Silinen Mailleri Geri Getirme ✔️ Outlook Gmail Hotmail 2023

Önemli bir maili yanlışlıkla sildiyseniz, gelen ya da giden kutusunu boşalttığınız anda önemli bir mailin de içinde olduğunu hatırladıysanız Outlook/Gmail/Hotmail/Yahoo mail silinen mailleri geri getirme konumuz tam olarak size hitap ediyor. Bunun pek çok yolu vardır. Geri getirmek istediğiniz maile yeniden ulaşana kadar denemeye devam etmelisiniz.

Silinen Mailleri Geri Getirme
Silinen Mailleri Geri Getirme

30 Gün İçinde Geri Getirme

Öncelikle silinen maillerin 30 gün boyunca çöp kutusunda saklandığını unutmayın. Çöp kutunuza girerek sildiğiniz maillerden istediklerinizi geri getirebilirsiniz. Ancak 30 günlük süre dolduktan sonra mailler kalıcı olarak silinir. Bu 30 günlük süreyi maili sildiğiniz günden itibaren olacak şekilde hesaplamalısınız.

 • Bu şekilde mailleri kurtarmak için öncelikle mailinize girin ve solda yer alan panelden “silinmiş öğeleri” seçin.
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden “silinmiş öğeleri kurtar” seçeneğine tıklayın.
 • Silinen öğeler listelenecektir, bunların içinden kurtarmak istediğinizi bularak işaretleyin.
 • İşaretleme tamamsa “kurtar” deyin ve sizden onay istendiğinde “tamam” diyerek devam edin.

Gmail Silinen Mailleri Geri Getirme

Gmail mailleri geri getirme için öncelikle Gmail hesabınıza girin ve şu sırayı takip edin:

 • Soldaki panelden “ayarlar” seçin.
 • Buradan “etiketler” seçeneğine tıklayın.
 • “çöp kutusunu göster” seçeneği ile ilerleyin.
 • Gmail hesabınızdan sildiğiniz mailler çöp kutusunda gösterilecektir. Bunlar içinden geri getirmek istediklerinizi bularak işaretleyin.
 • Seçim işlemi tamamsa pencerenin üstünde yer alan mail simgesine tıklayın. Bu simge “şuraya taşı” anlamına gelir ve taşımak istediğiniz yeri seçersiniz.
 • Onaylamanız halinde taşıma işlemi tamamlanacaktır.

İlgini çekebilir: Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları

Outlook Silinmiş Mailleri Geri Getirme

Eğer .pst uzantılı bir dosyaysa ya da dosyayı PC’de bir sürücüye kaydettiyseniz dosyaları kurtarmak için ikinci bir şansınız olabilir. .pst dosyaları Microsoft Outlook tarafından oluşturulur. Bu tür dosyalar ilin dosya kurtarma programlarını deneyebilirsiniz.

Güvenli bir veri kurtarma programı olarak EaseUS önerilebilir.  Bu program yalnızca Outlook için geçerlidir. Ayrıca sadece pst ve ost dosyalarını kurtarabilir. Sunduğumuz yöntemleri denediniz ve amacınıza ulaşamadıysanız bu program sizin için ikinci bir şans sunar.

Programı kullanmak için öncelikle bilgisayara indirmek ve kurmak gerekir. Veri kurtarma aracını kullanarak dosyaları kurtarabilirsiniz. Verilerin kaybolduğu yerde tarama yapılarak bulunan dosyalar içinden size lazım olanı bulmalısınız. Outlook üzerinden pek çok şeyi kurtarmanız mümkündür.

Hotmail Silinen Mailleri Geri Getirme

Hotmail eski popülerliğini yitirmiş olsa da iyi bir mail servisidir. Hotmail silinen mailleri geri getirme 30 gün süre ile mümkündür. Öncelikle Hotmail hesabınızda oturum açın ve şu adımları takip edin:

 • Hesabın sol kısmındaki seçeneklerden “silinmiş” klasörüne tıklayın.
 • “Silinen iletileri kurtar” şeklinde ilerleyin.
 • Kurtarmak istediğiniz dosyaları seçerek onaylayın.

Yahoo Mail Silinmiş Mailleri Geri Getirme

Yahoo kullanıcısı iseniz silinen mailleri geri getirme için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Yahoo hesabınıza giriş yapın ve sol panelden “çöp kutusu” klasörünü seçin.
 • Açılan maillerden kurtarmak istediğinizi seçin.
 • Araç çubuğundan “taşı” seçeneğine tıklayın ve buradan taşımak istediğiniz klasörü seçin.

Yandex Mail Silinen Mailleri Geri Getirme

Yandex mail, diğer mail servisleri gibi silinen postaları çöp kutusunda 30 gün bekletir. Eğer silmiş olduğunuz bir maili geri getirmek istiyor iseniz çöp kutusuna gidip ilgili maili seçip sağ tuş yaparak çöp kutusunun dışında bir klasöre taşımanız gerekiyor.

Çöp kutusu içindeki mailler otomatik olarak siliniyor. 30 günde silinen bir mail tekrar geri getirilemez. Bu yüzden arada bir çöp kutunuzu kontrol edip işe yarayacağını düşündüğünüz maillerinizi başka klasörlere taşımanız faydalı olabilir.

Yorum yapın