Başlangıç Haber FIFA 22 Resmi Oynanış Fragmanı Yayınlandı

FIFA 22 Resmi Oynanış Fragmanı Yayınlandı

0

Dünyanın en büyük spor oyunlarından biri olan ve Electronic Arts tarafından yayınlanan FIFA, yeni oyunu ile birlikte tekrardan karşımıza çıkıyor. EA Games, FIFA 22 için resmi oynanış fragmanı yayınladı. 4 dakikalık bu video ile yeni oyundan neler beklememiz gerektiğini daha iyi anlıyoruz. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

fifa-22-min

Özellikle de futbol severlerin merakla beklediği oyun olan FIFA 22, oynanış olarak da yavaş yavaş detaylı bir şekilde gün yüzüne çıkıyor. Electronic Arts, bekleyenlerin heyecanı azalmasın diye düşünerek, oyun hakkındaki bilgileri ve içerikleri bir anda toplu olarak değil, belirli aralıklar ile az bir şekilde yayınlıyor. Dün akşam saatlerinde ise oyunun resmi oynanış fragmanı yayınlandı.

FIFA 22 ile en öne çıkarılan özellikler, her sene olduğu gibi, daha gerçekçi bir futbol deneyimi ve grafiksel geliştirmeler olarak gösteriliyor. Electronic Arts, oyuncu hareketleri, animasyonları üzerinde ekstra çaba göstermiş iken, takımların sahadaki oyuncuları da daha gerçekçi ve mantıklı hareket edecek.

Bunların yanında Electronic Arts, FIFA 22 ile birlikte ilk defa HyperMotion teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji ile birlikte yeni oyunda çok daha gerçekçi oyuncu hareketleri görülebilecek. Ayrıca bu animasyonlar, makine öğrenmesi ile birlikte yapay zekaya da aktarılacak ve çoğaltılacak.

Oyunda tamamen yenilenen fizik motoru ile birlikte oyuncuların hava mücadeleleri daha gerçekçi olabilecek. Yeni oyunda oyuncuların gücü, pozisyona girerkenki hızı ve rüzgar dahi hava toplarındaki mücadeleyi etkileyen bir faktör olacak.

Yeni fragmanda öne çıkan detaylardan bir diğeri ise daha gerçekçi top kontrolü oluyor. Artık oyuncular topa daha fazla dokunacak ve top ile olan etkileşimleri daha gerçekçi olacak. Hatta oyuncuların karakterleri dahi maça yansıyacak. Örneğin bir oyuncu gerçek hayatta bencil bir yapıya sahipse, oyun içerisinde de bu şekilde oynayacak.

EA tarafından yapılan bir diğer açıklamaya göre kaleciler üzerinde de yoğun bir çalışma yürütülmüş. Kaleciler, daha etkili ve gerçekçi tepkiler gösterebilecek. Oyuna eklenmiş olan top fiziği, patlayıcı depar gibi özellikler ile birlikte tüm oyun etkilenecek.

FIFA 22, herhangi bir aksilik olmadığı taktirde 1 Ekim 2021 tarihinde yayınlanacak. Peki siz yeni FIFA hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!