan kişilere gider diyebiliriz.

Telegram Katıldı Bildirimi Kapatma

Telegrama Katıldı Bildirimi
Telegrama Katıldı Bildirimi

Şu günlerde Telegram kullanıcılarının sayısı hızla artmaktadır. Bu da size sürekli bildirim gelmesine neden olabilir. Eğer bildirim almak istemiyorsanız katıldı bildirimlerini kapatma seçeneğiniz var. Bu ayarı Telegram uygulamanız üzerinden değiştirebilirsiniz.

 • İlk olarak telefonunuzdan Telegram uygulamasını açın.
 • Ayarlar sekmesine tıklayın ve bildirimler ve sesler şeklinde ilerleyin.
 • Açılan seçenekler arasından yeni kişiler seçeneğine tıklayın.
 • Bu seçenek aktifse pasif hale getirin.
 • Bundan sonra Telegrama katılın yeni kişiler için bildirim almazsınız. Ancak Telegram’a girdiğiniz zaman yeni kişileri görebilirsiniz.

ilgini çekebilir: Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telegram’a katıldı bildirimi kimlere gider

Telegram Özellikleri Nelerdir?

Telegram’ın bu kadar çok tercih edilmesinin başında gizlilik ilkeleri geliyor. Sunulan gizli sohbet teknolojisi sayesinde mesajlar Telegram tarafından bile okunmaz.

 • Telegram’da sohbet etmek için numara ya da kullanıcı adı kullanılabilir. Uygulamaya üyelik numara ile yapılır. Ancak isterseniz kullanıcı adı ile de arama yaparak kişileri bulabilirsiniz.
 • Görüntülü ve sesli mesaj seçenekleri mevcuttur.
 • Henüz Whatsapp tarafından yeni hayata geçirilmeye çalışılan kaybolan mesajlar özelliği Telegram’da mevcuttur. Gönderdiğiniz mesajlar belirlenen süre sonunda otomatik olarak kaybolacaktır. Mesajların silineceği süreyi siz belirleyebilirsiniz. Süre dolduğu zaman hem sizden hem de karşı taraftan mesajlar silinecektir.
 • Bilgisayar üzerinden web olarak kullanmak mümkündür.
 • Son görülme özelliğini kapatabilirsiniz.
 • Eğer sohbetten ekran görüntüsü alırsanız güvenlik için karşı tarafa bildirim gönderilir.

Telegram uygulaması en başta gizlilik politikası ile kullanıcılar tarafından beğeni toplamaktadır. Whatsapp’tan daha fazla özellik barındırması ile de dikkatleri üzerinde çekiyor. Siz de uygulamayı kullanmak isterseniz telefonunuzun mağazasından indirebilirsiniz.

 • Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden indirebilirler.
 • iPhone kullanıcıları ise App Store üzerinden indirebilecektir.

Telegram’a katıldı bildirimi kimlere gider sorusunu sizin için yanıtladık. Umarız aradığınız sorunun yanıtını bulabilmenize yardım edebilmişizdir. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Yorum yapın