Başlangıç Haber Samsung Galaxy S21 Serisi Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

Samsung Galaxy S21 Serisi Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

0

Samsung Galaxy S21 serisi, Ekim ayında alacağı yeni güncellemeyle dijital araba anahtarı desteğine kavuşacak. Galaxy S21 model akıllı telefonlar, artık araba anahtarı olarak kullanılabilecek! İşte detaylar…

Samsung Galaxy S21 Serisi, Araba Anahtarı Olarak Kullanılabilecek

Samsung Galaxy S1 serisi akıllı telefonlar, Ekim ayı güncellemesiyle birlikte bazı özelliklere kavuşacak. Güvenlik iyileştirmeleri ve genel hata düzeltmeleri alacak olan Galaxy S21 serisine iddialı bir özellik geliyor. Dijital araba anahtarı desteği nedir, nasıl kullanılacak ve hangi modellere gelecek merak edildi.

Şimdilik sadece Güney Kore’ye özel kalacak bu güncelleme, Ekim ayında tüm Galaxy S21 modellerine gelecek. Telefon sahipleri, telefonlarını dijital araba anahtarı olarak kullanabilecek. Ekim ayında gelecek olan Android güncellemesinin Güney Kore, Filipinler, Almanya ve Hindistan’da geçerli olacağı bildirildi. Bu güncellemeyi alacak olan telefon modelleri ise Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S21 Plus ve Samsung Galaxy S21 Ultra olacak.

Dijital anahtar özelliğinin Audi, BMW, Genesis ve Ford‘un seçkin modelleriyle çalıştığı açıklandı. Ekim ayındaki güncellemeden sonra, kullanıcılar araba anahtarlarını Samsung Pass‘e kaydedebilecek. Kullanıcı daha sonra bir Yakın Alan İletişimi (NFC) etiketi kullanarak araba kapılarını açıp kilitleyebilecek. Hatta telefonu arabanın kablosuz şarj pedine yerleştirerek motoru bile çalıştırabilecekler.

İlgili İçerik: Samsung Galaxy S21 için Yeni Seçenekler Geliyor

Yukarıda belirtilen otomobil modellerinde kullanılabilecek olan bu muhteşem özellikle, hem arabanın kilidi açılıp kapatılıyor hem de motoru çalıştırılıyor. Galaxy S21 modellerinde Ayarlar > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle menüsüne girerek en son güncellemenin indirilmesi gerekiyor.

Samsung Galaxy S21 Serisi Özellikleri

Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra olmak üzere üç modeli içeren Galaxy S21 serisinin özelliklerini hatırlayalım. 120Hz ekran tazeleme hızına sahip bir ekranla gelen telefonlar, gücünü Exynos 2100 işlemcisinden alıyor. Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus modellerinde üçlü arka kamera kurulumuna yer veriliyor. Galaxy S21 Ultra modeli ise 108 MP birincil sensör içeren dörtlü arka kamera kurulumu ile geliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!