Başlangıç Haber Sony, İki Yeni PS5 Oyununu Ücretsiz Denemeye Açtı

Sony, İki Yeni PS5 Oyununu Ücretsiz Denemeye Açtı

0

Sony, PlayStation 5 sahipleri için iki yeni oyunu ücretsiz denemeye sundu. İşte tüm detaylar!

PS5’te Ücretsiz Denenebilecek Oyunlar

Sony, yeni PlayStation 5 oyunlarından ikisini ücretsiz denemeye açarak eski bir konsepti yeniden tanıtıyor gibi görünüyor. Death Stranding: Director’s Cut ve Sackboy: A Big Adventure oyunları, PS5’te 5 ve 6 saat boyunca ücretsiz olarak oynanabilecek. Böylece oyunları satın almadan önce bir fikir edinmek mümkün olacak.

PlayStation sahipleri, Sony’nin yeni teklifini e-posta yoluyla fark etti. Sony, PS5 için iki yeni oyununu kısa süreliğine denemeye açtığını e-mail yoluyla tüm kullanıcılarına iletti.

Sony tarafından gönderilen mail tam olarak şu şekilde; “Oyunun tam sürümüne geçmeden önce PlayStation Studios‘un en popüler oyunlarından bazılarını denemek istediniz mi? Artık yapabilirsiniz.”

İlgili İçerik: PlayStation Plus Ekim Ayı Oyunları Ortaya Çıktı!

Sony, oyunların 28 Ekim 23:59’a kadar PlayStation Store’da ücretsiz denenebileceğini belirtti. Konsolda “Deneme Sürümünü İndir” ya da Web’de “Kütüphaneye Ekle” seçimini yaparak iki yeni PS5 oyununu 28 Ekim’e kadar ücretsiz oynayabilirsiniz.

İlgili İçerik: PS5’in İlk 8K Oyunu The Touryst Piyasaya Çıktı!

Demo Akımı Yeniden Canlanır Mı?

Bundan 20 yıl öncesinde kalan demo akımı, belki de Sony sayesinde yeniden canlanır. Geçmişte yeni çıkacak oyunları tanıtmak ve oyuncuları satın aldırmaya teşvik etmek için oyunların demosu yayınlanırdı. Ücretsiz olarak denenen bu oyunlar, beğenildiği takdirde piyasaya çıkar çıkmaz kapışılırdı. Dünya çapında rekorlar kıran oyunların deneme sürümleri artık çıkmıyor.

2010’dan beri böyle bir örneğe rastlamadık. Bedava oyun sistemlerinin yükselişi, genel betalar ve pek çok sebeple demo kültürü son bulmuştu. Sony, şimdilik bu demoları İngiltere’deki PS5 sahiplerinin kullanımına açtı. Umarız yakın zamanda daha fazla oyun daha geniş bir alanda demo olarak karşımıza çıkar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!