Haber, Mobil Cihazlar

Google Pixel 6 Serisi, Tensor İşlemciye Sahip Olacak!

Google’ın kendi üretimi olan Tensor mobil işlemcisi, Pixel 6 serisinde kullanıldı. İşte, Google Pixel 6 serisiyle ilgili sızdırılan son detaylar!

Google Pixel 6’da Google Tensor İşlemcisi Kullanıldı!

Rakipleri bu dönem art arda yeni telefonlarını piyasaya sürerken, Google, tasarıma ağırlık verdi. Biraz geç kalmış olsa da, çok yakında yeni Pixel 6 serisi piyasaya çıkıyor. Seride Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modelleri yer alıyor. Seri hakkında edindiğimiz son bilgileri de sizlerle paylaşalım. Pixel 6 serisinde Tensor işlemcisine yer verilecek.

Google, 19 Ekim’de Pixel 6 serisinin tanıtılacağını doğruladı. Telefonların kamerasıyla ilgili de önemli detaylar sızdırıldı. Kameralarda Magic Eraser ve Face Unblur gibi özellikler bulunabilir. Özellikle Pro modelinde ana kamera sensörünün büyük olması bekleniyor. Pixel 6 daha kalın çerçevelere sahipken, Pixel 6 Pro modelinde ince çerçeveler ve kavisli bir tasarım sunuyor. İki modelde de ekran deliğine yerleşmiş selfie kamerası görünüyor.

İlgili İçerik: Google Tensor İşlemci Özellikleri Sızdırıldı

Serinin en vurucu özelliği yeni Tensor işlemcisi olacak. Bu işlemci, Google Al algoritması ve makine öğrenimine odaklanıyor. Fotoğraf ve video çekimlerinde yapay zeka özellikleri bu modellerde karşımıza çıkacak.

Fotoğraf ve konuşma tanıma, güçlü çeviri ve daha pek çok akıllı özellik, Tensor işlemcinin marifeti olacak. Tensor işlemcinin iki büyük 2.8GHz çekirdeğe, iki 2.25GHz çekirdeğe ve 1.8GHz çekirdekli dört küçük çekirdeğe sahip olacağı da sızdırıldı.

Pixel 5’te Snapdragon 765G 5G işlemcisine yer verilmişti. Tensor işlemcinin performansı buna göre yüzde 80 daha yüksek olacak. Fakat, Snapdragon 888 Plus’ın performansından daha düşük olacak.

Google Tensor işlemcili Google Pixel 6 serisi akıllı telefonlar için 19 Ekim’de tanıtım etkinliği düzenlenecek ve ön siparişlere açılacak. 28 Ekim’de mağazalarda yerini alacak.

En güncel Google haberlerini buradan takip edebilirsiniz. Son gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.