Başlangıç Haber FIFA 23 İptal Edilebilir; Yerine EA Sports FC Gelebilir!

FIFA 23 İptal Edilebilir; Yerine EA Sports FC Gelebilir!

0

EA, FIFA markasından vaz mı geçiyor? İddiaya göre, FIFA 22 son FIFA oyunu olabilir. FIFA 23 hiç gelmeyebilir! Yeni oyunun adı FIFA 23 yerine EA Sports FC olabilir. İşte tüm detaylar…

EA Sports, FIFA 23 Yerine Başka Bir İsim Bulabilir

FIFA 22, son FIFA oyunu olabilir! FIFA 23’ün hiçbir zaman gelmeme ihtimali var. Oyunu pazarlayan EA Sports, FIFA ile yaptığı lisans anlaşmasından ötürü FIFA oyunlarını piyasadan çekebilir. Daha doğrusu artık FIFA markalı bir oyun göremeyebiliriz. FIFA 22’den sonra oyun tutkunlarının heyecanla beklediği FIFA 23‘ün yerine EA Sports FC oyunu piyasaya sürülebilir.

FIFA 22, 1 Ekim’de Birleşik Krallık ve Avrupa ülkelerinde yayınlanmıştı. EA Sports grubu genel müdürü Cam Weber, “Küresel EA SPORTS futbol oyunlarımızı yeniden adlandırma fikrini görüşüyoruz.” açıklamasında bulundu. FIFA 22’nin 9,1 milyon oyuncuya erişmesi ve lansman başarısını gölgede bırakan bu açıklamadan sonra, FIFA 23’ün çıkmama ihtimali arttı.

FIFA 23, EA Sports FC 23 adıyla yayınlanabilir. Adı değişsin veya değişmesin her şey eskisi gibi devam edecek. 700’den fazla takım, 30’dan fazla lig, 100’den fazla stadyum ve 17.000’den fazla sporcuya ev sahipliği yapmaya devam edecek.

İlgili İçerik: FIFA Online 4 Türkiye Çıkış Tarihi Duyuruldu

FIFA, son birkaç yıldır üst düzey yetkililerinin yolsuzluk, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamaları sebebiyle adı lekelenen bir marka haline geldi. EA’nın futbol oyunları, 1993’ten beri FIFA markasını taşıyor. EA Sports, adının FIFA ile anılmasından hoşnut değil. Sony de 2022’de Katar’da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası için sponsor olmaktan vazgeçti. 2014 Dünya Kupası’nda Sony’nin PlayStation markası tüm stadyumlarda kullanılmıştı.

FIFA 23 yerine EA Sports FC 23 piyasaya sürülürse, oyun severler için hiçbir şey değişmeyecek. Bir zamanlar eFootball da farklı isimler kullanmıştı. Şimdi sıra EA Sport’ta gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!