Başlangıç Haber Google’ın Katlanabilir Telefonunun Özellikleri Ortaya Çıktı

Google’ın Katlanabilir Telefonunun Özellikleri Ortaya Çıktı

0

Google’ın ‘Pipit’ kod adlı yeni katlanabilir akıllı telefonu Geekbench’te görüntülendi. Google Pixel 6 Pro’ya oldukça benzeyen yeni katlanabilir telefonun detayları belli oldu!

Google Katlanabilir Akıllı Telefonu Nasıl Olacak?

Teknoloji devi şu sıralar ‘Pipit’ kod adını verdiği yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Katlanabilir telefonun özellikleri Geekbench kıyaslama sitesinde ortaya çıktı. Cihazın işlemcisi Google’ın Tensor işlemcisi olacak. 12GB RAM ile gelmesi beklenen telefonun görünümü ise firmanın Pixel 6 Pro cihazına benziyor.

“Pipit” kod adlı yeni bir Google katlanabilir akıllı telefonu önümüzdeki haftalarda tanıtılabilir. Sekiz çekirdekli Google Tensor işlemciden güç alan katlanabilir akıllı telefon, Android 12 ile çıkış yapabilir. Ancak şirketin bu modelden önce bir Pixel Fold modelini piyasaya sürmesi bekleniyor.

Pipit kod adlı yeni bir Google akıllı telefonunun özellikleri bugün erken saatlerde MySmartPrice tarafından Geekbench’te tespit edildi. Listelemeye göre Google akıllı telefonun sekiz çekirdekli işlemcisinde, 2,8 GHz hızında iki adet, 2,25 GHz hızında iki adet ve 1,8 GHz hızında çalışan dört adet çekirdek barınıyor. Yonga setinde Mali G78 GPU da barınıyor.

İlgili İçerik: Google Pixel Watch Görselleri Paylaşıldı; İşte Detaylar

Bu işlemci; tek çekirdekte 4.811 puan ve çok çekirdekte 11.349 puana sahip olmuş görünüyor. Pipit kod adlı Pixel akıllı telefon, eski modellerdeki 12.2 megapiksel IMX363 kamera sensörünü içerecek. Bu kamera sensörü şu an Pixel 3’lerde kullanılıyor. Ancak Google cephesinden henüz bu cihazla ilgili bir açıklama gelmedi. Geekbench en sağlam kaynaklardan biri, bu sebeple Google’ın sıradaki akıllı telefon modellerinden birini ‘Pipit’ kod adlı katlanabilir telefon olarak sayıyoruz.

Peki siz Google’ın Pixel telefonları hakkında neler düşünüyorsunuz? Pixel 6 serisindeki sorunları siz de yaşıyor musunuz? Bu modeller için şirketten yeni bir güncelleme bekliyor musunuz? Veya bahsettiğimiz katlanabilen telefonu almayı düşünür müsünüz?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!