Haber, Mobil Cihazlar

Google Pixel Drop Güncellemesi, Pixel Telefonlara Geliyor! İşte Yeni Özellikler

Google’ın Pixel 6 telefonları için sunduğu Google Pixel Drop Özelliği, eski Pixel telefonlara da getirildi. İşte, Pixel 6’dan önceki modellere gelen bu güncellemenin cihazlara getirdiği özellikler…

Google Pixel Telefonlar Güncelleme Alıyor – İşte Yeni Özellikler

Google, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modelleri için Aralık ayı güncellemesini sundu. Google Pixel Drop özelliğini alan Pixel 6 serisine ek olarak, bazı eski Pixel akıllı telefon modelleri de güncellemeler alıyor.

Peki bu güncelleme Google Pixel telefonlarına hangi avantajları getiriyor? Aralık ayı Android 12 Pixel Drop Özelliği sayesinde, bazı ülkelerdeki Pixel telefonlar dijital araba anahtarı olarak kullanılabilecek!

Dijital araba anahtarı desteği gibi kullanışlı yeni özellikler, belli bölgelerde kullanıma sunulacak. Ayrıca bu güncelleme, Quick Tap to Snap özelliği ve Now Playing and Recorder gibi yerleşik özelliklerde iyileştirmeler getiriyor.

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, Uluslararası Engelliler Günü’nü kutlamak için yeni duvar kağıtlarının yanı sıra Konuşma modu erişilebilirlik özelliği de alıyor.

Şirket, önümüzdeki haftadan itibaren Pixel 6 serisinin Pixel Feature Drop güncellemesini alacağını duyurdu. Pixel 3a’dan Pixel 5a 5G’ye kadar eski Pixel akıllı telefon sahipleri de 6 Aralık’tan itibaren güncellemeyi almaya başladı.

İlgili İçerik: Google Pixel 6 Telefonlar Rastgele Arama Yapıyor!

Pixel 6 Telefonlar Araba Anahtarı Olacak!

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ya gelen ilk özellik, “belirli ülkelerde” ve “belirli 2020-2022 BMW modellerinde” çalışacak olan dijital araba anahtarı desteği. Google Pixel 6 veya Pixel 6 Pro kullanıyorsanız, telefonunuzu BMW otomobilinizin anahtar okuyucusuna yerleştirip motor çalıştırma düğmesine basarak, aracın kilidini açıp kapatmak için kapı koluna dokunabilirsiniz. Araba kazası algılama sistemi de gelen özellikler arasında.

SnapChat daha eğlenceli bir hale gelecek

Pixel 4a ve üst modellere ise Snap to Snap özelliği geliyor. Snap çekimleri için bu cihazlar hızlandırılacak. Pixel Face adlı bir lens ve yeni lens seçenekleri de kullanıma sunuluyor.

Ses yükseltme modu ortamdaki gürültüyü bastıracak

Konuşma Modu adlı ekranda ses yükseltme özelliği de yakında devreye girecek. Gürültülü bir ortamda Pixel telefonla konuşma yaparken karşı tarafın sesi artık daha net duyulacak.

Müzik dinlemek daha akıcı olacak

Pixel 4 veya daha yeni akıllı telefonlara sahip kullanıcılar, Şimdi Yürütülüyor (Now Playing) uygulamasında tanımlayamadığı bir şarkıyı arama düğmesine dokunarak bulacak. Daha gelişmiş bas kontrolleri ve hızlı dosya paylaşımı gibi özelliklere erişecekler.

Diğer özellikler

Duvar Kağıtları uygulamasındaki Curated Culture koleksiyonuna 3 yeni duvar kağıdı eklendi. Güncellemenin son avantajı da, Recorder uygulamasının Japonya, Fransa ve Almanya’daki kullanıcılara özel deşifre desteğini alması oldu.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.