Snapchat, Nakit Para Kazandıracak Yeni Bir Özelliği Başlattı

Snapchat, Spotlight Challenges özelliği nedir? İçerik üreticileri hangi görevleri yerine getirerek nakit para ödülü kazanabilecek? İşte tüm detaylar!

Snapchat Spotlight Challenges Nedir?

Tıpkı TikTok gibi Snapchat de Spotlight içerik üretmek için kullanılan popüler bir platform. İçerik üreticileri, Snapchat’in yeni Spotlight Challenges özelliği üzerinden para kazanabilecek. Bu uygulamanın bir diğer amacı da daha fazla kullanıcı çekmek.

YouTube, Instagram ve TikTok gibi içerik oluşturucularını desteklemek isteyen Snapchat, yeni yarışması ile para kazandıracak. Challenges yarışmalarında içerik üreticileri, her hafta farklı görevleri yerine getirecek. Belirli lensler kullanarak video üretme, Spotlight’ta seçilen bir sesi kullanma gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.

En çok izlenen videolar arasından haftanın kazananları belirlenecek. Kazananlar 1000 ila 25000 dolar ödülün sahibi olacak. En düşük para ödülü ise 250 dolar olacak. Her hafta en fazla 5 içerik oluşturucusu nakit para havuzundan nasiplenecek.

Spotlight Challenges özelliği, Snapchat kullanıcılarının daha fazla içerik oluşturmasını hedefliyor. Kurallara uygun içerik oluşturan katılımcılar kıyasıya bir meydan okumaya davet ediliyor. Snapchat kullanıcıları için Spotlight Challenges yarışmaları düzenli bir gelir kaynağı olabilir. Şu an ünlü kullanıcılar, Spotlight için oluşturdukları her içerik başına 1 milyon dolar kazanıyor.

İlgili İçerik: Snapchat Müzik Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Snapchat, ABD’ye Özel Yeni Bir Araç Tanıttı

Snapchat, ABD’deki şüpheli ölümlerin ardından kullanıcılarını uyuşturucunun tehlikeleri konusunda eğitmek için yeni aracını tanıttı. Yeni uygulama içi aracı, uyuşturucuyla ilgili anahtar kelimeleri arayan kullanıcıları tehlikeler konusunda eğitecek.

ABD’de yaşayanlar için aktif olacak yeni araç, çocuk ve gençlerin güvenliğinden endişe duyan ebeveynler düşünülerek tasarlandı. ABD’de sosyal medyada ve e-ticaret sitelerinde sıklıkla satılan fentanil ve metamfetamin içeren sahte reçeteli haplar konusunda eğitici bilgiler sunulacak.

Snapchat’in para ödüllü yeni yarışması hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın