clubhouse nedir
Haber

ClubHouse Nedir? ClubHouse Ne İşe Yarar?

Son dönemlerin en popüler ve merak edilen uygulamalarından olan Clubhouse, sadece konuşarak ve canlı olarak iletişim kurabildiğimiz “Alpha Expration” adlı yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş yeni bir sosyal medya aplikasyonudur.

clubhouse nedir
clubhouse nedir

Şimdilik sadece iOS kullanıcılarının yararlanabildiği bu uygulamaya girebilmeniz için, uygulamaya üye olan birinin size referans olması gerekiyor. İnstagram, Facebook, Twitter ve benzeri uygulamalardan farkı ise; mesaj gönderilemiyor ve fotoğraf, video, durum paylaşımı yapılamıyor. Yani, bu uygulama alışılmış bir sosyal medya uygulaması değil. Dünya çapında 2 milyon kullanıcıya ulaşan bu uygulama, İnstagram ve diğer canlı yayın platformlarına alternatif olarak görülüyor.

Sesli ve canlı olarak iletişim kurabileceğiniz bu uygulama da ilginizi çeken konularda sohbet odalarına katılıp konuşmacı olarak dahil olabiliyorsunuz. 2020 yılında geliştirilen bu uygulamaya bekleme listesine girmeden üye olmanız için uygulamayı kullanan başka bir kullanıcının size davetiye göndermesi gerekiyor.

Davetiye sistemi ile çalışan bu uygulama aslında bir nevi canlı/sesli Podcast yayını yapabilme ortamı da sağlamış oluyor. Alışılagelmiş ana sayfa akışının olmadığı uygulama da dikkat çeken bir diğer özellik ise sesli sohbet odaların da konuşulan konuların hiç bir şekilde kaydedilmemesi uygulamanın sunduğu özelliklerdendir. Android cihazlar için çalışmalar ise halen devam ediyor.

Davetiye sistemi ile çalışması nedeni ile üye sayısındaki artışın az olması, uygulamaya olan talebin önüne geçemiyor. Davetiye sistemi uygulamayı biraz daha değerli kılmışa benziyor. Son dönemlerin en popüler uygulamalarından biri olan ClubHouse, ünlüler ve tanınmış kişiler tarafından tercih edildiği için iyi bir tanıtıma maruz kalıyor.

ClubHouse uygulamasını indirmek için AppStore üzerinden ClubHouse araması yapabilir ya da buraya tıklayarak doğrudan uygulamanın mağaza adresine gidebilirsiniz. Android için sahte ClubHouse uygulamalarının hızla yayıldığını da ayrıca belirtmekte fayda var. Güvenliğiniz açısından sahte uygulamaları kullanmamaya özen gösterin ve sadece orijinal Clubhouse uygulamasını kullanın.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.