Haber, Mobil Cihazlar

Google Pixel Fold’un Çıkış Tarihi Netleşti

Google’ın ilk katlanabilir telefonu Pixel Fold’un çıkış tarihi açıklandı. Google Pixel Fold kamera detayları da netleşmeye başladı. İşte son gelişmeler…

Pixel Fold Kamera Detayları ve Çıkış Tarihi

Google’ın ilk katlanabilir telefonu olan Pixel Fold‘un kamerası, Pixel 6 serisine kıyasla daha düşük olacak. Hatta geçen yıl piyasaya çıkan Pixel 5 ile aynı sensörlere sahip olduğu söyleniyor. Google’ın ilk katlanabilir telefonu olan Pixel Fold’un kesin olarak 2022’nin başlarında gelmesi bekleniyor.

Pixel 3 serisinden beri kullanılan 12.2 megapiksel IMX363 kamera sensörü ile gelmesi beklenen Pixel Fold, bu konuda ciddi bir hayal kırıklığı yaratabilir. Pixel 6 serisinde 50 megapiksel GN1 sensörü kullanılmıştı. Pixel Fold ise Pixel 5’te kullanılan bir kamera sensörünü alabilir. İnternette ‘Passport’ ve ‘Pipit’ kod adlarıyla dolaşan Google Pixel Fold, düşük çözünürlüklü kamerası ile gündeme oturdu.

Pixel Fold kamera kurulumunda iddialara göre;

12.2 megapiksel IMX363 ana sensör, 12 megapiksel ultra geniş açılı IMC386 sensör ve iki adet 8 megapiksel IMX355 ön kamera sensörü yer alacak.

Tasarım açısından, Pixel Fold’un Samsung Galaxy Z Fold serisine benzeyeceği bildiriliyor. Telefonun ortasında bir aç-kapa menteşesi yer alacak. Genel olarak, Pixel Fold’un Pixel 6 serisine kıyasla kamera kalitesinde bir düşüş gördüğü söyleniyor.

Pixel 6 serisi, Ekim ayında piyasaya sürülmüştü. Pixel Fold ise 2022’nin ilk aylarında tanıtılacak. Google, şimdilik ilk katlanabilir telefonuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

İlgili İçerik: Google Pixel Fold’un 3 Boyutlu Görüntüleri Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda Google Pixel Fold’un 3 boyutlu görüntüleri ve bazı teknik özellikleri sızdırılmıştı. Katlanabilir telefon deneyimini en üst seviyede yaşatmak isteyen Google, Pixel Fold modelinde LTPO özellikli bir OLED ekrana yer verecek.

Peki, siz Google Pixel serisi ve katlanabilir Pixel Fold modeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu modellerden birini kullanır mısınız? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.