en iyi simülasyon oyunları
Oyun, En İyiler, Önerilen

En iyi 10 Simülasyon Oyunu ✔️ 2022 Uzay & Araba ..

Video oyunları strateji oyunları, açık dünya oyunları, rol yapma oyunları, nişancı oyunları gibi çeşitli kategorilerde yer alırken her biri farklı bir şeyler sunuyor. Ancak başka hiçbir video oyunu kategorisinin yapmadığı şeyi sunan bir kategori var; Simülasyon oyunları. Birçoğunuz simülasyon oyunlarının ne olduğunu zaten biliyor iseniz doğrudan 2022’de oynanacak en iyi Simülasyon oyunları listesine geçelim.

2022'de Oynanacak En İyi 10 Simülasyon Oyunu
2022’de Oynanacak En İyi 10 Simülasyon Oyunu
SıraEn İyi Simülasyon OyunlarıPlatform
1Microsoft Flight SimulatorXbox Series X/S, PC
2ARMA 3PC and macOS
3The Sims 4Mac, PC, Xbox One, PS4
4Dirt RallyPC, macOS, Linux, Xbox One, PS4
5Not for BroadcastPC
6Farming SimulatorPC, macOS, Google Stadia, Xbox One, PS4
7Football Manager 2022PC, macOS, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox Series X/S, Xbox One
8Euro Truck Simulator 2PC, macOS, Linux
9PC Building SimulatorPC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
10Thief SimulatormacOS, PC, Android, Xbox One, PS4, Nintendo Switch

1. Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator, ona âşık olmanızı sağlayan oyunlardan biridir. Oyun güzel tasarlanmış ve gerçek dünyanın yaşam benzeri manzaralarını ve görsellerini içeriyor. Gerçekten uçağa binmeden Pasifik üzerinden uçmak ister misin? Microsoft Flight Simulator oynayın. Bu oyunun sunduğu deneyim gerçek dışı bir deneyim.

Bu oyunun tek dezavantajı platformlarıdır; Flight Simulator yalnızca Xbox Serisi X/S ve PC’de çalışır.

İndir: Microsoft Flight Simulator

2. ARMA 3

ARMA 3, gerçekçiliğe odaklanan açık dünya askeri taktik nişan oyunudur. Tamamen bir simülasyon oyunu olmasa da ARMA 3’ün açık dünya referanslı yönleri vardır. ARMA 3, 2030’ların ortalarında geçmektedir. Oyunun fotogerçekçi bir ortamı var, öyle ki gerçek savaş görüntüleri olarak “yanlışlıkla” kullanılmıştır.

Ek olarak, ARMA 3’teki gerçekçiliğin derinliği, oyunun açık dünya ortamındaki belirli misyonları ile şaşırtıcıdır. Savaş, detaylı çevre, yaşam benzeri bir savaş ortamının simülasyonu, ARMA 3’ü 2022’de oynanacak en iyi simülasyon oyunlarından biri haline getiriyor.

İndir: The Sims 4

3. The Sims 4

Son derece popüler ve en iyi simülasyon oyunlarından biri olan Sims 4, serinin dördüncü oyunudur. Hayranlar tarafından büyük ölçüde istedikleri gibi karşılanmasa da Sims 4 Franchise’a biraz geliştirilmiş karakter yapma ve oluşturma araçları getirdi. Öte yandan oyun piyasaya sürüldükten sonra önceki başlıklara kıyasla eksik özellikleri nedeniyle ağır eleştiriler gördü.

The Sims 4, oyuncuların istedikleri şekilde sims oluşturmasına veya önceden oluşturulmuş NPC’leri devralmasına ve kişiliklerini oluşturmasına izin veren harika bir oyundur.

İndir: The Sims 4

4. Dirt Rally

Dirt Rally piyasadaki en iyi yarış simülasyon oyunlarından biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, oyun rallilere odaklanarak tasarlandı. İlginçtir ki, Dirt Rally farklı hava koşullarını da simüle eder. Bu yarış simüle oyunu gerçek dünyadan üç konuma sahiptir; Powys (Galler), Argolis (Yunanistan) ve Monte Carlo.

Steam’de “çok olumlu” incelemelerle, oyun simülasyon oyunları kategorisinde ve yarış oyunlarına katılıyorsanız mutlaka oynanması gereken bir oyundur.

İndir: Dirt Rally

5. Not For Broadcast

Muhtemelen bu listedeki en komik simülasyon oyunu olan Not for Broadcast, türünün tek örneği bir simülasyon oyunudur. Not for Broadcast ilk olarak 2020’de erken erişimle çıktı ve oyuncuların ne yayınlacaklarını seçmelerini sağlayan bir kara komedi oyunu.

Not for Broadcast’in konusu, 1980’lerin seçim gecesi yayınını içeren anlatı odaklı propagandayı içeriyor. Hangi haberlerin göstereceğini ve düzenleneceğine dikkat edilebilirken, hatta seçim yorumlarına bu hicivsel şekilde ele alır. Not for Broadcast yalnızca PC’de kullanılabilir.

İndir: Not for Broadcast

6. Farming Simulator 19

İsim, bu simülasyon oyunu hakkında her şeyi anlatıyor; Farming Simulator, oyuncuların çiftlik hayatını simüle etmelerini sağlar. Farming Simulator 19 genellikle en çok indirilen simülasyon oyunları arasında bir tarım bulmaca oyunu olarak tanımlanmaktadır.

Oyun, oyuncuların farklı mahsuller yetiştirmelerine, hayvan yetiştirmelerine ve daha sonra onları kar elde etmek için satmalarına izin veriyor. Dahası oyun farklı çevre ve ortamlara da sahiptir. Haritayı keşfederken mahsul yetiştirin, çiftlik hayvanları yetiştirin, kar elde etmek için onları satın, ekipmanınızı yükseltin. İlginç bir şekilde, oyun iOS, Android, macOS, PC ve konsollar dahil olmak üzere birden fazla platform için kullanılabilir.

İndir: Football Manager 19

7. Football Manager 2022

Sporseverler için Football Manager harika bir Simülasyon oyunudur. Sega tarafından yayınlanan FM22 oyunu macOS, PC, Xbox, iOS, Android ve Nintendo Switch gibi platformlarda kullanılabilir. Dahası piyasaya sürüldüğü süre boyunca ve günümüzde oyun, oyunculardan olumlu yanıt aldı ve oynayabileceğiniz en iyi simülasyon oyunlarından biri olarak tanımlanmaktadır.

Football Manager, oyuncuların futbol takımlarını gerçek dünya simülasyonunda yönetmelerini ve analiz etmelerini sağlar. Buna ek olarak, oyuncular ayrıca futbolcuları izleyip işe alıyor ve tercihlerine göre takımlar kuruyorlar.

İndir: Football Manager 2022

8. Euro Truck Simulator 2

Bu ağır bağımlılık sürüş simülasyon oyunu Euro Truck Simulator 2, serinin ikincisidir. SCS Software tarafından yayınlanan oyun macOS, Linux ve PC için geliştirilmiştir. Euro Truck Simulator 2, oyuncuların daha fazlası için gelmesini sağlayan açık bir dünya simülasyon oyunudur. Oyun karmaşık bir oyun değil, basit bir konsepte sahip ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinden kargo alıp teslim edilmekte.

Buna ek olarak oyuncular oyunda başka araçlar satın alabilirler; oyuncular yeterli oyun içi paraya sahip değilse, kredi bile alabilirler. Euro Truck Simulator 2, oyuncuların harita üzerinde serbestçe dolaşmasına ve teslimat görevlerini tamamlamak için NPC’leri işe almasına izin veriyor. Euro Truck’ın özellikleri, oldukça eski bir oyun olmasına bakılmaksızın, 2022’de oynanacak en iyi simülasyon oyunlarından biri olmasını sağlıyor.

İndir: Euro Truck Simulator 2

9. PC Building Simulator

Şimdi, hayallerindeki PC’leri inşa etmek isteyen ancak yapamayanlar için, grafik kartlarının yükselen fiyatları ya da başka bir sebep olsun adından da anlaşılacağı gibi PC Building Simulator, Nintendo Switch, PC, Xbox, PS gibi platformlarda PC oluşturmanıza olanak tanır.

Bu indie oyun, bir PC inşa etmenin neredeyse gerçek dünya deneyimini sunmaya odaklanıyor. PC Building Simulator yapılarını sanal dünyada görmek isteyenler için de yararlı olabilir. Dahası simülasyon oyunu oyuncuların PC’leri yükseltmesine ve hatta onarmasına izin verir.

İndir: PC Building Simulator

10. Thief Simulator

Son olarak, Kleptomanikler için bir simülatörümüz var. Bu simülasyon oyunu terapötik olabilir. Ya da bir hırsızın yerinde olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimlemek isteyen normal bir insansanız, Thief Simulator sizin için bir oyundur.

Önerilen İçerik: En iyi Ücretsiz PC Oyunları

Oyun, oyuncuların günlük rutinlerini not etmek için NPC’leri puanlamak ve gözetlemek için evleri aramalarına izin verir; Ev boş olduğunda, kilitleri seçin, içeri girin ve hırsız susuzluğunuzu giderin. En iyi simülasyon oyunlarından biri olan Thief Simulator, Android, macOS, PS, Xbox, PC ve Nintendo Switch dahil olmak üzere birçok platformda kullanılabilir.

İndir: Thief Simulator

2022’de oynanacak en iyi Simülasyon oyunlarının listesi bu kadar. Piyasada başka iyi simülasyon oyunları da olsa, sayıyı 10’a kadar listede tutmaya karar verdik. Herhangi bir öneriniz varsa veya başka herhangi bir iyi simülasyon oyununu dışarıda bıraktığımızı düşünüyorsanız, yorumlarda bize bildirdiğinizden emin olun.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.