Başlangıç Oyun Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri – Minimum ve Önerilen

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri – Minimum ve Önerilen

0

Battlefield 3 (BF3), 2011 yılının ekim ayında piyasaya sürülmekle birlikte, bu seride çıkartılan 11. Battlefield oyunudur. Xbox 360, PlayStation 3 ve Microsoft Windows platformları için hazırlanan bu oyun, piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran nadir oyunlardan biridir. Oyun içerikleri nedeni ile Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu tarafından 13 yaş sınırı getirilmiştir. Battlefield 3 sistem gereksinimleri 2021 yılı verileri sayesinde, oyun günümüzde hala sevilerek oynanmaktadır. Oyunun sistem gereksinimlerine değinmeden önce Battlefield 3 hakkında merak edilenlere göz atalım.

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri - Minimum ve Önerilen
Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri – Minimum ve Önerilen

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri;

Tüm dünyanın BF3 olarak bildiği Battlefield 3 oyunu, ilk olarak 2011 yılında Kuzey Amerika’da, daha sonra da Avrupa ve diğer tüm Dünya ülkelerinde piyasaya sürülmüştür. Bir video oyunu olan Battlefield 3’ün yayımcılığını ve dağıtıcılığını Electronic Arts yapmakta iken, yapımcılığını ise Digital Illusions CE üstlenmektedir. Oyunun DirectX versiyonunun Windows XP ile olan uyum problemleri nedeni ile, Battlefield 3’ü XP işletim sistemine sahip bilgisayarlarda oynayabilmek mümkün değildir.

Battlefield 3 Hangi Tür Bilgisayarlarda Çalışabilir?

Tüm dünyanın EA olarak bildiği Electronic Arts, paylaştığı Battlefield 3 sistem gereksinimleri tablosunda hem minimum hem de önerilen gereksinimlerde, boş depolama alanının 20 GB olması gerektiğini vurgulamıştır. Ama oyun yıllar geçtikçe aldığı güncellemeler sebebi ile ilk çıktığı haliyle kalmamakla birlikte üstüne birçok genişleme paketini de dahil etmektedir.

Battlefield 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Battlefield 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Windows 10 işletim sistemine sahip olan bir bilgisayarda, Battlefield 3 oyunu çalıştırılmaya başlandığı anda birkaç GB RAM kullanılmaya başlanmaktadır. Battlefield 3 sistem gereksinimleri PC için belirlenen bellek miktarı 2 GB olsa dahi, daha yüksek RAM gücüne sahip bellekler oyunun sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır.

Battlefield 3 sistem gereksinimleri minimum düzeyi şunlardır:

  • DirectX 10 destekli olmasının yanı sıra 512 MB hafızaya sahip Nvidia GeForce 8, 9, 200, 300 ya da 500 serisi ekran kartları ile Nvidia GeForce 8800 GT ya da daha yüksek Nvidia ekran kartının varlığı
  • Windows Vista, Service Pack 2 ve 32 bit işletim sistemi olması
  • 512 MB hafızaya sahip DirectX 10.1 uyumlu olması ile birlikte Radeon 3870 ya da daha yüksek AMD ekran kartı veya Ati Radeon 3000, 4000, 5000 veya 6000 serisi ekran kartlarının varlığı
  • İşlemci olarak AMD X2 2.7 GHz ya da 2 GHz Core 2 Duo 2.4 GHz olması
  • Bilgisayarda 20 GB boş disk alanı ve 2 GB RAM olması gibi özellikler bulunmalıdır.

Battlefield 3 Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

Oyunun 2011 yılında piyasaya sürüldüğü göz önüne alınırsa, o zamanın en işe yarar işlemcileri bile şu anki işlemcilere kıyasla, oldukça zayıf bir yapıda bulunmaktaydı. O şartlarda bile çalışabilen Battlefield 3 oyunu, şu anda bulunan ve teknoloji canavarları olarak adlandırılan oyun bilgisayarlarında cayır cayır çalışmaktadır.

Battlefield sistem gereksinimleri öneriler tablosunda oyun grafikleri, NVIDIA GeForce GTX 1070 ile birlikte sunulan Full HD çözünürlük sayesinde 144 fps oynama imkanına sahiptir. NVIDIA GTX 560 ya da AMD Radeon 6950 ekran kartları sayesinde oyun severler Battlefield oyununu rahat bir şekilde oynayabilmektedir. Kısacası 4K çözünürlüğü destekleyen bir monitör ve güçlü bir ekran kartı sayesinde oyunun oynanabilmesi mümkündür.

Battlefield 3 Minimum Sistem Gereksinimleri
Battlefield 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

Battlefield 3 sistem gereksinimleri cihazlar için önerilen düzeyleri şunlardır:

  • DirectX 11 veya AMD Radeon 6950 destekli olup 1024 MB hafızaya sahip NVIDIA GTX 560 ekran kartına sahip olması
  • Windows 7/ 64 Bit işletim sisteminin varlığı
  • İşlemci olarak Quad-Cora CPu’nun olması
  • 20 GB’dan fazla depolama alanı ve 4 GB RAM olması gerektiği belirtilmektedir.

Görüldüğü üzere bu oyunun gereksinimlerine bu içerikte yer verdik. Bu ve bunun gibi diğer içeriklerimize sitemiz üzerinden erişebilir, oyun sistem gereksinimleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Sistem gereksinimleri, teknoloji geliştikçe farklılık gösteriyor. Yeni nesil oyunların daha fazla kaynağa ihtiyaç duyması sebebi ile, oyun sektörü ve bilgisayar donanımları birbirine paralel olarak gelişiyor.

Diğer oyunların sistem gereksinimlerini görmek için aşağıdaki ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz:

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!