Başlangıç Haber Faruk Fatih Özer Kimdir? Thodex Dolandırıcılığı Hakkında Tüm Gerçekler!

Faruk Fatih Özer Kimdir? Thodex Dolandırıcılığı Hakkında Tüm Gerçekler!

0
thodex faruk fatih özer
thodex faruk fatih özer

Ülkemizde Kripto Para borsasının aktif oyuncularından olan Thodex, bir süredir aktif olarak reklam yapıyor, üye çekiyor ve vaatlerde bulunuyordu. Bu reklamları sosyal medya kampanyaları ile destekleyen Thodex ulaştığı kitleyi mağdur etmiş gibi görünüyor. Servisleri yanıt vermeyen ve CEO’su Faruk Fatih Özer’in kayıplara karıştığı Todex gerçekleri haberimizin devamında…

thodex faruk fatih özer

Faruk Fatih Özer Kimdir?

Faruk Fatih Özer Thodex’in CEO’sudur. 2017 başlarında kripto para alım satımı için start verdikleri Koineks adlı firmayı kurmuştur. Kaynaklara göre 30’lu yaşlarının başında olduğu bilinen Özer, 2 milyar dolar karşılığında kripto para ile yurt dışına çıkmakla suçlanıyor.

Thodex Nedir?

Thodex, kripto para alım satım aracılığı platformu olarak 2017 yılının Eylül ayında hizmet vermeye başladı. Türkiye’de kurulmuş olan 4. kripto para borsası olan Thodex, milyonlarca üyenin milyarlarca kripto parasına aracılık ediyordu. Türkiye’nin global piyasaya açılan ilk kripto para borsası olma ayrıcalığına da erişen Thodex, son birkaç gündür erişim sorunları ile gündeme gelmektedir.

Çekiliş ile Porche marka araba dağıtacağını duyurarak aylardır inanılmaz kitlelere ulaşan firma, yeni üyelere 2 milyon dogecoin vaadinde bulunmuştu. Çekiliş senaryosuna göre katılımcıların kupon kazanması gerekiyordu. Kuponları ise daha fazla üye çekerek ve daha fazla para yatırarak kazanmaya teşvik eden bu çekiliş sayesinde milyonlarca üye kazanıldı.

thodex faruk fatih özer

Sosyal medya üzerinden onlarca fenomen ve ünlü ile anlaşma yapan Thodex, bu etkileşimi paraya çevirerek sistem üzerindeki üye sayısını ve kazancını katladı. O kadar erişimden elde edilen tutarın 2 milyar dolardan fazla olduğu düşünülüyor. Bu tutar ile yurt dışına kaçtığı iddia edilen Faruk Fatih Özer ise henüz bir açıklama yapmış değil.

Ülkenin gündemine oturan Faruk Fatih Özer forum sitelerinde ve sosyal medya platformlarında yoğun şekilde tartışılıyor. Katılımcılar ise son derece üzgün. Paralarını kaptıran üyelerin sitemlerini sosyal medya üzerinde görmek mümkün.

Bu gelişmeler karşısında birkaç Thodex mağdurunun avukatı olduğunu iddia eden bir kişi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada adli olarak işlem gerçekleştirildiği ile ilgili açıklamalarda bulundu:

Twitter üzerinde gündeme gelen bu konudan sonra Faruk Fatih Özer Twitter hesabını kapatmış. Sosyal medya profillerine ulaşılamayan Thodex Kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer tüm bu  suçlamalara ne şekilde yanıt verecek hep birlikte göreceğiz. Umarız ikinci çiftlik bank vakası yaşanmaz ve kayıplar bir nebze de olsa giderilir.

Güncelleme:

Thodex sitesinde bir bildiri yayınlanmıştır. Bu bildiri aşağıdaki gibidir:

Değerli kullanıcılarımız,

2017 yılından beri sizlere kaliteli hizmet vermekte ve hizmet kalitemizin daha da artması adına gece gündüz çalışmaktayız. Kullanıcılarımızın memnuniyetini esas alarak, bu güne kadar ülkemizde bir çok yeniliğe imza attık ve Amerika Birleşik Devletlerinden aldığımız lisans ile global anlamda sektörde ilk lisanslı Türk Şirketi olduk.

Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir.

İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri, uzun süredir, şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı, şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği, konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız.

Daha güçlü ortaklarla sizlere güvenli altyapımızla hizmet vermeye devam etmek için çalışıyoruz.

Saygılarımızla

Şimdilik Yorum Bulunmuyor. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!

Exit mobile version