Başlangıç Haber Google Tensor İşlemci, Rakipleriyle Kıyaslandı: İşte Sonuçlar!

Google Tensor İşlemci, Rakipleriyle Kıyaslandı: İşte Sonuçlar!

0

Google’ın Tensor çipi GPU testlerine tabi tutuldu ve sonuçlar rakipleriyle karşılaştırıldı. Geekbench kıyaslama sonuçlarına göre, pek çok işlemciyi geride bırakan Tensor, bakın hangi rakibinin gerisinde kaldı?

Google Tensor Kıyaslama Sonuçları Geldi!

Geçtiğimiz günlerde yapılan GPU testlerine katılan işlemcilerden biri de Google’ın Tensor çipi olmuştu. Kıyaslama sonuçlarına göre Google Tensor işlemcisi, Snapdragon 888, Exynos 2100, Kirin 9000 işlemcilerini geride bıraktı. Fakat, Apple A12 Bionic’i geçemedi.

Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro modellerine güç veren Tensor yonga seti, GPU testlerine tabi tutuldu. Girdiği 3 ayrı testten iyi puan alan yonga seti, diğer Android çiplerini geride bıraktı.

Tensor çipinin Wild Life testinde saniyede 39 kare ile 6.666 puan ve Wild Life Extreme testinde saniyede 12.8 kare ile 2.028 puan aldığı belirtildi. 20 dakikalık Wild Life Stress testinde, yüzde 56 kararlılıkla en iyi döngü puanını (2.129) alırken, en düşük skoru 1.193 puan oldu.

İlgili İçerik: Google Tensor İşlemci Özellikleri Sızdırıldı

Samsung Galaxy S21 Ultra modelinde yer alan Snapdragon 888 yonga seti, testlerden 1.494 puan aldı. Huawei Mate 40 Pro modelinde yer alan Kirin 9000 yonga seti, aynı testten 2.004 puan aldı. Exynos 2011 yonga seti ise 1.793 puan aldı.

Bu sonuçlar, Google Tensor’un grafik performansı açısından piyasadaki en iyi Android işlemcisi olabileceğini gösteriyor. Çift Cortex-X1 ile Android dünyasında bir ilke imza atan Tensor yonga seti, genel performans testlerinde ise Apple A12 Bionic çipini geçemedi. iPhone XS Max modelinde yer alan Apple A12 yonga setinin performans puanları, Google Pixel 6 serisine güç veren Tensor çipinden çok daha iyi.

Google, Apple gibi kendi yonga setini üretti ve Pixel 6 serisi telefonlarda Tensor adlı işlemciye yer verdi. Samsung, Qualcomm, Exynos, Kirin gibi rakiplerini geride bırakmış olsa da, son performans testlerinde en büyük rakibi Apple’ı deviremedi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!