Haber, Internet

Google Chat Web Sürümüne Karanlık Mod Geldi

Google, kullanıcıların takvim özelliklerini daha iyi organize etmelerini sağlayacak yeni bir özellik getirecek. Google Chat sohbet uygulaması web sürümü için karartılıyor. Yeni karanlık mod ile birlikte bazı özellikler de geliyor. Google Chat web sürümüne gelecek olan karanlık mod ve yeni özellik, 30 Ağustos’tan itibaren kullanıma sunulacak.

Google Chat Web Karanlık Mod Nedir?

Google Chat Web sürümü ve masaüstü uygulaması, Android ve iOS uygulamalarına bir yıl önce gelen Karanlık Mod desteğine yeni kavuşacak. Google Chat için Karanlık Mod desteği, Aşamalı Web Uygulaması (PWA) için de sunuluyor. Bununla birlikte, Google Calendar da kullanıcılara çalışma konumlarını ekleme şansını verecek. Kullanıcılar, takvimlerine haftalık bir çalışma rutini ekleyebilecek ve planlarda değişiklik olursa konumlarını güncelleyebilecek.

Calendar uygulamasında bu özellik için “Ofis”, “Ev”, “Belirtilmemiş” ve “Herhangi Bir Yer” seçenekleri yer alacak. Teknoloji devi Google, Web ve Masaüstü sürümünde Google Chat için gelecek Karanlık Mod’un PWA için de geçerli olacağını duyurdu. Google, bu özelliğin yönetici tarafından kontrol edilemeyeceğini belirtti. Ayarlar > Tema Ayarları’na giderek ve ardından Karanlık Mod’u seçerek bulunabilecek.

Karanlık Mod kademeli olarak etkinleştirileceği için kullanıcılar bu özelliği hemen göremeyebilir. Tamamen kullanıma sunulması 15 günü bulabilir. Yeni özellik, tüm Google Workspace müşterilerinin yanı sıra G Suite Basic ve Business müşterilerinin kullanımına da sunulacak.

İlgili İçerik: Google Play Store, Yeni Güvenlik Altyapısını Gösterdi

Google Calendar (Google Takvim), 30 Ağustos’tan itibaren etkinleştirme seçeneğini göstermeye başlayacak. Bu özellik, Ayarlar’dan da etkinleştirilebilecek. Google Calendar yeni takvim planlama özelliği sayesinde kullanıcılar, haftanın hangi günlerinde ofiste, evde veya başka bir yerde çalışacağını başkalarına da gösterebilecek. Bu özellik, hibrit bir ofis ortamında yüz yüze toplantıların daha iyi planlanmasına da yardımcı olacak.

Karanlık mod, pil tasarrufu konusunda bir avantaja sahip değil. Göz sağlığı açısından kullanıcılara daha rahat bir kullanım sunuyor. Google Chat karanlık mod seçeneğini iOS ve Android için uzun süredir kullanıyordu. Şimdi karanlık tema, web ve masaüstü sürümüne de geliyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.