Başlangıç Haber Cricket 22 Oyunu Duyuruldu: İşte Çıkış Tarihi

Cricket 22 Oyunu Duyuruldu: İşte Çıkış Tarihi

0

Kriket sporundan hoşlanan oyun severlere özel Cricket 22 oyunu duyuruldu. Hindistan’da 53 dolara satışa çıkacak olan oyun, bugünden itibaren ön siparişlere açıldı. İşte, Cricket 22 hakkında tüm detaylar!

Cricket 22 Oyunu – Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X ve Nintendo Switch platformları için ön siparişlere açılan Cricket 22 oyunu, 25 Kasım’da piyasaya sürülecek. Cricket 22, yeni nesil konsollar, PlayStation 5 ve Xbox Series S/X’teki ilk kriket oyunu olacak. Oyunun ilk duyurusu bugün Melbourne merkezli oyun geliştiricisi Big Ant Studios tarafından yapıldı. “Cricket 22: The Official Game of The Ashes”, bu serinin 2019’da yayınlanan Cricket 19’dan sonraki üçüncü oyunu olacak.

Cricket 22 oyunu 25 Kasım’da PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series S ve Series X platformlarında satışa sunulacak. Nintendo Switch platformu içinse 2022’nin Ocak ayında çıkacak. The Ashes’ın resmi oyunu olan Cricket 22, Ashes dışında Big Bash T20, The Hundred ve Caribbean Premier League‘i de getiriyor.

Oyunda takımlar yani ülkeler belli. Avustralya, İngiltere, İrlanda, Yeni Zelanda ve Batı Hint Adaları tam lisanslı takımlar olarak karşımıza çıkacak. Big Bash, The Hundred ve CPL’nin resmi katılımıyla, Sydney Sixers, Trinbago Knight Riders veya Oval Invincibles gibi 30 ekibin de oyuna dahil olması bekleniyor.

İlgili İçerik: Sony, İki Yeni PS5 Oyununu Ücretsiz Denemeye Açtı

Oyunun yapımcısı Big Ant Studios, geliştiricilerin fan geri bildirimlerine göre çalıştığını bildirdi. Oyuna yeni bowling ve saha kontrolleri eklendi. Antrenman, sakatlıklar, basın toplantısı gibi pek çok kontrol oyuncuda olacak. Erkek ve kadın takım oyunları karşımıza çıkacak. İlk kez kriket oynayacaklar için özel eğitimler sunacak.

Oyun; PS4 veya Xbox One’da satın alındığında, PS5 veya Xbox Series S/X sürümü ücretsiz alınabilecek. Ön siparişler Steam, Microsoft Store ve PlayStation Store’da açıldı. Ön sipariş verenler, Ekim ortasından itibaren oyunun deneme sürümüne erişebilecek. Big Ant tarafından “en detaylı kriket simülasyonu” olarak tanımlanan Cricket 22, 25 Kasım’da çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!