Haber, PlayStation

PS5’in İlk 8K Oyunu The Touryst Piyasaya Çıktı!

The Touryst, PlayStation 5 tarihinin ilk 8K çözünürlüklü oyunu olarak piyasaya çıktı! İşte, PS5’in ilk 8K oyununun özellikleri ve fiyatı!

PS5’in 8K Çözünürlüklü İlk Oyunu: The Touryst

Playstation 5 oyun konsollarında ilk defa 60 FPS ve 8K çözünürlüğü destekleyen bir oyun oynanacak. The Touryst piyasaya çıktı. Aynı oyun 2019 yılında Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC platformları için çıkmıştı. Şimdi de PS4 ve PS5 konsollarında oynanabilecek. PlayStation Store’de The Touryst oyununu 189 TL ödeyerek satın alabilirsiniz.

The Touryst, hikâyesi ve renkli görüntüleriyle Nintendo Switch’in en sevilen oyunlarından biri olmuştu. Bulmaca türünün yanı sıra aksiyon ve macera içerikli The Touryst oyunu, Shin’en Multimedia geliştiricilerinin elinden çıktı. Tıpkı bir tetrisi andıran animasyonlu retro tarzı ve kaliteli grafikleri ile öne çıkıyor.

The Touryst, şimdi de PlayStation için yeniden tasarlandı ve oyuncuların beğenisine sunuldu. 8K çözünürlüklü ilk konsol oyunu olması sebebiyle dikkat çekiyor. Oyun 8K’yı desteklese de henüz 4K çözünürlükte oynanabiliyor. Sony, PS5 için 8K çözünürlük desteği sözünü vermiş hatta konsolun kutusunda bu ibareye yer verilmişti. Şimdilik, PS5’te bu özelliğe izin verilmiyor.

İlgili İçerik: PlayStation Plus Ekim Ayı Oyunları Ortaya Çıktı!

Dolayısıyla, PS5 konsollarında The Touryst oyununun çözünürlüğü otomatik olarak 4K’ya düşürülüyor. PS5’te 8K 60 FPS kalitesini sağlayacak bir HDMI 2.1 donanımı yer alıyor. Ancak belirttiğimiz gibi, Sony henüz bu özelliği kullanıma açmadı.

The Touryst, adından da anlaşıldığı gibi turistik bir yerde geçiyor. Deniz, kum, güneş üçlüsünün eşlik ettiği manzaralı bir adada başlayan oyunda farklı görevler yerine getiriliyor.

Peki siz PS5 oyunları ve ilk 8K çözünürlüklü The Touryst oyunu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Sony yakın zamanda PS5’te 8K çözünürlük özelliğini başlatır mı? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.