Haber

Gmail Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2022

Gmail şifre değiştirme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Fakat şifre değiştirmenin yanı sıra bazı bilgilerin de bilinmesinde fayda vardır. Sizler için Gmail şifresinin nasıl değiştirildiğini ve daha fazlasını bu içerikte anlatıyor olacağız.

Gmail Şifre Değişikliği neden önemlidir?

En çok kullanılan Mail hizmetlerinden biri olan Gmail şifresinin değiştirilmesi bazı durumlarda çok önemli olabiliyor. Eğer herhangi bir Google servisine giriş yaparken şifreyi yanlışlıkla görünür yaptıysanız ya da başka bir şekilde şifrenizi kaptırdıysanız Gmail şifreniz de ifşa olmuş olabilir. Bu durumda Gmail şifrenizi değiştirmeniz gerekir.

gmail şifre değiştirme
gmail şifre değiştirme

Gmail şifrenizi düzenli aralıklarda değiştirmeniz güvenlik için iyi bir hamle olacaktır. Şifre kırma ve internette güvende olmanın yolları başlıklı içeriklerimizde daha önce şifre güvenliği ile ilgili detaylı bilgilere yer vermiştik. Tüm bu bilgileri kullanarak Gmail şifrenizi düzenli olarak değiştirmenizi öneririz.

Gmail şifre değişikliği nasıl yapılır?

Google servisleriniz ve Gmail şifreniz aynı şifredir. Tüm Google servisinizin şifresi aynı olduğu için aslında Google hesabınızın şifresini değiştirmiş olursunuz. Google hesabınızın aynı zamanda Gmail hesabınızın şifresini değiştirmek için şu adımları izleyin:

gmail şifre değiştirme

1. İlk olarak Gmail resmi sitesine girin ve sağ üstte bulunan Oturum Açın butonuna tıklayın. Bu işlemi mobil uygulama üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hesabınız zaten açık ise sonraki adıma geçebilirsiniz.

google hesabınızı yönetin

2. Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstten profil resminize tıklayın ve Google Hesabınızı Yönetin butonuna tıklayın.

google güvenlik ayarları

3. Sol menüde bulunan Güvenlik sekmesine gidin. Eğer bu yazıyı okuduğunuz tarayıcı ile şifresini değiştirmek istediğiniz Gmail hesabınıza giriş yaptıysanız buraya tıklayarak ilgili Güvenlik sayfasına gidebilirsiniz. Unutmayın, bu bağlantı sadece oturumunuz açıksa, yani Gmail hesabınıza giriş yaptıysanız çalışır.

4. Açılan sayfada aşağıda bulunan Şifre ayarlarına tıklayın. Bu ayar yukarıdaki resimde kırmızı ile işaretlenen ayardır.

gmail şifre değiştirme

5. Açılan sayfada şifrenizi değiştirmeniz için öncelikle hesabınızın şifresini girmeniz istenir. Gmail şifre değiştirme işleminden önce mevcut şifrenizi girmeniz istenir. Şifrenizi girdikten sonra daha sonraki sayfayı görebilirsiniz.

Daha sonraki ekran ise yukarıdaki resimdeki şifre sıfırlama ve yeni şifre belirleme ekranıdır. Buraya yeni şifrenizi yazın ve Şifreyi Değiştir butonuna tıklayın. Gmail şifreniz değişmiş olacaktır.

Diğer Gmail ve Google içeriklerimize de göz atmayı unutmayın:

Güçlü şifreler kullanmayı ihmal etmeyin!

Google hesabınızın (Gmail) şifresini belirlerken özel karakter kullanmaya özen gösterin. Bir büyük bir küçük harf, özel karakter ve en az 8 karakterli şifre kullanmaya özen gösterin.

Güvenli olmayan şifre: ayse123

Güvenli olan şifre: AY.sE.1990!!#

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.