Blisk Web Browser: Geliştiriciler için Web Tarayıcı

Geliştiriciler için bulunmaz bir nimet olan Blisk Web Browser ile karşınızdayız! Bu tarayıcı sayesinde web geliştirme süreci ne kadar keyifli olabilir hep birlikte bu yazıda göreceğiz. Blisk, UX – UI Tasarımcıları, QA mühendisleri ve geliştiriciler için geliştirilen ilk tarayıcı olma özelliğine sahip.

blisk web browser
blisk web browser

Blisk Web Browser – Blisk Web Tarayıcı

Blisk, geliştirici odaklı ilk tarayıcıdır. Ekiplere ve serbest çalışanlara modern web uygulamalarını en az iki kat daha hızlı geliştirmek ve test etmek için bir çalışma alanı sağlar. Kod yazarken gerçek zamanlı önizleme de buna örnektir. 

Blisk’e 50’den fazla cihaz entegre edilmiştir. Cep telefonlarını, tabletleri, dizüstü bilgisayarları ve masaüstü bilgisayarları hem birbirinden bağımsız hem de aynı anda kullanabilirsiniz.
Birden fazla olan kullanımlarda, cihazlar birbirini URL ve kaydırma konumuna göre takip eder.

Cihaz İşletim Sistemi: iOS, Android, iPadOS, macOS, Windows.
Satıcılar: Apple, Google, LG, Samsung, Dell.

Cihazlarla yapabilecekleriniz :

 • Mobil ve masaüstü için aynı anda geliştirin ve test edin
 • Mobil cihazlarda web uygulamaları için dokunmatik desteği test edin
 • Mobil ve masaüstü için reaktif tek sayfalı uygulamalar oluşturun
 • Orta veya yavaş İnternet bağlantısını simüle edin
 • Cihazları gerçek boyutta, ölçeklendirilmiş veya akıllı ölçekli boyutta önizleyin
 • Cep telefonlarında hem dikey hem de yatay yönlendirmeyi kullanın
 • Koyu modu etkinleştirerek koyu renk temasını test edin
 • Her cihazdaki sayfa hatalarını ve uyarılarını izleyin
 • DevTools ile hata ayıklayın ve performansı ölçün
 • Özel cihaz setleri ve ayarları oluşturun, kaydedin ve yeniden kullanın
 • Gmail, Outlook vb. İle mobil ve masaüstünde e-postaları test edin
 • Web sitesinin mobil cihazlar için Google arama sonuçlarındaki sıralamasını izleyin

Yan yana görünüm

Cihazları yan yana yerleştirin ve aynı anda hem mobil hem de masaüstünde kullanıcı arayüzünü karşılaştırın. Duyarlı biçimlendirme ve stiller üzerinde çalışırken hata yapmaktan kaçının.

Önerilen İçerik: iPhone İnternet Tarayıcı Uygulaması 

Yerleşik URL ve kaydırma senkronizasyonunu kullanarak tüm açık cihazlarda kodun aynı kısmıyla çalışın. Cihazlar birbirlerini URL ve kaydırma konumuna göre takip eder.

Otomatik Sayfa Yenileme

Otomatik Sayfa Yenileme, kodun tüm cihazlarda en son sürüme güncellenmesini sağlar. Kaynak kodu değiştirdiğinizde ve değişiklikleri kaydettiğinizde web içeriği otomatik olarak yenilenir. Sayfa yenilemeden bile CSS güncellenir.

Hangi dosya türlerinin Otomatik yenilemeyi tetikleyeceğine siz karar verirsiniz. Paketleme veya ön işleme içeren karmaşık projeler için Otomatik yenileme gecikmesini kullanın.

Hata bildirimleri

Kod yazarken veya test ederken sorunları tespit edin.

Blisk, JavaScript’teki sayfa hatalarını ve yüklenemeyen kaynakları izler. Sorun herhangi bir cihazda göründüğünde kullanıcı bilgilendirilir. ve StackOverflow’da çözümü arar.

Ekran görüntüleri ve kaydedici

Güvenli bulut depolama alanımıza otomatik yükleme ile ekran görüntüleri alın veya videolar kaydedin. Kaydedilen varlıkları ekibinizle paylaşın veya hata raporlarınıza ekleyin.

Bulunan sorunları veya ekran görüntülerinde neyin önemli olduğunu vurgulamak için yerleşik resim düzenleyiciyi kullanın.

blisk tarayıcı
blisk tarayıcı

Neden Blisk Web Browser?

Hızlı yanıt veren ve yüksek performanslı web uygulamalarını iki kat daha hızlı tasarlayın, geliştirin. Blisk ile aynı anda hem mobil hem de masaüstünde çalışabilirsiniz. Web uygulamanızın harika göründüğünü ve tüm cihazlarda sorunsuz çalıştığını kontrol edin. Mobil ve masaüstü sürümlerini gerekli tüm cihazlarla yan yana test edin. Bir ekran görüntüsü alın veya bir video kaydedin ve ekibinizle paylaşın. Blisk, ekran görüntülerini ve videoları otomatik olarak güvenli Blisk bulut depolamaya yükler.

Blisk Tarayıcısını Buradan İndirebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın