Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar (PC & Mobil) ✔️ 2023

Pandemiyle birlikte online hayat, günlük yaşantımızda daha fazla yer kaplamaya başladı. Online yapılan toplantılardan online derslere, online arkadaş buluşmalarından online ilk buluşmaya kadar, gerçek hayatın bir kısmı internete taşınmış durumda. En eğlenceli hallerinden biri ise, arkadaşlarla oynanacak oyunlar. Birçok farklı seçenek içerisinde kendi arkadaşlarınıza uygun olanı bulabilirsiniz.

Hem bilgisayardan hem de telefon üzerinden her an hem bağlantıda kalabileceğiniz hem de eğlenebileceğiniz seçenekler mevcut. Gündelik yaşamda eğlenebileceğiniz oyunları arkadaşlarınızla oynamak eğlencenizi ikiye katlayacaktır. Ayrıca sohbete gerek kalmadan bağlantıda kalmanın ve birlikte zaman geçirmenin en keyifli hali, arkadaşlarla online oyunlar oynamak.

Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar (PC & Mobil)
Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar (PC & Mobil)

Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar

Bilgisayar oyunlarında telefonda olduğundan daha fazla seçenek mevcut. Özellikle telefonlarda işletim sistemlerinin farklılığından kaynaklı sıkıntılar çıkabiliyor. Her oyun her platformda bulunmuyor. Farklı tarzlarda farklı işletim sistemlerine göre çok farklı oyunlardan dilediğinizi deneyebilirsiniz.

Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar (PC & Mobil)

Bilgisayarda Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar

Genel olarak günümüzde arkadaşlarla birlikte oynanabilecek oyunlar internet üzerinden bağlantı kurularak gerçekleştiriliyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda çevrimiçi oyun var.

Minecraft

Minecraft

Günümüzün en popüler oyunlarından bir tanesi. Oyun içerisinde oyunculara sunduğu özgürlükler hesaba katıldığında, son on yılın açık ara en başarılı oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Arkadaşlarınızla etkileşiminizi kısıtlamıyor. Rastgele oluşturulmuş dünyalara girip hayal edebileceğiniz her şeyi inşa edebiliyorsunuz. Arkadaşlarınıza meydan okuyabilir veya ortaklaşa bir şeyler inşa edebilirsiniz.

Hem ücretsiz hem de satın alarak oynayabileceğiniz versiyonları mevcuttur.

Rocket League

Rocket League

Araba yarışlarından hoşlanıyorsanız, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz çevrimiçi en iyi araba oyunu olarak tanımlanıyor. Klişe ve klasik araba yarışının aksine, bu sefer bir stattasınız. Futbolcular yok. Bunun yerine kullanabileceğiniz arabalar var. Arabalar filmi aklınıza gelse de, bu oyun onlardan daha fazlası. Steam‘de oynayabileceğiniz en eğlenceli oyunlardan bir tanesi.

Tabletopia

Tabletopia

Tek bir oyunla yetinmek istemiyoruz, bir araya geldiğimizde oynayabileceğimiz bütün masa oyunlarından seçim yapmak istiyoruz diyorsanız; Tabletopia aradığınız oyun dünyası. Satranç ve Texas Hold ‘Em gibi eğlenceli klasiklerden çok daha farklı ve ayrıntılı seçenekler bulacaksınız.

Keep Talking and Nobody Explodes

Keep Talking and Nobody Explodes

Birbirinize karşı yarışmak, masa başı oyunları ve savaş ilginizi çekmiyorsa; ekip oyununa dayalı bu oyun ilginizi kesinlikle cezbedecektir. Tüm oyuncuların soğuk kanlılığını koruması gerekiyor. İçinizden sadece biri, önünde mekanizmalarla dolu bir bombayla bilgisayar ekranındayken, diğerleri bir el kitabından bombayı nasıl etkisiz hale getireceğinizi bulmak zorunda. Gerilim ve eğlenceyi bir arada deneyimleyeceğiniz bu oyun farklı bir alternatif olabilir.

Bilgisayarda oynayabileceğiniz bu oyunun, telefon için versiyonu da bulunuyor.

Oynayabileceğiniz diğer seçenekler:

  • Overwatch
  • PAYDAY 2
  • Need For Speed
  • SIMS 4 Multiplayer
  • Diablo 3
  • League of Legends
  • GTA Online
  • Call of Duty: Warzone
  • Fortnite

Telefonda Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar

Bilgisayar ortamında oynanabilecek oyunların ya basitleştirilmiş versiyonları veya oyunun kendisi telefon platformları için de sunuluyor. Bilgisayardan daha kısıtlı olan seçenekler yine de her an oynayabilme imkanıyla daha eğlenceli olabiliyor.

Among Us

Among Us

Mafia veya Werewolf gibi oyunların hayranıysanız, bu oyun tam size göre. Bir uzay gemisinde, gökyüzü karargahında veya gezegen üssünde bir mürettebat üyesi olarak; ister arkadaşlarınızla grup kurarak, isterseniz de çevrimiçi gruplara katılarak, oyunu oynuyorsunuz.

Aranızda gemiyi sabote edecek, havalandırma deliklerinden gizlice girecek, diğer oyuncuları aldatacak ve diğerlerini tuzağa düşürmeye çalışacak bir oyuncuyu arıyorsunuz. Sahtekarı bulmak göreviniz. En büyük avantajlarından biri, platformlar arasında sorunsuz bir şekilde oynayabilme imkanı sağlıyor.

Pokemon Unite

Pokemon Unite

Arkadaşlarla oynanacak oyunlar içerisinde en çok bilineni. Pokemon çılgınlığını arkadaşlarınızla birlikte devam ettirme olanağı.

Kelimelik

Kelimelik

Scrabble’ın Türk versiyonu, Türkiye’nin en çok oynanan kelime oyunu. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en zevkli oyunlardan bir tanesi. Yaptığınız hamleden sonra karşı tarafın hamlesini beklemeniz için belirli bir süre bulunuyor. Oyun içerisindeki tanımadığınız kişilerle de oynama imkanı tanıyan bu oyun, arkadaşlarla oynanacak oyunlar içerisinde en zevklisi.

Arkadaşlarla oynanacak oyunlar:

Eğer oyunlarla alakalı daha fazla seçenek arıyorsanız diğer içeriklerimize göz gezdirmeyi unutmayın:

Yorum yapın