Başlangıç Haber Getir, Yeni Yatırımlar Almaya Devam Ediyor

Getir, Yeni Yatırımlar Almaya Devam Ediyor

0

Getir, halihazırda mevcut yatırımcısından yeni bir yatırım aldı. Şirket, son zamanlarda aldığı yatırımlar ile değerini üçe katlayarak 7.56 milyar dolar değerlenmeye ulaştı. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

getir-yatirim-webdeyazilim-min

Türkiye’nin en değerli şirketlerinden birisi olarak Avrupa’ya açılan Getir, Londra, Amsterdam, Berlin ve Paris’te de hizmet vermeye başladı. Franchise sistemi ile Türkiye içerisinde kısa sürede büyük başarıya imza atan Getir, yeni bir yatırım daha alarak, değerini katlamaya devam ediyor.

2015 yılından bu yana Türkiye’de hizmet vermeye devam eden Getir, özellikle pandemi süreci ile birlikte popülerliğini artırdı. Market ve yemek alışverişlerini ev adresine ulaştıran Getir, COVID-19 döneminde insanların dışarı çıkmak istememesi ile birlikte, büyüyüşünü hızlandırdı.

İlgili İçerik: Instagram Akışı Düzenleniyor: Favoriler Özelliği Geliyor

Paylaşılan bilgilere göre Getir, halihazırda anlaşmış olduğu yatırımcılar ile, yeni yatırım anlaşmaları imzalamaya devam ediyor. Yatırımcı şirket, 150 milyon dolar değerindeki ek yatırım ile birlikte hisselerini artırdı. Ancak yeni yatırım ile birlikte ne kadar değerleme yapıldığı ve işlemci sonucunda ne kadarlık hissenin el değiştiği paylaşılmadı.

getir-yurtdisi-webdeyazilim-min

Bunların yanında Getir, 150 milyon dolar değerindeki son yatırım birlikte, yalnızca 2021 yılında toplamda 1.1 milyar dolar yatırım almış oldu. Böylece şirketin değeri, son yatırım ile birlikte üçe katlanarak 7.56 milyar dolara yükseldi.

Şimdilik Türkiye, İngiltere, Hollanda, Belçika ve Fransa‘da faaliyette olan Getir, tüm dünyaya yayılmayı hedefliyor. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre 2021 yılının son çeyreğinde Amerika Birleşik Devletleri pazarına girilecek. Böylece 2021 sonuna kadar 6 ülkede Getir servisleri yer alacak.

Ayrıca Getir, Galatasaray ve Fenerbahçe ile sponsorluk anlaşması yaptı. Türk kulüplerinin ardından şirket, İngiltere Premier Lig‘in popüler ekiplerinden Tottenham Hotspur ile yeni bir sponsorluk anlaşması düzenledi.

Peki siz Getir’in geleceği konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!