Başlangıç Oyun En iyi Ücretsiz PC Oyunları – En iyi ve Güncel Ücretsiz Bilgisayar...

En iyi Ücretsiz PC Oyunları – En iyi ve Güncel Ücretsiz Bilgisayar Oyunları!

0

Oyun topluluğunu çıldırtabilecek bir şey varsa, o da popüler video oyunlarını ücretsiz oynama imkanıdır. Birkaç dev oyun stüdyosu, sınırlı bir süre için ücretsiz PC oyunları sunduklarını açıkladı. Ancak, istediğiniz zaman oynayabileceğiniz birden fazla ücretsiz PC oyunu bulmak mümkün. Bu yüzden sizler için bu yazıda, bir kuruş ödemeden oynayabileceğiniz En iyi ücretsiz PC oyunlarından bahsettim. Sözü Daha fazla uzatmadan başlayalım…

En iyi ücretsiz PC oyunları
En iyi ücretsiz PC oyunları 2020

Ücretsiz Oynayabileceğiniz En iyi Pc Oyunları 2020

S.NO En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2020
1 Valorant
2 Call Of Duty Warzone
3 Apex Legends
4 Counter-Strike: Global Offensive
5 Fortnite
6 Planetside 2
7 Dota 2
8 League Of Legends
9 Forza Motorsport 6 Apex
10 PES 2020 Lite

1. Valorant

En iyi ücretsiz PC oyunları söz konusu olduğunda, Valorant en son eklemelerden biridir. ‘League of Legends’ın arkasındaki stüdyo olan Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan 5v5 çok oyunculu bir taktik nişancı oyunudur.

Valorant ile ilgili en iyi şey, her karakter benzersiz bir beceri setiyle birlikte gelir, böylece oyunculara olağanüstü bir çeşitlilik düzeyi sağlar. Oyunun tekrar ettiğini hissedeceğiniz tek bir zaman olmayacak. Ancak, bir noktada oyunun sıkıcı olduğunu hissederseniz, başka bir karaktere geçin ve oyun tamamen farklı hissedecektir.

Valorant ile ilgili harika olan şey, düşük özelliklerle bile sistemlerde çalışan ücretsiz PC oyunlarından biri olmasıdır. Kısacası, bir patates bilgisayarı bu oyunu düşük grafik ayarlarında çalıştırabilir, peki bir oyundan başka ne isteyebilirsiniz?

İndir: Valorant

2. Call Of Duty: Warzone

Call of Duty, oyun endüstrisindeki devasa oyunlardan biridir. Activision, her yıl yeni bir Call of Duty unvanı bırakarak beklentileri karşılıyor. Ancak 2020’de stüdyo, Call of Duty Warzone’u PC ve konsollar için yayınlayarak herkesi şaşırttı ve böylece ücretsiz çevrimiçi oyunlar listesine bir oyun daha eklendi.

Ücretsiz bilgisayar oyunları söz konusu olduğunda, Call of Duty Warzone muhtemelen oynayabileceğiniz en büyük oyunlardan biridir. Ancak bu oyunu çalıştırmak için sağlam bir sisteme ihtiyacınız olacak.

COD Warzone’un Plunder ve Battle Royale olmak üzere iki oyun modu vardır. Yağma oyun modunda, oyuncuların oyunu kazanmak için en yüksek miktarda parayı güvence altına almaları gerekir. Bu modun iyi yanı, maç sırasında oyuncuların seçtikleri silahların yükleriyle birlikte sonsuz sayıda yeniden doğma hakkı elde etmeleridir.

Ardından Solo, Duos, Trios ve quad olarak oynanabilen Battle Royale moduna sahibiz. Yani bu konuda pek çok seçenek var.

İndir: Warzone

3. Apex Legends

En iyi ücretsiz PC oyunlarını listelerken, en popüler ücretsiz battle royale oyunlarından biri olan Apex Legends’tan bahsetmeyi nasıl unutabiliriz? Oyun Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiştir, PC ve konsollar için mevcuttur.

Apex Legends, diğer battle royale oyunlar için bir dönüm noktası oluşturan oyunlardan biridir. Valorant ve Overwatch gibi, oyuncular fütüristik battle royale oyununda farklı karakterler olarak oynayabilirler. Apex Legends’da uygun bir karakter seçmek çok önemlidir çünkü her karakter farklı türde beceri ve yeteneklerle gelir.

İndir: Apex Legends

4. Counter Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive, Valorant’a ilham veren efsanevi çok oyunculu oyundur.

Valve, CS: GO’yu 2013’te tekrar piyasaya sürdü ve yayınlanmasından bu yana sekiz yıl geçmesine rağmen, milyonlarca oyuncunun hala bu oyunu oynayacağını kimse hayal etmemişti. Başlangıçta CS: GO ücretsiz oynanamıyordu; ancak 2018’de stüdyo çok oyunculu oyunu herkes için ücretsiz hale getirmeye karar verdi.

Tıpkı Valorant’ta olduğu gibi, beş oyuncudan oluşan iki takım birbirine karşı çıkıyor. Her turdan önce, oyuncuların son turda kazandıkları kredileri kullanarak farklı silahlar satın alabilecekleri bir menü vardır. Yani oyunun ekonomik bir yönü de var.

Dürüst olmak gerekirse, tüm ücretsiz PC oyunlarını deneyen ve CS: GO’yu denemeyen biriyseniz, kesinlikle iyi bir şeyi kaçırıyorsunuz demektir. Counter-Strike: Global Offensive, birinci şahıs nişancı oyunlarında devrim niteliğinde bir oyundur. CS: GO’da iyiyseniz, diğer FPS oyunlarında da iyi olacaksınız. Peki ne bekliyorsunuz? Sadece Steam’e gidin ve bu harika oyunu hemen ücretsiz indirin.

İndir: Counter-Strike: Global Offensive

5. Fortnite

Epic Games’in gurur duyması gereken bir oyun varsa, o da oynaması ücretsiz bir battle royale oyunu olan Fortnite’dir. Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncu bu oyunu oynuyor; ancak, Fortnite’tan nefret eden bir oyuncu ordusu var.

Fortnite’da 100 oyuncu bir adaya eli boş düşüyor. Ardından, rakiplerini öldürmek ve ayakta kalan son kişi olmak için silah ve diğer malzemeleri ararlar.

Listemizdeki tüm ücretsiz çevrimiçi oyunlar gibi, Fortnite de özellikle battle royale oyunlarına yeni başlayanlar için denemeye değer. Oyun ilk başta çok zor olabilir, ancak bir kez alıştığınızda kesinlikle sevmeye başlayacaksınız.

İndir: Fortnite

6. Planetside 2

Planetside 2 muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en büyük ücretsiz çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan biridir. Oyun neredeyse sekiz yıl önce çıktı ve hala milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaktadır. Planetside 2’de binlerce oyuncu başka bir gezegende savaşıyor.

Planetside 2, tek bir savaşta 1158’den fazla oyuncuya sahip olduğu için Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor. Yani, şimdiye kadar üretilmiş en büyük Multiplayer FPS oyunu diyebilirsiniz. Bu oyunun grafikleri ve görselleri o kadar etkileyici ki, bu oyunun nasıl ücretsiz oynandığını merak edeceksiniz.

Planetside 2’de 2000’e kadar oyuncu bir bölge üzerinde kontrolü ele geçirmek için savaşır.  Oyuncular yürüyerek, uçaklarda veya araçlarda olabilir. Öyleyse, binlerce oyuncunun aynı anda böyle savaştığı kaosu hayal edin.

Planetside 2’yi denemeyi düşünüyorsanız, hiçbir şeyi öldüremeden birçok kez ölmeye hazır olun.

İndir: Planetside 2

7. Dota 2

Dota 2, beş oyuncudan oluşan iki takımın birbiriyle yarıştığı devasa bir çok oyunculu çevrimiçi oyundur. Bir takım büyük bir yapıyı yok etmeye çalışırken, diğer takım onu ​​savunmaya çalışır.

Dota 2, Valve tarafından geliştirildi ve 2013’te piyasaya sürüldü. Dünya çapında milyonlarca oyuncuyla, en iyi ücretsiz PC oyunlarından biri olarak kabul edilebilir. Dota 2 hakkında etkileyici olan şey, etrafta oyuncularla birlikte devasa bir e-spor sahnesine sahip olmasıdır. dünya çok sayıda turnuva ve etkinliğe katılıyor.

Bazı oyuncular tembel oldukları için Dota 2’yi  karmaşıklık için eleştiriyor. Oyunun öğrenme eğrisi gerçekten de cezalandırıcıdır; ancak, oyun hakkında her şeyi öğrendikten sonra, tüm zorlu çalışmaları inanılmaz derecede tatmin edici bulacaksınız.

İndir: Dota 2

8. League Of Legends

en iyi ücretsiz çevrimiçi oyunlardan biri olan Dota 2’yi sevmemeniz son derece normal. Ancak yine de benzer bir oyunu denemeye hevesliysen, belki Riot Games’in League of Legends’i tam da sana göre.

League of Legends, dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuyu anında ele geçiren Riot Games’in mücevherlerinden biridir. Riot Games’in inanılmaz müzik videoları hazırlayarak oyunlarını mükemmel şekilde pazarlaması, bunun birçok nedeninden biridir.

Önerilen içerik: Android ve iOS’da Oynayabileceğiniz En İyi 5 GTA Serisi

League of Legends, Dota 2’ye çok benzer; ancak, LOL oynamayı öğrenmek çok daha kolaydır. League of Legends, arenadaki diğer oyunculara karşı rekabet etmek için bir ‘şampiyon’ rolünü üstleniyor. Kazanmak için, oyuncuların büyük yapılarla kaplı üssün kalbinde yer alan Nexus’u yok etmesi gerekiyor.

Kısacası, League of Legends oynamak, rakibi alt etmek için inanılmaz miktarda taktik beceri gerektirir. League of Legends oynamaya başlarsanız, hayatınızda asla başka bir oyun oynamayacaksınız.

İndir: League Of Legends

9. Forza Motorsport 6 Apex

İşte oynaması ücretsiz olan tek yarış oyunuyla karşınızdayız. Microsoft Forza Motorsport 6 Apex, PC için şimdiye kadar yapılmış en iyi yarış oyunlarından biridir. Farklı hava koşullarında neredeyse altı dünyaca ünlü pistte yarışabilir ve 60’tan fazla araba sürebilirsiniz. Ancak, oyundaki tüm yarış pistlerinin ve arabaların kilidini açmak için farklı hedefleri tamamlamanız gerekecek.

Forza Motorsport 6 Apex, 4k çözünürlükte oynanabilen ücretsiz PC oyunlarından biridir ve bu oldukça şaşırtıcıdır. Çok nadiren PC için oynaması tamamen ücretsiz olan bir yarış oyunu bulursunuz. Dolayısıyla, Microsoft bizi bu konuda gerçekten şaşırttı.

İndir: Forza Motorsport 6 Apex

10. PES 2020 Lite

Elbette futbola dayalı video oyunları söz konusu olduğunda, FIFA en popüler olanıdır. Bununla birlikte, Konami’nin Pro Evolution Soccer başlıklarının da oldukça iyi olduğu gerçeğini kimse inkar edemez. Her yıl, grafikler, kulüp sayısı ve daha fazlası açısından öncüllerini geride bırakan yeni bir PES oyunu var.

PES 2020 Lite, tüm dünyadaki futbol taraftarları tarafından sevilen Konami’nin son baskısıdır. Ancak, önceki tüm PES video oyunları gibi, PES 2020’yi oynamak ücretsiz değildir. Bu nedenle, orijinal oyunun ücretsiz bir sürümü olan PES 2020 Lite’a sahip olmamız bizim açımızdan iyi birşeydir.

İndir: PES 2020 Lite

PC İçin En İyi Ücretsiz Oyunlar: Toparlama bölümü

Yani bize göre, bu içerikteki oyunlar 2020’de indirebileceğiniz en iyi ücretsiz bilgisayar oyunları. Tabi başka ücretsiz PC oyunları da var. Ancak, en iyi olduğunu düşündüklerimizden bahsettik. Bununla birlikte, PC için daha fazla ücretsiz oyun öğrenir öğrenmez listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Yazı sürekli güncelleneceği için bu içeriği tarayıcınızın yer imleri sekmesine kayıt edip arada bir kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bunun için bu sayfada iken CTRL + D kısayolunu kullanmanız yeterlidir. Onay verdikten sonra sayfa yer imlerinize eklenecektir.

Yazımız hakkında görüşlerinizi ve önerilerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!