En iyi 21 Edit Programları ✔️ Video Düzenleme Araçları

Edit programları sayesiden özellikle sosyal medya sitelerinde birbirinden etkileyici videolar kurgulayabiliriz. Sosyal medyanın en popüler videolarından tutun da en sıradan videolarına kadar pek çok video edit programları sayesinde yapılmıştır.

Listemizde sizler için en iyi edit programlarına ait detaylara yer vereceğiz. Tabii ki öncesinde edit programlarının kullanım alanlarından, neden gerekli olduğundan, hangi durumlarda kullanılması gerektiğinden de bahsedeceğiz. Hazırsanız edit programları hakkında konuşalım…

Edit programı hangi alanlarda kullanılır?

Özellikle sosyal medya sitelerinde pek çok video ile karşılaşıyoruz. Bu videolar video Edit programları yardımı ile üretiliyor. Video Edit programları sosyal medya başta olmak üzere, film sektörü ve alakalı pek çok sektörde kullanılmaktadır. Eğer video uygulamak ve tasarlamak istiyorsanız video düzenleme anlamına gelen video editleme programlarını kullanmanız gerekiyor.

En iyi 21 Edit Programları ✔️ Video Düzenleme Araçları
En iyi 21 Edit Programları ✔️ Video Düzenleme Araçları

Edit programları neden gereklidir?

Videoları düzenlemek için video Edit programları gereklidir. Video Edit programları olmazsa videoları düzenlemek için gerekli arayüzlere ulaşamayız. Videoları düzenlemek, sesini düzenlemek, arka planda düzenlemek, bir çok videoyu arka arkaya eklemek ve benzeri işlemleri yapabilmek için Edit programlarına ihtiyaç duyuyoruz.

Edit programları hangi durumlarda kullanılır?

Eğer bir video üretmek istiyorsanız ya da bir video düzenlemek istiyorsanız edit programlarına ihtiyaç duyarsınız. Video üretmek, video düzenlemek, video oluşturmak ve benzeri işlemler için Edit programları kullanılır.

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Bu listedeki video Edit programları telefonlar için özel olarak seçilmiştir. Telefonunuzda video düzenlemek için kullanabileceğiniz bu programların bazıları ücretli bazıları ise ücretsizdir. Liste içerisinde yer alan uygulamaların market linklerine tıklayarak İlgili uygulamanın indirme sayfasına gidebilirsiniz. Bu arada, liste içerisinde yer alan uygulamaların herhangi bir öncelik sırası bulunmaz. Uygulamalar rastgele olarak sıralanmıştır.

En İyi 10 Videoya Müzik Ekleme Programı

Daha sonra incele

1. VideoShow

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

iPhone, iPad Ve android cihazlar için en çok tercih edilen video Edit programlarından biri olan video Show, Ücretsiz olarak indirilebilir durumdadır. Bu uygulama ile video veya ses ekleyebilir, görsel efektler ekleyebilir, gifler oluşturulabilir, çıkartmalar eklenebilir, çok kanallı müzikler eklenebilir, fotoğraf filtreleri uygulanabilir, video geçiş ve video ses efektleri uygulanabilir, canlı dublaj ve benzeri özelliklerin tümü yapılabilir.

Uygulamanın ücretsiz sürümünde reklamlar ve video üzere Filigran bulunur. Bu durum ücretsiz video düzenleme programları listesinde bu uygulamayı biraz geriletse de uygulamanın sunduğu özellikler uygulamayı tercih etmek için iyi bir sebep.

2. FilmoraGo

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

En iyi video düzenleme programların listesinde kendisini sıklıkla rastladığımız FilmoraGo uygulaması İle pek çok video düzenleme işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu uygulamayı android ve iOS için kullanabilirsiniz. Videoyu ters Çevirme, klasik geçişler, kırpma, yavaş ve hızlı video gösterimi, video döndürme, videoyu ters Çevirme, seslendirme özellikleri, ses karıştırma ses değiştirme gibi işlemleri bu uygulamayla yapabilirsiniz.

Bu uygulamanın içerisinde etkileyici videolar oluşturabilmeniz için çeşitli temalar bulunur. Bu temaları kullanarak bazı video şablonları yardımıyla oldukça etkileyici videoları kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

3. Vizmato

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Bu video düzenleme uygulamasının 20’den fazla tema, 40’tan fazla görsel efekt ve 140’ın üzerinde telef içermeyen ses ve müzik içerdiğini biliyoruz. Aynı zamanda telefonunuzda bulunan müzikleri seçerek bu müzikleri videonuzun içine koymanıza yardımcı olan bu video düzenleme uygulaması, özellikle Instagram için tasarlayacağınız videolar konusunda size çok yardımcı olabilir.

Bu uygulama sadece iPhone ve iPad için geliştirilmiştir.

4. InShot

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Instagram için en çok kullanılan video düzenleme programlarından biri bu uygulamadır. Uygulamanın adını sıklıkla görebilirsiniz. Çünkü pek çok ücretsiz kullanıcı bu programı kullanarak videoların altında programın imzasıyla birlikte videoyu sosyal medya hesabına yükler. Bu şekilde milyonlarca video yapan sosyal medya kullanıcıları uygulamanın adını videonun köşesinde görünür bırakarak aslında uygulamanın reklamını yapmış olur.

Bu video Edit programında diğer programlarda olduğu gibi video düzenleme, kesme, renklendirme, ses ekleme Ve videoları yeniden boyutlandırma özellikleri mevcuttur. Uygulamayı hem Google Play Store’da hem de App Store’da bulabilirsiniz.

Uygulama iPhone, iPad ve android için uygundur.

5. Funimate

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Bu video düzenleme uygulamasını kullanarak videolarınızı düzenleyebilir mi renk ayarlarıyla oynayabilirsiniz. Uygulamanın diğer video düzenleme uygulamalarından farkı, video efektlerinin canlı ve renkli olmasıdır. Eğer videolarınızı renkler, led ışıklar, çılgınca animasyonlar ve efektler eklemek istiyorsanız bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Uygulama iPhone, iPad ve android için kullanılabilir durumdadır.

6. Magisto

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Özellikle hareket halindeyken çektiğiniz videoların stabilizasyonu son derece önemlidir. Yeni geliştirilen kamera teknolojileri nde stabilizasyonu öncelik verilmektedir. Hareket halinde çekilen videolar hareketsizmiş gibi çekilmesini sağlayan bu teknoloji bu video düzenleme uygulamasında bulunuyor. Videolarınız için en hareketsiz, en sabit bölümleri yapay zeka yardımıyla algılayabilen bu uygulama 100 tanıma, filtre, efekt ve otomatik kırpma gibi özelliklerde içerisinde barındırıyor.

Bu uygulama iPhone, iPad ve android için uygundur.

7. Videoshop

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Bu video düzenleme uygulamasında pek çok video düzenleme özelliği bulunur. Videolarınızın kırpma işlemlerini rahatlıkla bu uygulamayla yapabilirsiniz.45 işlemlerini hallettiniz videonun metin, geçişler ve sesler, renk ayarları gibi kısımlarına müdahale edebilirsiniz. Bu uygulama iPhone, iPad ve android için kullanılabilir.

8. VivaVideo

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Bu video düzenleme uygulamasında diğer uygulamalardan farklı olarak sadelik ön plana çıkıyor. Ücretsiz video düzenleme uygulaması olan bir uygulama video kliplerinizi doğrudan sosyal medya hesabınızda paylaşmanız için çeşitli özellikler içerir. Diğer yandan videolarınızda kullanmak üzere yüzlerce efekt, çıkartma, filtre, hareketli klip ve altyazı seçeneğini bize sunar.

9. PicPlayPost

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Sıradaki uygulamamız 1080 P kalitesinde videolar paylaşabilmenizi sağlıyor. Bu videoların uzunluğu 30 dakikaya kadar çıkabiliyor. Oluşturacağınız videoların içerisine 365 adet kadar medya eklemenize de izin verebiliyor.

Bu uygulama ile Instagram gibi video paylaşabileceğiniz popüler sosyal paylaşım sitelerinin video şablon boyutlarını kullanabilirsiniz. Bu sayede video yükleyeceğiniz yerin ölçülerini önceden ayarlamış olursunuz. Ayrıca bu uygulama ile video hızlandırma, yavaşlatma ve tersine Çevirme gibi özellikler de yapabilirsiniz.

Bu uygulama iPhone, iPad, android ve windows için kullanılabilir durumdadır.

10. Pinnacle Studio

Özellikle hareket halindeyken video düzenlemeye ihtiyaç duyan kişiler için uygun olan bu video düzenleme programı, oldukça kaliteli videolar kurtulayıp kaydetmenize izin veriyor.

Bu program telefon ve tabletinizden bir düzenleme yapabileceğiniz gibi bu düzenlemelerin windows programını aktarıp kesintisiz şekilde cihazlar arasında geçiş yapmanıza yardımcı olacak ek özelliklerle donatılmıştır.

Uygulamanın ücretli sürümü mevcuttur. iPhone, iPad ve bilgisayarlar için kullanılabilir.

11. VideoGrade

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Sıradaki video düzenleme ve video Edit programı olan bu program ile videoları rengine müdahale edebilirsiniz. Eğer önceliğiniz video renklendirme ise bu program tam size göre. Ayrıca karanlık ortamda çektiğiniz videoların aydınlatmasını sağlamak istiyorsanız yine bu programı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Programın ücretli bir program olduğunu bilmenizde fayda var. Ayrıca bu program iPhone ve iPad için çalışabilir durumdadır.

12. LumaFusion

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Eğer ihtiyacınız olan profesyonel bir video Edit programı ise bu program tam size göre. Programı mobil gazeteciler, film yapımcıları ve profesyonel video yapımcıları kullanıyor. Program bu yüzden dolu dolu özellikler içeriyor.

Bu program yardımıyla videonun içerisindeki belirli bir alanın rengini düzeltmekten tutunda video içerisine eklediğiniz katmanlara efekt uygulamaya kadar pek çok özelliği kullanabilirsiniz.

Bu video düzenleme programı iPhone ve iPad için kullanılabilir durumdadır.

13. PowerDirector

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Android ve windows için geliştirilen bu video düzenleme uygulamasında pek çok video düzenleme işlemini yapabilirsiniz. Yeşil ve mavi arka planda videoları temizlemek ve ağır çekim videoları düzenlemek gibi işleri yapabilmenize yardımcı olan bu uygulama, 1080 piksel ve 4K videolar kaydetmenize yardımcı oluyor.

14. KineMaster

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

En iyi video düzenleme ve video Edit programları listesinde kendisine sıklıkla rastladığınız bu uygulamanın, herkesin kullanabileceği kadar basit bir arayüze sahip şekilde yayınlanmış.

Bu programı kullanarak kendinize ait ayarlara kaydedebilir ve bu kayıtları daha sonraki video düzenleme işlemlerinde kullanabilirsiniz. Yani, özelleştirilmiş bir video düzenleme deneyimi yaşamak isterseniz bu uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu uygulama iPhone, iPad ve android platformlarda çalıştırılabilir.

15. Vimeo Create

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Hepimizin yakından tanıdı video paylaşım sitelerinden biri olan Vimeo tarafından geliştirilen bu video düzenleme uygulaması, kitaplıktaki şablonları ve stok görüntüleri kullanmak üzere bazı özellikleri erişmenizi izin verir. Bu şablonlar sayesinde basit videoları çok kısa sürede oluşturabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde altyazı ekleme, geçişler oluşturma ve video rengini düzenleme gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

16. Splice

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

GoPro tarafından geliştirilen bu video düzenleme uygulaması üstün video düzenleme özellikleri ile donatılmıştır. Bu uygulamayı kullanarak masaüstü bilgisayarda yapabileceklerinizi iPhone ve iPad‘de yapabileceğiniz iddia ediliyor. Basit ve güçlü olduğunu eden bu video Edit programı listedeki en iyi video Edit programlarından biri.

Video kırpma, efekt uygulama, başlık ekleme, video hızını kontrol etme, video animasyon ekleme, geçişler ve video müzik dahil etme gibi pek çok özelliği bu uygulama sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu uygulama şimdilik sadece iPhone ve iPad için kullanılabilir durumdadır.

17. Clips

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Apple tarafından geliştirilen bu uygulama pekçok sıradışı efekti kullanmanızı izin veriyor. iPhone telefonlarda ki meşhur arka plan ve yüz efektleri bu uygulama içerisinde kullanılıyor.

Özellikle hareketli emoji yapmayı sevenler için önerilen bu video Edit uygulamasını mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. iPhone ve iPad için kullanılabilir olan bu uygulama ücretsiz özellikleri kullanıcılarına sunuyor.

18. WeVideo

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Standart video programlarında olması gereken pek çok özelliği içerisinde barındıran bu program 4K büyüklüğünde videolar kaydedebiliyor. Video üzerinden metin, efekt, geçiş gibi özellikleri kullanmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Yeşil arka planda videolarda tam anlamıyla temiz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Programın ücretli versiyonu satın alarak lisanslı ve telifsiz video klipler, resimler ve müzik bir parçalarından oluşan geniş bir kütüphane erişebilirsiniz.

Bu uygulama iPhone, iPad, android ve windows için kullanılabilir durumdadır.

19. iMovie

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Apple’ın geliştirmiş olduğu ücretsiz video düzenleme uygulamalarından biri olan iMovie, pek çok video düzenleme meraklısının kullandığı programlardan biridir. Özellikle macOS, iOS gibi arayüzlerde hızlı ve basit video düzenlemeleri için kullanılan bir program Apple kullanıcılarına önerilir.

iMovie ile videolarınızın boyutlarını değiştirebilir, videolarınızı müzik ekleyebilir, videolarınızı efekt ekleyebilir, videolarınızı animasyonlu başlıklara ekleyebilir ve çeşitli ekran efektleri uygulayabilirsiniz.

Bu uygulama sadece iPhone, iPad ve Mac cihazlarda çalışır.

20. Adobe Premiere Rush

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Video düzenleme ve video Edit programları arasında en çok adını duyduğumuz ve en çok tercih edilen programlardan biri Adobe premiere rush programıdır. Bilgisayar ve mobil için video düzenleme programlardan biri olan bu program, videolarınızı hızlı bir şekilde kesme, hızlandırma, yavaşlatma, renk ekleme, ışık değerleri ile oynama, ses ekleme ve ses kaldırma gibi işlemlere tabi tutmanızı sağlar.

Bu program iPhone, iPad ve android için kullanılabilir durumdadır.

21. Quik

En iyi Edit Programları (Video Düzenleme Araçları)

Telefonda video düzenleme ve video kurgulama işlerini yapmada kullanılan programlardan biri Quik adlı bu programdır. Listenin bu zamana kadar olan bölümündeki video programlarında bulunan özelliklerin tamamı bu programda bulunur.

Videolarda yapay zekayı kullanarak iyileştirme uygulama, video klipler arasındaki geçişleri düzenleme, videoların rengini düzenleme, sosyal medya hesapları için özel formatlarda alabilme gibi pek çok özelliği bize sunan bu uygulama iPhone, iPad ve android için kullanılabilir durumdadır.

Edit Programları | Sonuç

Bu yazıda sizler için en iyi video Edit programları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu listedeki video Edit programları tamamen rastgele sıraya sahiptir. Listede bulunan Edip programlarının açıklamalarını okuyarak hangisinin sizin işinize daha uygun olduğunu anlayabilir ve diğer video düzenleme programlarını kullanmadan sizin için en iyi olanı en kısa sürede bulabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın