Başlangıç Haber iOS 14.7.1 Yayınlandı! İşte Özellikleri

iOS 14.7.1 Yayınlandı! İşte Özellikleri

0

Apple, Kritik Hata Düzeltmeleri ile iOS 14.7.1, iPadOS 14.7.1 ve macOS Big Sur 11.5.1 güncellemelerini yayınladı.

iOS 14.7.1 güncellemesi, 14.7 sürümündeki Apple Watch akıllı saatlerle eşleştirilen iPhone cihazlarındaki kilidin açılamaması sorununu çözdü.

Kritik hataların düzeltildiği son sürümün herkes tarafından yüklenmesi önemle rica edildi. Buna göre, tüm iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarının, hataları çözümlemek ve cihazlarındaki verileri korumak için 14.7.1 güncellemesine geçmesi gerekiyor.

iOS işletim sistemindeki genel performansın iyileşmesini sağlayan yeni güncelleme, bazı güvenlik açıklarını da düzeltti. Touch ID kilit açma sorunu çözüme kavuştu. iOS ve iPadOS 14.7.1 güncellemeleri ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.

14.7.1 güncellemesi kullanıma sunulma aşamasında, bunun için telefonunuzun Ayarlar menüsüne girip Genel > Yazılım Güncelleme sekmesinde tıklayarak son sürümü yükleyebilirsiniz.

İki güncelleme de şu an için iPhone 6s ve üstü, iPad Pro (tüm modeller), iPad Air 2 ve üstü, iPad 5. nesil ve üstü, iPad mini 4 ve üstü ve iPod touch (7. nesil) için mevcut.

Bunun dışında, son büyük macOS 11.5 güncellemesiyle ortaya çıkan küçük hataları düzelten bir güncelleme daha geldi. Apple, macOS 11.5.1 güncellemesine hemen geçilmesini öneriyor. Kullanıcılar, Apple menüsünde Sistem Tercihleri’ni seçip Yazılım Güncelleme’ye tıklayarak en son sürüme güncelleme yapabilirler.

Bu güncellemeler, macOS Big Sur 11.5, iOS 14.7 ve iPadOS 14.7 güncellemelerinin yayınlanmasından sadece bir hafta sonra geldi. Özellikle iOS 14.7 güncellemesi, MagSafe pil takımı ve yeni Apple Card özellikleri için önemli bir destek sunuyor.

Bir hafta önce gelen iOS 14.7, iPhone 12 serisinde çalışan Apple şarj aksesuarı MagSafe Battery Pack’in yazılım ayağını tamamlamıştı. Somepod cihazlara zamanlayıcı eklendi ve Hava Durumu uygulamasında artık hava kalitesi gösteriliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!