Türk Telekom Numara Taşıma
Mobil Cihazlar, Haber

Türk Telekom Numara Taşıma Nasıl Yapılır? ✔️ 2022

Türk Telekom numara taşıma işlemi gerçekleştirmek ve Türk Telekom abonesi olmak isteyenler için bu yazımızda numara taşıma işlemi nasıl yapılır ve konu ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir bunlara değineceğiz. Türk Telekom numara taşıma ile ilgili sorularınız varsa yazımızı okumaya devam edin.

Türk Telekom Numara Taşıma
Türk Telekom Numara Taşıma

Türk Telekom Numara Taşıma (Faturalı – Faturasız)

Türk Telekom numara taşıma işlemini farklı şekillerde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Numaranızı Türk Telekom’a taşımak için başvurularınızı Türk Telekom iletişim merkezlerinden, www.turktelekom.com.tr internet sitesinden ya da 444 5 444 numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden yapabilirsiniz. Eğer işlemlerinizi Türk Telekom iletişim merkezlerinden gerçekleştirecekseniz yapmanız gerekenler şu şekilde:

  1. Nüfus cüzdanınız ile en yakın Türk Telekom iletişim merkezine gidin.
  2. Numara taşıma isteğinizi belirttikten sonra size verilen numara taşıma formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
Türk Telekom Numara Taşıma

Bu işlemler sonrasında, size Türk Telekom sim kartı verilecektir. 

Numara Taşıma Süreci Nasıl İşliyor?

  • Türk Telekom’a numara taşıma talebinizi iletildikten sonra ilk 24 saat içinde sistemdeki bilgilerinizin doğruluğuna ve başvuru esnasında teslim ettiğiniz belgelerin geçerliliğine bakılır.

    Türk Telekom tarafından kontroller tamamlandıktan sonra bir sorun yoksa mevcut operatörünüze Türk Telekom numara taşıma talebiniz olduğu yönünde bilgi verilir. Kontroller sonucu eğer olumsuzsa, taşıma talebinizin ret edilme sebebiyle ilgili size bilgilendirme SMSi gönderilir.
  • Kullanmakta olduğunuz operatörünüzde Türk Telekom’a numaranızı taşımanıza engel teşkil eden bir durum olup olmadığı 24 saat içinde kontrol edilir. Kontroller sonucu bir sorun bulunmuyorsa mevcut operatörünüz hattı kapatacağı tarih ve saat bilgisini Türk Telekom ile paylaşır.

    Türk Telekom da, alınan hat kapanma bilgisinin ardından mobil hattınızın Türk Telekom’dan sinyal almaya başlayacağı tarih ve saat bilgisini size SMS ile iletir. Kontroller sonucu olumsuzsa, taşıma talebinizin ret edilme sebebiyle ilgili size bilgilendirme SMSi gönderilir.
  • Türk Telekom hattınızın açılma işlemleri herhangi bir aksilik olmadığı sürece 24 saat içinde tamamlanır. Hattınızın Türk Telekom’da açılmasının ardından; sırasıyla hattınızın sizin adınıza açıldığına dair bilgi SMS’i ve tarifenizle ilgili bilgi SMS’leri gelir.
  • Tüm bu süreç maksimum 4 gün sürer. En geç dördüncü günün sonunda Türk Telekom hattınız açılmış olacaktır.

Türk Telekom Numara Taşıma Kampanyaları

Bildiğiniz üzere numara taşıma kampanyaları dönem dönem değişmektedir. Bu nedenle en kesin ve net bilgiyi Türk Telekom’un internet sitesi (www.turktelekom.com.tr) üzerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.