Başlangıç Haber Google, İki Adımlı Doğrulamayı Milyonlarca Hesapta Etkinleştirecek!

Google, İki Adımlı Doğrulamayı Milyonlarca Hesapta Etkinleştirecek!

0

Google, 2021’in sonuna kadar 150 milyon hesap için iki adımlı doğrulamayı etkinleştirecek. Google’ın kullanıcılarının güvenliğini sağlamak istediği yeni planından tüm detaylar haberimizin devamında…

Google İki Adımlı Doğrulama Etkinleştirilecek

Google, bu yıl yüksek riskli kullanıcılara 10.000’den fazla güvenlik anahtarı sağlamak için büyük kuruluşlarla da ortaklık kurduğunu açıkladı. İki adımlı doğrulama özelliği zaten kullanılıyordu. Ancak herkes bu özelliği kullanamıyordu. Google, 2021’in sonuna kadar ek 150 milyon hesap için iki adımlı doğrulamayı etkinleştireceğine söz verdi.

Google, bu yılın başlarında hesap güvenliğini artırmak için iki adımlı doğrulamayı (2SV) etkinleştirmeye başladı. 150 milyon yeni Google kullanıcısı, yıl sonuna kadar otomatik olarak sürece dahil edilecek. Google, iki adımlı doğrulamanın hesaplara ve ağlara yetkisiz erişimi önlemenin en güvenilir yollarından biri olduğuna inanıyor.

Google hesap sahipleri dışında, iki milyon YouTube içerik oluşturucusunun 2 adımlı doğrulamayı zorunlu olarak açması gerekecek. Ayrıca Google, kayıtlı şifreleri doğrudan Google uygulama menüsünde görme özelliğini de kullanıma sunuyor.

2 adımlı doğrulama, 150 milyon kullanıcı için zorunlu hale gelecek. Bu kullanıcılar, Google hesaplarına giriş yapmak için telefon, e-posta veya güvenlik anahtarı yoluyla doğrulama adımından geçmek zorunda olacak. Şu anda bu özellik için uygun Google hesapları tespit ediliyor.

İlgili İçerik: Google Chrome Yeni Sekme Sayfasına Fotoğraflar Uygulaması Eklendi

Teknoloji devinin, güvenli bir kimlik doğrulama deneyimi sağlayan ve uzun vadede şifrelere olan bağımlılığı azaltan 2SV dışında başka çözümler üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Google, yüksek riskli kullanıcılar için 10 binden fazla güvenlik anahtarı sağlayacağını açıkladı.

Teknoloji devi ayrıca, Android kullanıcılarının Google uygulaması menüsünde Google Password Manager‘da kayıtlı tüm şifrelere erişmesine olanak tanıyan bir özellik de sunuyor. Bu özellik, kullanıcıların şifreleri yönetmek için farklı platformlara gitmek zorunda kalmadan tek bir bölümden değişiklik yapmalarını sağlayacak.

Üstelik, iOS için Chrome tarayıcısı da depolanan kimlik bilgilerini otomatik olarak doldurup, herhangi bir iOS uygulamasında güçlü bir şifre oluşturabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!