Telefon Numarasından Konum Bulma %100

Telefon numarasından konum bulma genellikle filmlerde gördüğümüz ve gerçek olup olmadığını merak ettiğimiz gelişmiş bir sistemdir. Ayrıca birçok kişi telefondan konum bulma mümkün ise bunu yapmaktan geri durmayacaktır. Birinin telefon numarasından konumunu bulmak gerçekten mümkün. Özellikle devlet yetkilileri, gerektiğinde bu özelliği oldukça sık kullanıyor. İçeriğimizde telefon numarasından konum bulma işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz.

scannero.io ile telefon numarasından konum bulma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

İpucu: Birinin telefon numarasından konumunu bulmanın en kolay yolu Scannero kullanmaktır. 1 Euro karşılığında 1 gün deneme hesabı oluşturabilirsiniz ve istediğiniz bir numaranın konumunu bulmak için sorgulama yapabilirsiniz. webdeyazilim.com özel anlaşması ile aşağıdaki denemeyi başlat butonuna ya da buraya tıklayarak deneme sürümünü başlatabilir ve hemen sorgulama yapabilirsiniz.

Pek çok telefondan konum bulma sitesi ya da uygulaması scam olarak tanımlanır. Scam olarak tabir edilen bu siteler aslında hizmet vermek için değil telefon numarası toplamak için yayınlanır. Bu tür siteler çeşitli mağduriyetler oluşturur. Bu yüzden tüm telefondan konum bulma sorgulamalarını scannero.io gibi siteler ve uygulamalar üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Telefon Numarasından Konum Nasıl Bulunur?

Bir kişinin telefon numarasından konumunu bulmanın çeşitli şartları vardır. Eğer ilgili telefonun konumu bulunabiliyorsa bu ihtimali değerlendirmenin en iyi yolu gelişmiş bir uygulama ve altyapı kullanmaktır. Biz scannero.io sistemini öneriyoruz. Anlatımımızı bu site üzerinden yapacağız.

Herhangi birinin telefon numarasından konumunu bulmak için yapmanız gereken birkaç basit işlem bulunur. Scannero sitesi üzerinden bir sorgulama gerçekleştirmenin kabaca aşamaları şu şekildedir:

Scannero sitesine gidin

Scannero’nun sitesine gidin. Siteye gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Numara alanına numara yazın

Scannero ile telefon numarasından konum bulma işlemi oldukça basittir.

Konumunu bulmak istediğiniz telefon numarasını ilgili alana yazın. Telefon numarasını doğru yazdığınızdan emin olmak için iki kere kontrol edin.

Konumu bul butonuna tıklayın

Numarayı yazdığınız alanın yanında bulunan ‘konumu bul’ butonuna dokunun. Böylece konumunu bulmak istediğiniz telefon numarası için sorgulama adımlarını başlatmış olacaksınız.

E-Posta adresinizle kayıt olun

Scannero ile telefon numarasından konum bulma işlemi oldukça basittir.

Konum bulma servisini kullanmak için sisteme kaydolmanız gerekiyor. Kaydolma adımları çok kısa ve basittir. E-Posta hesabınızı sisteme girerek kayıt işlemlerini başlatabilirsiniz. E-Postanızı hiçkimse göremez. Bu sebeple gizlilik konusunda şüphe yaşamayın.

Deneme sürümü ödemesi için kart bilgilerinizi girin

Scannero ile telefon numarasından konum bulma işlemi oldukça basittir.

E-Posta hesabınızı ekledikten sonra deneme hesabınızın aktif olması için 1 Euro kadar bakiye olan herhangi bir kredi kartı ya da sanal kart ile ödeme yapın. Bu ödeme işlemi deneme hesabını kullanan kişilerin sistemi suistimal etmesini ve bedava sorgulama yapmasını engeller. Sadece 1 Euro karşılığında deneme hesabı açmış olursunuz. Bu hesap ile konumunu bulmak istediğiniz telefon numaraları için sorgulama yapabilirsiniz.

Siparişi tamamlayın

Kredi kartı ya da sanal kart bilgilerinizi ekleyerek 1 Euro kadar ödeme yaptığınızda hesabınız oluşturulmuş olur. Böylece konum bulma servislerinden istifade edebilirsiniz.

Telefon Numarasından Konum Bulma Yöntemi
Telefon Numarasından Konum Bulma Yöntemi

Telefon Numarasından Konum Bulma Mümkün Müdür?

Günümüzde direkt olarak telefon numarasından konum bulma işleminin yapılması mümkündür ancak bu sistemleri normal vatandaşlar kullanamaz. Bu tür bir teknolojiye erişim yalnızca servis sağlayıcılarda ve polis, hastane gibi alanlarda bulunmaktadır. Bu yüzden direkt olarak telefon numarasını yazıp bir kişinin konumunu görüntüleyemezsiniz.

Ancak durum ciddiyse ve birine ulaşamıyorsanız, polise başvurarak telefon numarası ile konum takibi yaptırabilirsiniz. Bunun için geçerli bir sebebinizin olması gerekmektedir. Aksi taktide olumsuz bir geri dönüş ile karşılaşabilirsiniz. Telefon numarasından konum takibi mümkün olmasa da başka yöntemler ile bir telefonu takip edebilmek mümkündür.

Cihazımı Bul Yazılımları – Telefon Numarasından Konum Bulma

Bugün her türlü akıllı telefonun içerisinde bulut alanına bağlı cihaz bulma yazılımları bulunmaktadır. Bu yazılımları daha önceden tanımlamanız halinde telefonunuzu kaybetmeniz veya arkadaşınıza ulaşamamanız durumunda kullanabilirsiniz. Böylece cihazın göndermiş olduğu son konum verisini direkt olarak hesabınıza bağlanarak izleyebilirsiniz. Fakat önceden tanımlama yapmadıysanız bunu kullanmanızın imkânı yoktur.

konum servislerini kullanarak telefon bulmak mümkün
konum servislerini kullanarak telefon bulmak mümkün

Cihazımı Bul özelliği sayesinde telefonu kaybolan birçok kişi kolaylıkla telefonunu bulabiliyor, okula gönderdiği çocuğunu takip edebiliyor ve ailesinin nerede olduğunu öğrenebiliyor. Bu kadar kullanışlı bir özelliği halen kullanmaya başlamadıysanız hemen hesabınızı tanımlamanızı ve diğer arkadaşlarınızı da hesaba entegre etmenizi tavsiye ederiz.

AirTag ve Benzeri Teknolojiler

Telefon bulucu uygulama ve teknolojiler
Telefon bulucu uygulama ve teknolojiler

Geçtiğimiz senelerde Apple yeni bir teknolojik ürün tanıttı. Airtag ismi verilen bu ürün, yukarıda bahsettiğimiz cihazımı bul özelliğini her türlü nesneye bağlayabilmenizi sağlıyor. Örneğin çantanıza bir adet Airtag takarak anlık olarak çantanızın nerede olduğunu telefonunuzdan görebilirsiniz. Bunun yanında anahtarlığınıza, arkadaşlarınıza veya ailenize de bu cihazlardan alabilir, konum bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Airtag ürününü HepsiBurada gibi siteler üzerinden satın alabilirsiniz.

scannero.io ile telefon numarasından konum bulun!

Herhangi birinin telefon numarasını izlemek ve konumunu takip etmek için kullanabileceğiniz bir diğer hizmet ise scannero.io’dur. Bu hizmet tüm ülkeler, telefon numaraları ve ağlar için çalışır durumdadır.

Localize.mobi

Scannero.io kullanmak için nedenler;

 • Gizlilik: Konumunu bulmaya çalıştığınız telefon numarasının sahibi sizin kim olduğunuzu bilmez. Bu uygulama gizliliği esas alır.
 • Kurulum yok: bu uygulamayı kullanmak için ekstra herhangi bir kurulum yapmanız gerek yoktur. Kullanımı basittir ve hızlı şekilde numara sorgulayabilirsiniz.
 • Tüm cihaz ve operatörler: Konumunu bulmak istediğiniz numara ister akıllı telefon ister tuşlu telefon olsun (internete bağlanabiliyor olmalı), hangi operatörden olursa olsun konumunu bulabilirsiniz.
 • Android iOS uyumluluğu: Konumunu bulmak istediğiniz numara hangi telefonda çalışıyorsa çalışsın konumunu sorgulayabilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Scannero.io hizmetini kullanmak ve telefon numarasından konum bulmak son derece basittir. Konum bulmak için scannero.io uygulamasını açıp bir link oluşturmanız gerekir. Bu izleme bağlantısını konumunu bulmak istediğiniz kişiye mesaj olarak ya da farklı bir şekilde gönderirsiniz. İlgili kişi bağlantıyı açtığında konum bilgisi size gönderilir. Bu sayede istediğiniz herhangi birinin telefon numarasından konumunu bulmuş olursunuz.

Dikkat! Hedef kişiye gönderilen mesaj Scannero.io teknolojisi sayesinde gizli olarak gönderilir. Yani mesajı siz göndermiş gibi görünmezsiniz. Tamamen anonim olarak bu bağlantıyı göndermeniz için farklı yöntemler geliştirilmiştir.

Numarasından konumunu bulmak istediğiniz kişinin telefonuna fiziksel erişiminiz olmadan bu işlemi gerçekleştirmeniz Scannero.io sayesinde mümkündür.

Yasal olmayan uygulamalardan uzak durun!

İllegal olarak sunulan ve izinsiz bir şekilde uygulanması kanun suçu olarak görülen takip yazılımları ile istediğiniz kişinin cihazını her durumda takip edebilmeniz mümkündür. Konum takibinden, kamera görüntülenmesine kadar birçok noktada hizmet sağlayan bu yazılımlar belli ücretler karşılığında satılmaktadır ve hem takip eden hem de takip edilen cihazlara yazılımların yüklenmesi gereklidir.

Telefon numarasından konum bulma yöntemi mevcuttur ve böyle bir şey yapabilmek mümkündür ancak bunu normal şartlarda yapabilmeniz mümkün değildir. Eğer ciddi bir durum ile karşı karşıyaysanız bu tür bir sistemin kullanılması için polise başvurabilirsiniz. Diğer türlü illegal kullanımların yaptırımı olacağını unutmayın. Benzer bir içerik olan Android Cihazlarda Konum İzleme Nasıl Kapatılır? Başlıklı paylaşımımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

Telefon numarasından konum bulma hakkında sıkça sorulan sorular:

Numaradan konum bulma ile ilgili pek çok ziyaretçi mesajı alıyoruz. Bu konuda aldığımız soruların kısa yanıtlarını bu bölümde listeliyoruz. Bu sayede benzer soruları soran diğer ziyaretçilerimize fayda sağlamayı hedefliyoruz. Sorular ve yanıtlar sizin ihtiyacınızı karşılamıyor ise yorum yaparak detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Numaradan konum bulma ücretsiz midir?

Numaradan konum bulmanın bazı şartlarda ücretsiz bazı şartlarda ise ücretli olduğunu bilmekte fayda var. Konum bulma uygulamaları, genellikle ebeveyn kontrolü için yayınlanan uygulamalardır. Belirli telefonlar için çalışır ve bu telefonlara ait numaraları izlemenin belirli ücretleri olabilir.

Numaradan konum bulma ücretsiz midir?
Numaradan konum bulma ücretsiz midir?

Numara yazarak yer tespiti yapma programı var mı?

Bu içerikte birkaç uygulamadan bahsettik. Akıllı telefonlarınız için bu programları kullanarak çocuğunuza ait ya da bakımını üstlendiğiniz bireylerin konumlarını bulabilir, yer tespitini yapabilirsiniz. Bu programlar işinizi görecektir.

Programsız yer tespiti yapmak mümkün mü?

Program olmadan yer tespiti yapmanız pek mümkün değildir. Çünkü her ne olursa olsun bu işi yapmak için bir bilgisayar ya da mobil uygulamaya ya da programa ihtiyacınız olacak. Bu bir web sitesi olsa bile birkaç program yardımı ile web sitesine bağlanmanız gerekecektir.

Polislerin kullandığı telefon sinyali bulma programı hangisi?

Polisler ve diğer emniyet mensupları, bu tür programları özel olarak temin eder. Bu tür programlar GSM baz istasyonlarına doğrudan erişebilir ve her türlü telefon sinyali bulunabilir. Bu tür programlara adı ile ya da internet ile erişmek mümkün olmayabilir.

Başkasının konumunu bulma işlemi nasıl yapılır?

Başkasının konumunu bulma işlemi nasıl yapılır?

Başkasının konumunu bulmak sandığınız kadar kolay olmayabilir. Fakat imkansız da değildir. Uygun şartlar sağlandığında başkasının konumunu bulmak mümkündür.

Konumunu bulmak istediğiniz kişinin ebeveyni ya da bakımını üstlendiğiniz biri olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde bu bir suç olabilir. Bu kişilerin konumunu bu içerikte bulunan uygulamalar yardımı ile bulabilirsiniz.

Numaradan konum bulma APK dosyası güvenli midir?

Internette karşınıza çıkabilecek pek çok APK’da güvenlik riski bulunur. Bu konuda Google Play olmadan uygulama indirme başlıklı bir yazı yayınladık. Bu yazıdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sim kart sinyal takibi yapılabiliyor mu?

Sim kart sinyal takibi ile telefon numarasından konum bulma ifadesi aynı ifadelerdir. Bu yazıdaki bilgiler ışığında sim kart sinyal takibinin ne kadar mümkün olduğunu görebilirsiniz.

Telefon Numarasından Konum Bulma uygulamaları

Tüm bunların yanı sıra telefon numarasından konum bulma iddiası olan bazı mobil uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaların pek çoğu sadece ücretli özellikler sunuyor. Bir telefon numarasının çeşitli servislerdeki kayıtlarını inceleyerek konumunu tahmin eden bu uygulamalara ‘telefon numarasından konum bulma uygulamaları’ deniyor. Fakat pek çok uygulamanın çalışmadığını ifade eden yorumları da gözardı etmemek lazım. Daha önce belirttiğimiz gibi en iyi telefon numarasından konum bulma yöntemi ilk bahsettiğimiz yöntemdir.

Numaradan konum bulma ücretsiz programlar listemizi inceleyebilirsiniz.

Kaybolan bir iPhone telefonu numaran konum bulma yöntemleri ile bulmak mümkün mü?

Eğer bir telefonunuzu kaybettiyseniz ve bu telefon iPhone ise iPhone’umu bul özelliği ile telefonunuzun son sinyal aldığı konumu görebilirsiniz. Böylece kaybolan telefonunuzu bulmak için numaradan konum bulma servislerini kullanmak zorunda kalmazsınız.

iPhone’umu bul özelliği iCloud üzerinden takip edilebiliyor. Eğer telefonunuzun iPhone’umu bul özelliği açıksa ve telefonunuz kaybolmuşsa (ya da çalınmışsa) telefonunuzu uydudan takip edebilir ve sinyal aldığı noktaları görebilirsiniz. Bu özellik sayesinde telefon numaranızdan konum bulmak yerine direkt olarak bu ücretsiz servisle telefonunuzu bulabilirsiniz.

Kaybettiğiniz telefon Android ise numaradan konumunu bularak telefonu bulmanız ne kadar mümkün?

Android telefonlarda da cihazımı bul özellikleri bulunur. Eğer Android telefonunuzda bir Google hesabı aktif ise, bu cihazın konum servisleri açık ise cihazın konumunu bulabilirsiniz. Pek çok kullanıcı konum servislerini bazı sebeplerden dolayı kapatabiliyor. Bu tür durumlar için cihazımı bul servisine istisna ayarlar yapılmalı ve konum servisi açık tutulmalıdır.

Eğer konum servisleri kapalı bir Android telefonu bulmak istiyorsanız telefon numarasından konum bulma işlemlerini yapmak sizi sonuca götürmeyebilir. Çünkü telefonunuzun içinden sim kartı çıkarılmış olabilir.

Telefonlarda konum güvenliği nasıl sağlanır?

Akıllı telefonlarda konum güvenliği, genellikle iki farklı yöntemle sağlanır:

GPS (Küresel Konumlama Sistemi): GPS, bir akıllı telefonun konumunu belirlemek için kullanılan en yaygın teknolojidir. GPS, uydu sinyallerini kullanarak konum bilgisi sağlar ve bu bilgi telefonun işletim sistemi veya uygulamaları tarafından kullanılabilir. GPS, doğru konum bilgisi sağlar ancak bazen sinyal kaybı veya engeller (binalar, ağaçlar, vb.) nedeniyle doğruluğu azalabilir. Bu da telefon numarasından konum bulma uygulamalarını zora sokabilir.

Wi-Fi veya mobil veri bağlantısı: Akıllı telefonunuz Wi-Fi veya mobil veri bağlantısı aracılığıyla internete bağlı olduğunda, IP adresi ve diğer bilgiler kullanılarak konumunuz tahmin edilebilir. Bu yöntem, GPS’den daha az doğru olabilir, ancak sinyal kaybı veya engeller olmadan bile kullanılabilir.

Bu teknolojilerin yanı sıra, akıllı telefonlar konum bilgisi paylaşımını kontrol etmek için çeşitli ayarlar sunarlar. Örneğin, uygulamaların konum bilginizi kullanmasına izin vermek veya engellemek için ayrı ayrı ayarlar yapabilirsiniz. Ayrıca, cihazınızın konum özelliklerini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Telefon numarasından konum bulma uygulamaları kullanan kişilerin bu bilgileri dikkate alması önerilir.

Telefonda konumun açık olması güvenli midir?

Akıllı telefonlarda konum özelliğinin açık olması, bazı durumlarda güvenlik riski oluşturabilir. Özellikle, kötü amaçlı bir uygulama, konum bilgisini kullanarak kişisel bilgilerinizi çalabilir veya takip edebilir. Ayrıca, konum bilginizin açık olması, mahremiyetinizi tehlikeye atabilir ve kişisel güvenliğinizi riske sokabilir. Telefon numarasından konum bulma işlemlerini yapan kişiler genellikle telefon konum ayarlarını kontrol eder.

Ancak, konum özelliği, birçok uygulama için önemlidir ve hatta bazı uygulamaların çalışması için gerekli olabilir. Örneğin, navigasyon uygulamaları, konum özelliği olmadan doğru yönlendirmeleri sağlayamazlar. Benzer şekilde, hava durumu veya etkinlik uygulamaları, bulunduğunuz yere göre size özel öneriler sunmak için konum bilgisini kullanabilirler.

Bu nedenle, konum özelliğinin açık veya kapalı olması konusunda bir seçim yaparken, uygulamanın amacını ve güvenilirliğini dikkate almanız önemlidir. Ayrıca, konum özelliğini açık olduğunda, uygulamaların konum bilginize erişimi için ayrıntılı izinler vermek yerine, yalnızca gerektiği kadar izin vermeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca, konum özelliğini sadece ihtiyacınız olduğu zamanlarda açık tutarak, mahremiyetinizi koruyabilirsiniz.

Uygulamalara konum izni vermek ne kadar güvenli?

Mobil uygulamalara konum erişim izni vermek, uygulamaların tam işlevselliğini kullanmanız için bazen gereklidir. Örneğin, bir navigasyon uygulaması, konumunuzu belirleyerek size en kısa yolu önerir. Bir hava durumu uygulaması, yerel hava durumunu size göstermek için konum bilgilerinizi kullanır. Ancak, uygulamaların konum bilgilerinizi toplamak için gereksiz yere erişmelerine izin vermek, bazı güvenlik riskleri oluşturabilir.

Konum erişimi, kişisel bilgilerinizi ifşa edebilir ve kötü amaçlı uygulamaların konum bilginizi takip etmesine izin verebilir. Bu nedenle, mobil uygulamalara konum erişim izni verirken dikkatli olmak önemlidir. İzin vermeden önce, uygulamanın ne amaçla konum bilginizi kullanacağını ve bilgilerinizi nasıl koruyacaklarını anladığınızdan emin olun. Telefon numarasından konum bulma siteleri ve diğer uygulamalar konum erişimi talep edebilir.

Ayrıca, mobil cihazınızın ayarlarında, uygulamaların konum bilgilerinize erişmesine izin vermek veya reddetmek için seçenekler vardır. Bu seçenekleri dikkatlice değerlendirin ve yalnızca güvenilir uygulamalara konum erişim izni verin. Ayrıca, konum erişimi izni verirken, uygulamanın sadece ihtiyacı olan minimum izinleri vermeniz önerilir. Böylece, kişisel bilgilerinizi gereksiz yere ifşa etme riskinizi azaltabilirsiniz.

Bu yazıdaki bilgilerden de anlaşılacağı üzere telefon numarasından konum bulma yöntemleri gerçektir ve belli şartlarda çalışmaktadır. Fakat maliyetli bir işlem olduğu için bu hizmetin ücretli yapılmadığını söyleyebiliriz. Ücretli arayüzler sayesinde herhangi birinin telefon numarasından konumunun bulunması mümkün olabiliyor.

Bu tür uygulamalar ve hizmetler siz izin vermediğiniz sürece telefon numaranızdan konum bulunmasına izin vermeyecektir. Umarız telefon numarasından konum bulma hakkındaki tüm merak ettiğiniz bilgileri verebilmişizdir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Telefon Numarasından Konum Bulma %100” üzerine 8 yorum

 1. bir numara sürekli beni rahatsız ediyordu ben de bu sistemi kullanarak sorguladım ücretli ama işe yaradı. sorguladığımda çok şaşırdım ve üzüldüm çünkü bizim mahalleyi gösterdi. ben de benim adresimi gösteriyor sandım. biraz yakınlaştım ve arkadaşımın evi olduğunu gördüm. arkadaşım meğer bana yeni numarasından şaka yapıyormuş. onu bu sayede bulduğum için mutluyum.

  Cevapla
 2. telefon numarasından konum bulma nasıl çalışabilir ki? ben izin vermeden konumumu görebiliyorlar mı?

  Cevapla
 3. ben kendi telefon numaramı sorguladım konumumu bulmak için. 6 saat önce olduğum yere yakın bir yer gösterdi. hangi uygulama paylaşıyor bu bilgiyi?

  Cevapla
 4. sanırım telefondaki birkaç uygulamanın konum servislerine bağlanarak son lokasyonunu buluyor. telefon numarasından konum bulma baz istasyonu olmadan ancak bu şekilde yapılabilir çünkü

  Cevapla

Yorum yapın