Telefon Numarasından Konum Bulma Yöntemi ✔️ 2023

Telefon numarasından konum bulma genellikle filmlerde gördüğümüz ve gerçek olup olmadığını merak ettiğimiz gelişmiş bir sistemdir. Ayrıca birçok kişi bu işlemin bir yöntemi olması halinde kullanmayı düşünmektedir. Ancak neredeyse kimse böyle bir sistemin olup olmadığını bilmemekte ve dolayısıyla bir süre sonra bunu araştırmaktan vazgeçmektedirler. Böyle bir teknoloji bulunmaktadır ancak sizin kullanmanız için uygun olmayabilir. İçeriğimizde telefon numarasından konum bulma işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Telefon Numarasından Konum Bulma Yöntemi
Telefon Numarasından Konum Bulma Yöntemi

Telefon Numarasından Konum Bulma Mümkün Müdür?

Günümüzde direkt olarak telefon numarasından konum bulma işleminin yapılması mümkündür ancak bu sistemleri normal vatandaşlar kullanamaz. Bu tür bir teknolojiye erişim yalnızca servis sağlayıcılarda ve polis, hastane gibi alanlarda bulunmaktadır. Bu yüzden direkt olarak telefon numarasını yazıp bir kişinin konumunu görüntüleyemezsiniz.

Ancak durum ciddiyse ve birine ulaşamıyorsanız, polise başvurarak telefon numarası ile konum takibi yaptırabilirsiniz. Bunun için geçerli bir sebebinizin olması gerekmektedir. Aksi taktide olumsuz bir geri dönüş ile karşılaşabilirsiniz. Telefon numarasından konum takibi mümkün olmasa da başka yöntemler ile bir telefonu takip edebilmek mümkündür.

Cihazımı Bul Yazılımları – Telefon Numarasından Konum Bulma

Bugün her türlü akıllı telefonun içerisinde bulut alanına bağlı cihaz bulma yazılımları bulunmaktadır. Bu yazılımları daha önceden tanımlamanız halinde telefonunuzu kaybetmeniz veya arkadaşınıza ulaşamamanız durumunda kullanabilirsiniz. Böylece cihazın göndermiş olduğu son konum verisini direkt olarak hesabınıza bağlanarak izleyebilirsiniz. Fakat önceden tanımlama yapmadıysanız bunu kullanmanızın imkânı yoktur.

konum servislerini kullanarak telefon bulmak mümkün
konum servislerini kullanarak telefon bulmak mümkün

Cihazımı Bul özelliği sayesinde telefonu kaybolan birçok kişi kolaylıkla telefonunu bulabiliyor, okula gönderdiği çocuğunu takip edebiliyor ve ailesinin nerede olduğunu öğrenebiliyor. Bu kadar kullanışlı bir özelliği halen kullanmaya başlamadıysanız hemen hesabınızı tanımlamanızı ve diğer arkadaşlarınızı da hesaba entegre etmenizi tavsiye ederiz.

AirTag ve Benzeri Teknolojiler

Telefon bulucu uygulama ve teknolojiler
Telefon bulucu uygulama ve teknolojiler

Geçtiğimiz senelerde Apple yeni bir teknolojik ürün tanıttı. Airtag ismi verilen bu ürün, yukarıda bahsettiğimiz cihazımı bul özelliğini her türlü nesneye bağlayabilmenizi sağlıyor. Örneğin çantanıza bir adet Airtag takarak anlık olarak çantanızın nerede olduğunu telefonunuzdan görebilirsiniz. Bunun yanında anahtarlığınıza, arkadaşlarınıza veya ailenize de bu cihazlardan alabilir, konum bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Airtag ürününü HepsiBurada gibi siteler üzerinden satın alabilirsiniz.

Üçüncü Kişiler Tarafından Oluşturulmuş Takip Yazılımları

Üçüncü taraf geliştirilmiş takip yazılımları deyince akla ilk gelen hizmetlerden birisi eyeZy olacaktır. GPS konumlarını görme, bağlanılan Wi-Fi ağını görme ve Magic Alerts gibi özellikleri sayesinde bulabileceğiniz en iyi takip programlarından biridir.

eyeZy GPS konumlarını bulma özelliği ile çocuğunuzun konumunu gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Çocuklarınızın nereye gittiklerini, nerede olduklarını ve daha önce nerelerde bulunduklarını eyeZy sayesinde kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Çocuklarınızın bağlandıkları Wi-Fi ağlarını görerek güvenli internet kullanıp kullanmadıklarını takip edebilirsiniz. Güvenli internet pek çok şeyden daha önemlidir.

eyezy ile erişebileceğiniz bir diğer özellik ise Magic Alerts olarak adlandırılan bildirim sistemidir. Sihirli bildirimler olarak dilimize geçen bu özellik ile çocuklarınızın önceden belirlenmiş konumlarda bulunma durumlarından bildirim alarak haberdar olmanız hedeflenir. Belirlediğiniz konumdan ayrılmaları halinde de bildirim almanız mümkündür.

eyezy indir
eyezy indir

Localize.mobi ile telefon numarasından konum bulun!

Herhangi birinin telefon numarasını izlemek ve konumunu takip etmek için kullanabileceğiniz bir diğer hizmet ise Localize.mobi’dir. Bu hizmet tüm ülkeler, telefon numaraları ve ağlar için çalışır durumdadır.

Localize.mobi

Localize.mobi kullanmak için nedenler;

  • Gizlilik: Konumunu bulmaya çalıştığınız telefon numarasının sahibi sizin kim olduğunuzu bilmez. Bu uygulama gizliliği esas alır.
  • Kurulum yok: bu uygulamayı kullanmak için ekstra herhangi bir kurulum yapmanız gerek yoktur. Kullanımı basittir ve hızlı şekilde numara sorgulayabilirsiniz.
  • Tüm cihaz ve operatörler: Konumunu bulmak istediğiniz numara ister akıllı telefon ister tuşlu telefon olsun (internete bağlanabiliyor olmalı), hangi operatörden olursa olsun konumunu bulabilirsiniz.
  • Android iOS uyumluluğu: Konumunu bulmak istediğiniz numara hangi telefonda çalışıyorsa çalışsın konumunu sorgulayabilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Localize.mobi hizmetini kullanmak ve telefon numarasından konum bulmak son derece basittir. Konum bulmak için Localize.mobi uygulamasını açıp bir link oluşturmanız gerekir. Bu izleme bağlantısını konumunu bulmak istediğiniz kişiye mesaj olarak ya da farklı bir şekilde gönderirsiniz. İlgili kişi bağlantıyı açtığında konum bilgisi size gönderilir. Bu sayede istediğiniz herhangi birinin telefon numarasından konumunu bulmuş olursunuz.

Dikkat! Hedef kişiye gönderilen mesaj Localize.mobi teknolojisi sayesinde gizli olarak gönderilir. Yani mesajı siz göndermiş gibi görünmezsiniz. Tamamen anonim olarak bu bağlantıyı göndermeniz için farklı yöntemler geliştirilmiştir.

Numarasından konumunu bulmak istediğiniz kişinin telefonuna fiziksel erişiminiz olmadan bu işlemi gerçekleştirmeniz Localize.mobi sayesinde mümkündür.

Yasal olmayan uygulamalardan uzak durun!

İllegal olarak sunulan ve izinsiz bir şekilde uygulanması kanun suçu olarak görülen takip yazılımları ile istediğiniz kişinin cihazını her durumda takip edebilmeniz mümkündür. Konum takibinden, kamera görüntülenmesine kadar birçok noktada hizmet sağlayan bu yazılımlar belli ücretler karşılığında satılmaktadır ve hem takip eden hem de takip edilen cihazlara yazılımların yüklenmesi gereklidir.

Üçüncü Kişiler Tarafından Oluşturulmuş Takip Yazılımları
Üçüncü Kişiler Tarafından Oluşturulmuş Takip Yazılımları

Telefon numarasından konum bulma yöntemi mevcuttur ve böyle bir şey yapabilmek mümkündür ancak bunu normal şartlarda yapabilmeniz mümkün değildir. Eğer ciddi bir durum ile karşı karşıyaysanız bu tür bir sistemin kullanılması için polise başvurabilirsiniz. Diğer türlü illegal kullanımların yaptırımı olacağını unutmayın. Benzer bir içerik olan Android Cihazlarda Konum İzleme Nasıl Kapatılır? Başlıklı paylaşımımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

Telefon numarasından konum bulma hakkında sıkça sorulan sorular:

Numaradan konum bulma ile ilgili pek çok ziyaretçi mesajı alıyoruz. Bu konuda aldığımız soruların kısa yanıtlarını bu bölümde listeliyoruz. Bu sayede benzer soruları soran diğer ziyaretçilerimize fayda sağlamayı hedefliyoruz. Sorular ve yanıtlar sizin ihtiyacınızı karşılamıyor ise yorum yaparak detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Numaradan konum bulma ücretsiz midir?

Numaradan konum bulmanın bazı şartlarda ücretsiz bazı şartlarda ise ücretli olduğunu bilmekte fayda var. Konum bulma uygulamaları, genellikle ebeveyn kontrolü için yayınlanan uygulamalardır. Belirli telefonlar için çalışır ve bu telefonlara ait numaraları izlemenin belirli ücretleri olabilir.

Numaradan konum bulma ücretsiz midir?
Numaradan konum bulma ücretsiz midir?

Numara yazarak yer tespiti yapma programı var mı?

Bu içerikte birkaç uygulamadan bahsettik. Akıllı telefonlarınız için bu programları kullanarak çocuğunuza ait ya da bakımını üstlendiğiniz bireylerin konumlarını bulabilir, yer tespitini yapabilirsiniz. Bu programlar işinizi görecektir.

Programsız yer tespiti yapmak mümkün mü?

Program olmadan yer tespiti yapmanız pek mümkün değildir. Çünkü her ne olursa olsun bu işi yapmak için bir bilgisayar ya da mobil uygulamaya ya da programa ihtiyacınız olacak. Bu bir web sitesi olsa bile birkaç program yardımı ile web sitesine bağlanmanız gerekecektir.

Polislerin kullandığı telefon sinyali bulma programı hangisi?

Polisler ve diğer emniyet mensupları, bu tür programları özel olarak temin eder. Bu tür programlar GSM baz istasyonlarına doğrudan erişebilir ve her türlü telefon sinyali bulunabilir. Bu tür programlara adı ile ya da internet ile erişmek mümkün olmayabilir.

Başkasının konumunu bulma işlemi nasıl yapılır?

Başkasının konumunu bulma işlemi nasıl yapılır?

Başkasının konumunu bulmak sandığınız kadar kolay olmayabilir. Fakat imkansız da değildir. Uygun şartlar sağlandığında başkasının konumunu bulmak mümkündür.

Konumunu bulmak istediğiniz kişinin ebeveyni ya da bakımını üstlendiğiniz biri olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde bu bir suç olabilir. Bu kişilerin konumunu bu içerikte bulunan uygulamalar yardımı ile bulabilirsiniz.

Numaradan konum bulma APK dosyası güvenli midir?

Internette karşınıza çıkabilecek pek çok APK’da güvenlik riski bulunur. Bu konuda Google Play olmadan uygulama indirme başlıklı bir yazı yayınladık. Bu yazıdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sim kart sinyal takibi yapılabiliyor mu?

Sim kart sinyal takibi ile telefon numarasından konum bulma ifadesi aynı ifadelerdir. Bu yazıdaki bilgiler ışığında sim kart sinyal takibinin ne kadar mümkün olduğunu görebilirsiniz.

“Telefon Numarasından Konum Bulma Yöntemi ✔️ 2023” üzerine 3 yorum

Yorum yapın