Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye Gerçek Mi?

Kısa süre önce GKS TABAN: 5. Yıl Mesajına Karşı Dikkatli Olun! adlı haberi yayınlamıştık. Burada da değindiğimiz bazı konuların üzerinden tekrar geçeceğiz. Ayrıca Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye hakkında ihtiyacınız olan bilgileri vermeye çalışacağız.

Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye Gerçek Mi?

Nedir bu Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye olayı?

Daha önce bu ve benzeri pek çok dolandırıcılığı ifşa etmiştik. Bu ifşalardan biri de Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye dolandırıcılığı olacak.

Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye dolandırıcılığında çeşitli numaralardan SMS gönderiliyor. Bu mesajda şu ifadeler geçiyor:

BİNANCE 5. yılımıza özel, tüm kullanıcılarımıza bakiyelerinin %45’i tutarında BNB hediye ! Hemen başvur > [link] B002″

Mesaj sonunda bulunan link’e tıkladığınızda size sahte bir binance.com girişi gösteriliyor. Tarayıcının URL alanına baktığınızda link yerinde binance.com değil başka bir alan adı görüyorsunuz. Buraya binance hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girmeniz için size mesaj gönderiliyor. Eğer mesajdaki linke tıklarsanız ve bilgilerinizi girerek onlara gönderirseniz binance.com hesabınızı ele geçiriyorlar.

Saldırı bu senaryo üzerine kurulmuş.

Nedir bu Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye olayı?

Binance bu konuda neler yapıyor?

Binance bu ve benzeri konularda yapmanız gereken pek çok güvenlik önlemine riayet etmenizi öneriyor ve talep ediyor. Binance veya başka platformlarda da güvenlik önlemleri belli başlı standartlara dayalı. Tüm güvenlik önlemleri üzerinde çalışma yapsalar da maalesef insan faktöründen kaynaklı hacklenmeleri engelleyemiyorlar.

Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye mesajı da insan faktörünü hedef alan bir saldırı. Kullanıcılar binance.com’dan mesaj gelmiş gibi kandırılıyor ve hesaplarına girmeye ikna ediliyor. Böylece binance.com hesapları ele geçirilmiş oluyor.

Binance, bu gibi durumlar için ne kadar önlem alsa da hesapları korumak her zaman mümkün olmayabiliyor.

Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye Gerçek Mi?
Binance 5. Yıla Özel BNB Hediye Gerçek Mi?

Güvende olmak için ne yapılmalı?

Binance güvenlik ipuçları sayfasında yapmanız gereken hemen her şey bulunuyor. Güvenlik oldukça önemli bir konu. Bu yüzden hesabınızın korunması için binance.com kadar sizin de güvenlik ayarlarına ve önlemlerine bağlı kalmanız gerekiyor.

Binance hesabınıza ait güvenlik ayarlarını en iyi şekilde yapılandırarak ve bu tür saldırılara karşı gözünüzü açarak hesabınızı daha iyi koruyabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın